معرفی شرکت و محصولات آکوافارست

مترجم مهندس پژمان اسلامی
ترجمه کامل کاتالوگ اصلی شرکت Aquaforest


معرفی شرکت و محصولات Aquaforest

هدف نهایی این شرکت این است که “تمام مردم در سرتاسر دنیا بتوانند از داشتن یک آکواریوم بی نظیر و زیبا بدون نگرانی لذت ببرند.” و همچنین شرکت Aquaforest خود را در مقابل سلامت کامل تمامی آکواریوم های دریایی به شکلی که دارندگان آنها بتوانند به آکواریوم های خود افتخار کنند، مسئول می داند.


فهرست مطالب

در این مقاله شما با تاریخچه و تمامی ایده های تولید محصولات این شرکت و تمامی آنچه لازم است در رابطه با این محصولات بدانید آشنا می شوید:

معرفی شرکت Aquaforest


شرکت Aquaforest در سال ۱۹۹۵ افتتاح شد.

در ابتدا کار این شرکت تولید انواع بستر های طبیعی و ساختار های پرورشی برای باغ وحش ها، آکواریوم ها و مزارع حرفه ای پرورش گیاهان با سیستم های آبی بوده است. چندین سال بعد از راه اندازی مزرعه پرورش ،گیاهان آبی، ماهی ها و مرجان ها با توجه به رشد و پرورش تمامی این ساختار ها و نیاز به انواع نمک ها، غذا ها و مکمل ها و عدم دسترسی به نمونه هایی با کیفیت مورد نظر، این شرکت تصمیم به تولید محصولات مورد نظر خود گرفته است. از این رو برای دسترسی به محصولاتی با کیفیت بسیار بالا و صرفه اقتصادی مناسب تحقیقات کاملی بر روی تمامی موارد کامل انجام گرفت که نتیجه آنها در عمل بر روی مزرعه های مختلف پرورشی شرکت امتحان شده و حاصل تمامی این تحقیقات و بررسی ها تولید محصولاتی با کیفیت بسیار بالا بوده است.

از سال ۲۰۱۱ شرکت Aquaforest تحت همین نام شروع به تولید و فروش محصولات مختلف برای مصارف خانگی و علاقه مندان به آکواریوم کرده است.


محصولاتی تولید شده به دست افرادی علاقه مند

تولید کنندگان شرکت Aquaforest خواهان به اشتراک گذاری تمامی علایق خود در رابطه با مرجان ها و آکواریوم های زیبا با تمامی مشتریانی هستند که دارای علاقه مندی های مشابه هستند. این شرکت در نظر دارد که علاقه مندان به آکواریوم نیز بتوانند حتی آبزیان پرورش یافته در آکواریوم خود را داشته باشند به همان صورتی که شرکت Aquaforest در مزارع پروش خود دارد. این شرکت خواهان ارائه دانش خود به همراه محصولات بسیار با کیفیت برای تمامی علاقه مندان به آکواریوم از مبتدی تا حرفه ای است. پس با هم می توانیم آکواریوم های مرجانی بسیار زیبا را خلق کرده و از آنها لذت ببریم.


چه چیزی محصولات این شرکت را خاص می کند

بعد از چندین سال تحقیق و آزمایش این شرکت به فرمولی هایی برای ساخت و تولید محصولاتی با بازده بسیار بالا دست یافته که تمامی آنها را در قالب یک روش به نام روش پروبیوتیک اکوافارست Aquaforest Probiotic Method ارائه کرده است. نتیجه استفاده از این روش و محصولات دستیابی به شرایطی است که به شما امکان نگهداری از گونه هایی بسیار خاص از مرجان ها و موجودات دریایی را می دهد. تمامی محصولات این شرکت در کشور لهستان با استفاده از مواد اولیه بسیار عالی که تحت نظر بهترین متخصیصن آزمایشگاه با دقت فروان انتخاب می شوند ساخته شده است که به این ترتیب امکان تولید محصولاتی با بالاترین استاندارد فراهم شده است.

