‌Balling Method در محصولات ریف لاورز

نوشته: مهندس پژمان اسلامی

روش بالیـــــنگ در محصولات Reeflowers

این روش یکی از بهینه ترین روش های کنترل میزان کلسیم، سختی کربنات(kH) و در کنار آن عناصر نادر(Trace Elements) در بازه ی مناسب آکواریوم های مرجانی است. در این روش در مقایسه با استفاده از کلسیم راکتور، معایبی مثل افت pH (به دلیل وارد شدن اسید کربنیک) و افزایش فسفات حاصل از حل شدن ترکیبات فسفات مدیای راکتور، وجود ندارد.

با استفاده از این روش و محصولات ReeFlowers دیگر نیازی به اضافه کردن هیچ گونه محلولی به آکواریوم وجود ندارد زیرا در محلول kH مقادیر مناسبی از ید و در محلول کلسیم مقادیر مناسبی از استرانسیم وجود دارد. در ضمن با اضافه کردن محلول متعادل کننده یونی علاوه بر ۷۲ عنصر مورد نیاز می توانید یک تعادل یونی پایدار در سیستم خود ایجاد کنید.

هدف این روش پایدار سازی میزان پارامترها به شرح زیر است:

Calcium: 460 – 480 mg/Liter
Magnesium: 1350 – 1450 mg/Liter
Alkalinity: 8 – 10 dkH
Trace Elements: Normal Range

در محصولات Reeflower می توانید از 8 محصول زیر برای رسیدن به یک تعادل پایدار در آکواریوم های تپه مرجانی خود استفاده کنید.

این محلول ها به دلیل غلظت بالا یکی از به صرفه ترین و با کیفیت ترین محصولات، برای پایدار سازی پارامترها در آکواریوم های مرجانی به شمار می روند. لازم است برای استفاده از این محصولات ابتدا به کمک تست های دقیق و روزانه میزان متوسط مصرف آکواریوم خود را برای محصولات Calcium Blend، Magnesium Blend و kH Blend با دقت مناسب محاسبه کنید و بعد از آن میزان مصرف Ionic Balance را در آکواریوم های با تراکم مرجانی کم برابر میزان مصرف Calcium و در آکواریوم هایی با تراکم بالا دو برابر میزان مصرف Calcium در نظر بگیرید.

سری محصولات Pure شرکت ReeFlowers به همراه Ionic Meneral Salt می توانند یک جایگزین بسیار با صرفه برای محلول های روش بالینگ باشند و به شما در پایدار نگهداشتن تمامی پارامتر های شیمیایی آب در یک آکواریوم مرجانی کمک کنند.

بعد از مشخص شدن مصرف روزانه تمامی این محلول ها در آکواریوم خود می توانید از یک دوزینگ پمپ ۴ کانال جهت تزریق این چهار محصول به صورت قطره ای به اندازه مصرف روزانه در طول شبانه روز استفاده کنید.

در لینک های زیر می توانید ۲ نمونه از آکواریوم هایی را که با استفاده از این روش و محصولات شرکت ReeFlowers به عنوان بهترین آکواریوم های ماه معرفی شده اند را مشاهده کنید.
The Reef Aquarium of Eren Yelkenci

July 2014 Tank of the Month


بررسی عملکرد

بعد از سفید شدگی گسترده مرجان ها بر اثر پدیده ال نینو (El nino) که در تمام دنیا از جمله در سواحل زیبای جزیره کیش در تابستان ۱۳۹۴ هم اتفاق افتاد، برای بررسی عملکرد روش بالینگ (که در حال حاضر در حوضچه مرجان های پارک دلفین در حال استفاده از آنها هستیم) یک مرجان کاملا سفید شده از دریا به حوضچه ی مرجان های پارک منتقل گردید که بعد از گذشت کمتر از ۲ ماه به شرایط عادی برگشت (مطابق تصاویر زیر) و به دریا بازگردانده شد.مــــــوارد مـــرتــــبــــــط

کــلــمات کـلیــدی

نظـرات کاربـران

میثم بخشی زاده (1396/09/24  09:31): 0+

متشکر از جناب آقای نایبی عزیز

شما نیز می توانید نظر خود را در اینجا ثبت کنید.

متن نظر شما:
ثــــبــــت