آیا تغذیه ماهیان آکواریومی دریایی همچنان یک موضوع ناشناخته است؟

۱۷ مرداد ۱۳۹۶ - ترجمه پژمان اسلامی


آیا تغذیه ماهیان آکواریومی دریایی همچنان یک موضوع ناشناخته است؟


اصولا توجه بسیار زیادی برای به روز بودن و با کیفیت بودن تمامی جنبه های نگهداری از آکواریوم های آب شور، از طرف آکواریوم داران می شود. یکی از تکنیک هایی که همچنان مورد استفاده قرار می گیرد اما زیاد در بین آکواریوم داران رواج ندارد، تغذیه ماهیان آکواریوم با انواع غذاهایی است که ما معمولا از آنها استفاده می کنیم.

به طور حتم استفاده از انواع ساختار های غذایی و یا پروتئین هایی که منبع غیر آبی و دریایی دارد می تواند برای سیستم گوارش آبزیان مشکلاتی را به وجود آورد. اما در همین لحظه در آشپزخانه شما مواد غذایی زیادی وجود دارد که سال ها است از آنها برای رشد و تغذیه آبزیان استفاده می شود.

من کنجکاو هستم بیشتر در رابطه با انواع غذاهای معمولی که برخی از آکواریوم داران برای تغذیه آبزیان خود استفاده می کنند بدانم. به طور معمول اصولا از کاهو و یا اسفناج برای تغذیه انواع جراح ماهی ها و دیگر ماهیان گیاه خوار استفاده می شود. اما منظور من استفاده از نخود فرنگی، هویج، خیار، موز و دیگر خوراکی های معمول انسانی است.

نخود فرنگی یکی از مواردی است که برخی از آکواریوم داران به صورت ماهیانه برای تغذیه برخی از ماهیان گیاه خوار بزرگ خود مثل انواع غذاهای گرانولی از آن استفاده می کنند، اما موز کمتر رایج است. توجه داشته باشید که این نوع مواد غذایی نباید در آکواریوم های کوچک با سیستم های فیلتراسیون ضعیف مورد استفاده قرار گیرد، اما برای استفاده در آکواریوم های بزرگ با ماهیان گیاه خوار بزرگ و سیستم فیلتراسیون مناسب می تواند گزینه های خوبی باشد.

بلی یک راه ارزان برای تغذیه ماهیان بزرگ گیاه خوار (یا چرا کننده مثل انواع جراح ماهی ها) استفاده از سبزیجات مختلف مثل کاهو، اسفناج، کلم بروکلی، نخود فرنگی و دیگر مواد غذایی معمول است. به طور حتم استفاده از این نوع مواد غذایی می تواند شفافیت آب را کاهش دهد و استفاده از آنها در آکواریوم های مرجانی مناسب به نظر نمی رسد.

کــلــمات کـلیــدی

نظـرات کاربـران

شما نیز می توانید نظر خود را در اینجا ثبت کنید.

متن نظر شما:
ثــــبــــت