در حال حاضر محصولات این شرکت در کشور های مختلفی به فروش می رسد:

اروپا

اتریش، بلاروس، بلژیک، بلغارستان، کرواسی، جمهوری چک، فرانسه، آلمان، بریتانیا، مجارستان، ایتالیا، لیختن اشتاین، هلند، نروژ، لهستان، روسیه، صربستان، اسلوونی، اسپانیا، سوئد، سوئیس، اوکراین

آمریکای شمالی

ایالات متحده

آسیا

قزاقستان، سنگاپور، ایران

که از این پس مشتریان خوب خانه آبزیان در ایران نیز به محصولات شرکت Aquaforest دسترسی خواهند داشت.

روش پروبیوتیک

بعد از چندین سال تحقیق و آزمایش ترکیبات و روش های مختلف شرکت آکوافارست روش پروبیوتیک را به عنوان یک روش منحصربفرد ابداع و ارائه کرده است. نتیجه استفاده از این روش امکان نگهداری از گونه های بسیار خاص و بی نظیر انواع مرجان و گونه های دریایی خاص بیشماری است که تا به امروز امکان نگهداری از آنها در آکواریوم مرجانی وجود نداشته و یا بسیار مشکل بوده است.

پارامتر های ایده آل آب

لازم به گفتن نیست که آب شور محیط اصلی و پایه ای ترین نیاز برای آبزیان دریایی است. شرکت آکوافارست وظیفه اصلی خود دانسته که با تولید محصولاتی مناسب به شما در برپایی شرایطی مشابه به شرایط طبیعی در اقیانوس ها به خصوص شرایط آب در اطراف تپه های مرجانی در آکواریوم شما کمک کند.

ماهی ها و دیگر ارگانیسم های دریایی نسبت به تغییر شرایط و پارامتر ها در محیط اطراف خود بسیار حساس هستند پس تلاش تمامی آکواریوم داران حرفه ای ثابت نگهداشتن شرایط در محیط آکواریوم هایشان است. این موضوع پیچیدگی های خاصی داشته و نیازمند حفظ یک تعادل بسیار خاص بین مواد شیمیایی مختلف در آب است. وظیفه ما ارائه محصولاتی است که به شما در ساده ترین روش ممکن امکان برقراری این شرایط را به بهترین شکل و کم هزینه ترین حالت ممکن بدهد.

برقراری یک تعادل پایدار و دقیق

دفعیات ماهیان، غذای اضافی، تکه های بافت های انواع آبزیان رها شده در آب تولید آمونیاک، فسفات و دیگر ترکیباتی را کرده که برای تمامی آبزیان ساکن آکواریوم مضر هستند.

در اقیانوس های تمامی این مواد زائد توسط سیکل های طبیعی به سادگی تبدیل به مواد بی ضرر شده و از چرخه حذف می شوند. در آکواریوم های دریایی نیاز به روش های خاصی برای رسیدن به این تعادل است.

تا قبل از این حذف برخی از این مواد بخصوص نیترات و فسفات بسیار مشکل، هزینه بر و زمان بر بوده است.

روش پروبیوتیک آکوافارست به دقت باکتری های انتخاب شده مشخصی را به آکواریوم شما معرفی کرده که می توانند به مرور زمان باعث حذف مقادیر بالایی از نیترات و فسفات در آب آکواریوم شوند که این موضوع می تواند در برپایی یک سیستم با شرایط پایدار و مناسب برای نگهداری انواع مرجان ها در آکواریوم دریایی به شما کمک کند.

محصولات مرتبط با روش پروبیوتیک

Bio S

بیو S

این محصول حاوی تمامی باکتری های مفید درگیر در چرخه نیتروژن می باشد. این محصول برای راه اندازی آکواریوم های جدید بسیار لازم و ضروری است. از این محصول می توانید به مدت ۲ هفته قبل از ماهی دار کردن آکواریوم خود استفاده نمایید تا از کامل شدن چرخه نیتروژن در آکواریوم خود مطمئن شوید.

 • Salt Water
  آب شور
 • Fresh Water
  آب شیرین

بیشتر...

Pro Bio S

پروبیو S

این محصول حاوی یک مجموعه بسیار عالی و غنی از انواع باکتری های فرایند پروبیوتیک است. در این محصول مکمل های غذایی ویژه چندین باکتری بسیار خاص قرار داده شده است. نکته کلیدی در استفاده از این محصول تبدیل فسفات و نیترات به ساختار ها و توده های بیولوژیک قابل حذف شدن توسط پروتئین اسکیمر و یا قابل جذب و مصرف شدن توسط انواع مرجان ها، اسفنج ها و صدف های بزرگ و دیگر ارگانیسم های فیلتر کننده است.

 • Salt Water
  آب شور
 • Fresh Water
  آب شیرین

بیشتر...

Pro Bio F

پروبیو F

مواد مناسب برای پروش باکتری های پروبیوتیک که در کاهش میزان فسفات و نیترات موثر هستند. همچنین این محصول می تواند در گسترش سطح bacterioplankton ها که یکی از منابع اصلی غذای انواع مرجان ها محسوب می شود در آب آکواریوم بسیار موثر باشد. این محصول می تواند جایگزین روش ها و متد های مختلفی مثل استفاده از شکر و سرکه شود. این محصول به عنوان یک مدیا برای باکتری های روش پروبیوتیک عمل می کند.

 • Salt Water
  آب شور
 • Fresh Water
  آب شیرین

بیشتر...

-NP Pro

کاهش دهنده فسفات و نیترات پیشرفته

یک محصول بی نظیر و شگفت انگیز از پلیمر مایع که می تواند به عنوان یک ماده فیلتراسیون در حالت شناور در آب عمل کرده و فضای مناسب برای رشد تمامی اعضاء باکتری های مناسب برای روش پروبیوتیک در اختیار آنها قرار دهد. بعد از استفاده از این محصول تمامی باکتری ها به سرعت رشد کرده و در آکواریوم شما تکثیر خواهند شد که می توانند به عنوان غذای تمامی مواد زائد حاصل از چرخه نیتروژن مثل نیترات و فسفات را به مواد بیولوژیک تبدیل کنند.

 • Salt Water
  آب شور
 • Fresh Water
  آب شیرین

بیشتر...

نمک ها دریایی و مرجانی

فرمول تشکیل دهنده نمک های آکوافارست بر پایه خالص ترین مواد اولیه ساخته و ترکیب شده است. این ترکیبات در سختگیرانه ترین شرایط آزمایشگاهی آماده شده است تا بتواند حتی نیاز خاص ترین و حساس ترین گونه های دریایی را نیز فراهم نماید. عناصر نادر و میکرو المان های بکار رفته در این نمک با ایجاد یون هایی دقیقا مشابه یون های این عناصر در محیط های طبیعی دریایی به شما در ایجاد یک محیط پایدار و طبیعی در آکواریوم کمک خواهد کرد.

تمامی نمک های تولیدی این شرکت بدون نیترات و فسفات می باشد
probiotic reef salt

نمک مرجان پروبیوتیک

یک نمک دریایی مصنوعی بسیار کامل که برای نگهداری و پرورش انواع بی مهرگان دریایی و مرجان های خاص SPS تهیه شده است. فرمول استفاده شده در تهیه این نمک برای ایجاد یک شرایط ایده آل برای انواع آبزیان دریایی آماده سازی شده است. انواع مواد مغذی و ریزمغذی قرار داده شده در این فرمول می تواند به ایجاد شرایط مناسب برای رشد و شاخه زدن مرجان ها کمک نماید. باکتری های فرایند پروبیوتیک به صورت پیش فرض در ساختار این نمک قرار داده شده که می تواند به کاهش میزان نیترات و فسفات و همچنین جلوگیری از رشد عوامل مختلف بیماری زا در آکواریوم شما کمک نماید. • NP Corals
  مرجان های NP
 • SPS Corals
  مرجان های SPS
 • LPS Corals
  مرجان های LPS
 • Clams
  صدف ها
 • Soft Corals
  مرجان های نرم
 • Fish Only
  ماهی ها

بیشتر...
reef salt

نمک مرجان

این نمک به صورت تخصصی برای انواع آکواریوم های آب شور مرجانی حاوی مرجان های سخت پلیپ کوچک SPS مقاوم و انواع مرجان های سخت پلیپ بزرگ LPS و همچنین انواع مختلف مرجان های نرم و بی مهرگان مختلف دریایی مثل صدف های بزرگ. در ساختار های این نمک برم حذف شده است و شما به راحتی و بدون نگرانی می توانید از آن در سیستم هایی که دارای تزریق کننده ازن هستند استفاده کنید. در این نمک هیچگونه باکتری و ساختار های پرورش آنها برای روش پروبیوتیک وجود ندارد. این نمک بعد از حل شدن در آب مقادیر فسفات و نیترات را افزایش نخواهد داد و کاملا بدون فسفات و نیترات است. توصیه می شود در آکواریوم های جدید به هیچ عنوان تا قبل از ۱۰ تا ۱۴ روز هیچگونه آبزی اضافه نشود.

 • NP Corals
  مرجان های NP
 • SPS Corals
  مرجان های SPS
 • LPS Corals
  مرجان های LPS
 • Clams
  صدف ها
 • Soft Corals
  مرجان های نرم
 • Fish Only
  ماهی ها

بیشتر...
sea salt

نمک دریایی

یک نمک دریایی مصنوعی کامل مناسب برای انواع آکواریوم های آب شور فقط ماهی و یا آکواریوم های آب شور حاوی تعداد بسیار محدودی از بی مهرگان و یا مرجان های نرم بسیار مقاوم. به هیچ عنوان در ترکیبات این نمک فسفات و نیترات وجود ندارد. شدیداً توصیه می شود که به هیچ عنوان در آکواریوم های جدید قبل از ۱۰ تا ۱۴ روز هیچ آبزی را معرفی ننمایید.

 • Soft Corals
  مرجان های نرم
 • Fish Only
  ماهی ها

بیشتر...

مکمل های غذایی و غذای مرجان

شرایط نگهداری از مرجان ها تنها به پارامتر های شیمیایی آب محدود نمی شود بلکه همچنین ترکیبات غذایی و مکمل های غذایی نیز در سلامت و رشد تمامی آبزیان بخصوص مرجان ها نقش اساسی دارد.
AF Amino Mix

AF آمینو میکس

یک محصول بنیادی برای انواع آکواریوم های دریایی به خصوص آکواریوم های مرجانی که دارای سیستم تغذیه بسیار ضعیفی هستند. این محصول حاوی بیش از ۲۰ نوع مختلف از انواع آمینو اسید ها است که یکی از منابع اصلی انرژی برای انواع مرجان ها و بی مهرگان فیلتر کننده می باشد. این محصول باعث اصلاح وضعیت متابولیسم شده و به رشد پایدار و عالی انواع آبزیان کمک می نماید.

 • SPS Corals
  مرجان های SPS
 • LPS Corals
  مرجان های LPS
 • Clams
  صدف ها
 • Soft Corals
  مرجان های نرم

بیشتر...

AF Vitality

AF ویتالیتی

یک مکمل غذایی مناسب برای انواع مرجان ها شامل ویتامین های مورد نیاز آنها همچون ویتامین های A، B، C و D. این مکمل به افزایش میزان رنگ و مقاومت مرجان ها در برابر بیماری ها و انگل ها کمک خواهد کرد. این مکمل می تواند به بازسازی و ترمیم بخش های آسیب دیده مرجان بعد از یک دوره بیماری و یا جابجایی کمک نماید.

 • SPS Corals
  مرجان های SPS
 • LPS Corals
  مرجان های LPS
 • Clams
  صدف ها
 • Soft Corals
  مرجان های نرم

بیشتر...

AF Build

AF بیلد

این محصول به مرجان در جذب سریع تر کلسیم و کربنات های مورد نیاز برای ساخت ساختار اسکلتی آن کمک می کند. ساختار اصلی این محلول ین های ویژه ید، کربنات و کلسیم است. این محصول همچنین می تواند در اصلاح میزان pH در آب آکواریوم و همچنین افزایش شفافیت آب نقش داشته باشد. از طرف دیگر این محصول می تواند باعث کاهش رشد جلبک های مویی و همچنین مانع از رشد پاتوژن جلبک سبز آبی می شود.

 • SPS Corals
  مرجان های SPS
 • LPS Corals
  مرجان های LPS
 • Clams
  صدف ها

بیشتر...

AF Energy

AF انرژی

این محلول به شکل موثری بر روی رشد مرجان ها و سرعت بخشیدن به فرایند رشد کمک می کند. این محصول حاوی امگا ۳، امگا ۶، انواع اسید های چرب، عناصر سازنده و خاص در فرایند رشد و همچنین غذای بسیار غنی و مناسب برای انواع مرجان ها و بی مهرگان دریایی مشابه است. این محصول از برخی از گونه های خاص زئوپلانکتون ها به همراه آمینو اسید ها، ویتامین ها و کربوهیدرات های مناسب برای مرجان ها تهیه شده است.

 • SPS Corals
  مرجان های SPS
 • LPS Corals
  مرجان های LPS
 • Clams
  صدف ها

بیشتر...

AF Power Food

غذای مرجان های سخت

یک غذای پودری بی نظیر برای انواع مرجان های سخت با پلیپ کوچک SPS و مرجان های سخت با پلیپ بزرگ LPS. این غذا در رشد و سلامت مرجان ها بسیار موثر است.


 • SPS Corals
  مرجان های SPS
 • LPS Corals
  مرجان های LPS

بیشتر...

Ricco Food

غذای مرجان ریکو

یک غذای پودری که به صورت تخصصی برای تغذیه انواع مرجان های قارچی Ricordea آماده شده است. از این غذا می توانید برای انواع بی مهرگان دریایی فیلتر کننده مثل صدف های بزرگ و انواع مرجان های نرم مثل انواع مرجان های قارچی نیز استفاده کنید.

 • Clams
  صدف ها
 • Soft Corals
  مرجان های نرم

بیشتر...

AF Phyto Mix

غذای مرجان پلانکتونی

یک غذای مایع بی نظیر برای انواع مرجان های نرم، بادبزنی و گورگانیا و همچنین تمامی انواع مرجان های غیر فتوسنتز کننده. این غذای حاوی انواع زئوپلانکتون و فیتوپلانکتون فراوری شده است. این غذا به راحتی توسط انواع آبزیان فیلتر کننده قابل جذب می باشد.

 • LPS Corals
  مرجان های LPS
 • Clams
  صدف ها
 • Soft Corals
  مرجان های نرم

بیشتر...

Garlic Oil

روغن سیر

این محصول از عصاره سیر طبیعی گرفته شده است. این محصول حاوی انواع ویتامین ها، امگا ۳، روغن ماهی و انواع آنتی بیوتیک های طبیعی است. این محصول به صورت مستقیم باعث افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن ماهی ها در مقابله با ویروس ها و انگل ها می شود. استفاده از این محصول در زمان درمان و قرنطینه می تواند بسیار موثر باشد و شدیدا توصیه می شود.
 • Fish Only
  ماهی ها

بیشتر...

Fish V

ویتامین ماهی

این محصول حاوی انواع ویتامین ها و اسید های آمینه مورد نیاز ماهیان دریایی است. این محصول برای تمامی انواع ماهیان زینتی شامل انواع ماهیان دریایی (آب شور) و آب شیرین مناسب است. این محصول به خصوص برای غنی سازی انواع غذاهای یخ زده که اصولا به دلیل فرایند فریز کردن فاقد مقادیر لازم و کافی از انواع ویتامین ها هستند پیشنهاد می شود. این محصول شامل انواع ویتامین های A، B1، B2، B6، B12، C، D3، E، K3 و همچنین بیوتین، آلانین، کولین، سیستئین، گلوتامین، لوسین، لیزین، سرین، تیروزین است.


 • Fish Only
  ماهی ها

بیشتر...

عناصر نادر جهت افزایش کیفیت مرجان ها

دسته های مختلفی از انواع محصولات این شرکت به ایجاد آکواریوم هایی با شرایط اولیه و بسیار خاص برای آکواریوم داران مبتدی و حرفه ای می تواند به شما در هر سطحی که هستید کمک نماید. این محصولات با مواد اولیه با خلوص بالا تهیه شده و به رشد و سلامت مرجان ها در آکواریوم شما و رسیدن به رنگ هایی بسیار درخشان و زیبا کمک می کند.
Iodum

ید

این محصول حاوی محلول ید با غلظت و خلوص بالا است. ید به صورت پایه برای انواع مرجان ها به خصوص مرجان های نرم از جمله مرجان های قارچی، پلیپ ها و گورگانیا ها بسیار ضروری است. این عنصر در کامل کردن دامنه رنگ های آبی و بنفش در انواع مرجان های سنگی موثر است.

 • SPS Corals
  مرجان های SPS
 • LPS Corals
  مرجان های LPS
 • Clams
  صدف ها
 • Soft Corals
  مرجان های نرم

بیشتر...

Strontium

استرانسیم

این محصول به افزایش رشد اسکلت های مرجانی کمک خواهد کرد. توصیه می شود از این محصول با دقت بسیار زیاد استفاده شود زیرا مقادیر بالای آن می تواند بسیار سمی باشد. • SPS Corals
  مرجان های SPS
 • LPS Corals
  مرجان های LPS
 • Clams
  صدف ها
 • Soft Corals
  مرجان های نرم

بیشتر...

Fluorine

فلور و ید

فلور از جمله عناصر تشکیل دهنده ساختار های اسکلتی در مرجان ها است و به خصوص به دوام و رشد شاخه های در مرجان های SPS کمک خواهد کرد. عنصر فلور می تواند بر روی رنگ های آبی و سفید در بافت پلیپ های مرجان های سخت موثر باشد.


 • SPS Corals
  مرجان های SPS
 • LPS Corals
  مرجان های LPS
 • Clams
  صدف ها
 • Soft Corals
  مرجان های نرم

بیشتر...

Kalium

کالیم (پتاسیم)

این محصول حاوی محلول پتاسیم با غلظت و خلوص بالاست. وجود پتاسیم در آب به اصلاح عملکرد سیستم های عصبی در تمامی آبزیان کمک خواهد کرد. از طرف دیگر این محصول به تشکیل رنگ های قرمز و صورتی در انواع مرجان هاس سخت پلیپ کوچک یا SPS کمک می کند. برای مرجان های نرم نیز وجود پتاسیم بسیار حیاتی است و به توانایی حرکت غذاهای شکار شده توس بافت و بازوهای پلیپ مرجانی به سمت دهان و انجام عمل بلع کمک خواهد کرد.


 • SPS Corals
  مرجان های SPS
 • LPS Corals
  مرجان های LPS
 • Clams
  صدف ها
 • Soft Corals
  مرجان های نرم

بیشتر...

Iron

آهن

این محصول به صورت خالص دارای یون های آهن مورد نیاز برای انواع آکواریوم های آب شور بخصوص آکواریوم های مرجانی است. آهن از جمله مهترین مواد ریزمغذی است که توسط انواع مرجان و شقایق جذب می شود. این ماده در افزایش میزان رنگ سبز در بافت مرجان ها و دیگر بی مهرگان دریایی نقش دارد. در رابطه با گیاهان دریایی نیز آهن از جمله مواد پایه و اساسی برای آماده سازی شرایط جهت فرایند فتوسنتز است.


 • SPS Corals
  مرجان های SPS
 • LPS Corals
  مرجان های LPS
 • Clams
  صدف ها
 • Soft Corals
  مرجان های نرم

بیشتر...

Micro E

میکرو E

این محلول حاوی منگنز، وانادیوم، روی، نیکل، آهن، کروم، کبالت و مس می باشد که تمامی این عناصر با درصد های بسیار پایین و دقیق برای سلامت و رشد تمامی ارگانیسم های دریایی لازم است.
 • SPS Corals
  مرجان های SPS
 • LPS Corals
  مرجان های LPS
 • Clams
  صدف ها
 • Soft Corals
  مرجان های نرم

بیشتر...

محلول ها و مواد شیمیایی

مرجان ها برای رشد به مواد غذایی و شیمیایی با نسبت های بسیار متناسب و پایدار نیاز دارد. به کمک محلول های این شرکت شما می توانید به راحتی یک محیط آبی بسیار عالی و پایدار را برای مرجان های خود در آکواریوم ایجاد کنید.Component +1, +2, +3

کامپننت ۱و۲و۳ (روش بالینگ)

فرمول ها و ساختار شیمیایی مواد موجود در هر سه محلول ارائه شده بر اساس روش بالینگ طراحی و ساخته شده است. در این محصولات شما می توانید به صورت دقیق و کامل به تمامی عناصر و میکروالمان های لازم برای نگهداری و پروش انواع بی مهرگان دریایی و مرجان در آب آکواریوم خود دسترسی پیدا کنید. در این روش ما به شما امکان اضافه کردن سه محلول با اندازه مساوی را بر اساس تمامی نیاز های پایه و اساسی مرجان ها و نه فقط بر اساس مصرف کلسیم و منیزیم به صورت دقیق خواهیم داد.

 • SPS Corals
  مرجان های SPS
 • LPS Corals
  مرجان های LPS
 • Clams
  صدف ها
 • Soft Corals
  مرجان های نرم

بیشتر...

Component A,B,C

کامپننت A, B, C

این مجموعه محصولات جهت کنترل و تنظیم میزان تمامی عناصر نادر مورد نیاز در انواع آکواریوم های مرجانی طراحی شده است و شامل مقادیر مشخصی از استرانسیم، باریوم، فلزات سنگین، ید و فلورین است. این عناصر در افزایش کیفیت رشد و رنگ مرجان ها بسیار موثر هستند.

 • SPS Corals
  مرجان های SPS
 • LPS Corals
  مرجان های LPS
 • Clams
  صدف ها
 • Soft Corals
  مرجان های نرم
Ca Plus

محلول افزایش کلسیم

این محلول به شما در افزایش میزان کلسیم در آب انواع آکواریوم های آب شور بخصوص آکواریوم های آب شور مرجانی کمک خواهد کرد. میزان کلسیم درتمامی انواع آکواریوم های آب شور بسیار مهم است اما اهمیت وجود این عنصر در آکواریوم های مرجانی حاوی انواع مرجان های سخت SPS و LPS همچنین مرجانی های بادبزنی و انواع بی مهرگان اسکلت ساز بسیار حیاتی است و لازم در حدود ۴۳۰ میلی گرم در لیتر ثابت نگهداشته شود.


 • SPS Corals
  مرجان های SPS
 • LPS Corals
  مرجان های LPS
 • Clams
  صدف ها
 • Soft Corals
  مرجان های نرم

بیشتر...

Mg Plus

محلول افزایش منیزیم

این محلول به شما در افزایش میزان کلسیم در انواع آکواریوم های آب شور بخصوص آکواریوم های آب شور مرجانی کمک می کند. این عنصر جهت رشد ساختار های اسکلتی در انواع مرجان های سخت با پلیپ کوچک و بزرگ و مرجان های بادبزنی و تمامی بی مهرگان دیگر ساکن تپه های مرجانی لازم است. اصولا میزان منیزیم در آکواریوم های مرجانی لازم است در حدود ۱۳۰۰ میلی گرم در لیتر نگهداشته شود.


 • SPS Corals
  مرجان های SPS
 • LPS Corals
  مرجان های LPS
 • Clams
  صدف ها
 • Soft Corals
  مرجان های نرم

بیشتر...

KH Plus

محلول افزایش سختی

این محلول به شما در افزایش میزان سختی موقت در آب انواع آکواریوم های دریایی به خصوص آکواریوم های مرجانی کمک می کند. استفاده از این محصول بسیار ساده بوده و به راحتی به صورت دستی و یا پمپ های تزریق خودکار می توانید از آن استفاده نمایید. میزان سختی موقت در آکواریوم های مرجانی باید در حدود ۶.۵ تا ۸ درجه dKH تنظیم گردد.


 • SPS Corals
  مرجان های SPS
 • LPS Corals
  مرجان های LPS
 • Clams
  صدف ها
 • Soft Corals
  مرجان های نرم

بیشتر...

مواد شیمایی پایه

این مجموعه محصولات برای تمامی آکواریوم داران بسیار حرفه ای که مایل به ترکیب و تولید محصولات تخصصی خود با توجه به نیاز های هر یک از آکواریوم های مرجانی خاص هستند بسیار مفید بوده و به آنها این امکان را می دهد با کمترین هزینه ترکیبات منحصر به فرد و خاص خود را با توجه به میزان مصرف آکواریوم های خود تولید نمایند.Calcium

پودر کلسیم

از این محصول می توانید برای تنظیم میزان کلسیم در انواع آکواریوم های آب شور بخصوص آکواریوم های مرجانی استفاده نمایید. استفاده از این محصول در آکواریوم های بزرگ و همچنین آکواریوم هایی که دارای مصرف بسیار بالای کلسیم هستند بسیار مناسب و مقرون به صرفه می باشد. این محصول حاوی کلرید کلسیم با غلظت و خلوص بالا است.

 • SPS Corals
  مرجان های SPS
 • LPS Corals
  مرجان های LPS
 • Clams
  صدف ها
 • Soft Corals
  مرجان های نرم

بیشتر...

man

پودر منیزیم

این محصول به شما در کنترل میزان منیزیم در انواع آکواریوم های آب شور بخصوص آکواریوم های مرجانی کمک می کند. این محصول با توجه به ساختار خود برای استفاده در آکواریوم های بسیار بزرگ و یا آکواریوم های با تعداد مرجان بسیار بالا مناسب و مقرون به صرفه می باشد. هر ۱۰ گرم از این محصول در هر ۱۰۰ لیتر از آب آکواریوم می تواند میزان منیزیم را به اندازه ۱۲ میلی گرم در لیتر افزایش دهد.

 • SPS Corals
  مرجان های SPS
 • LPS Corals
  مرجان های LPS
 • Clams
  صدف ها
 • Soft Corals
  مرجان های نرم

بیشتر...

KH Buffer

پودر بافر kH

این محصول به شما در افزایش میزان سختی کربنات در انواع آکواریوم های آب شور بخصوص آکواریوم های مرجانی کمک خواهد کرد. استفاده از این محصول برای آکواریوم های بزرگ و یا آکواریوم هایی با مصرف بالای کربنات کلسیم بسیار مقرون به صرفه می باشد. پیشنهاد می شود در آکواریوم های مرجانی میزان سختی بر حسب درجه dKH بین ۶.۵ تا ۸ نگه داشته شود. توجه داشته باشید که ۱۰ گرم از این محصول می تواند در حدود ۳.۳ درجه dHK میزان سختی را در هر ۱۰۰ لیتر از آب آکواریوم افزایش دهد.

 • SPS Corals
  مرجان های SPS
 • LPS Corals
  مرجان های LPS
 • Clams
  صدف ها
 • Soft Corals
  مرجان های نرم

بیشتر...

Reef Mineral Salt

نمک معدنی مرجانی

این محصول به شما در تامین تمامی عناصر معدنی مورد نیاز در انواع آکواریوم های آب شور مرجانی کمک خواهد کرد. با توجه به ساختار این ترکیب استفاده از آن به خصوص در آکواریوم های مرجانی با حجم بالای مرجان بسیار مقرون بصرفه بوده و می تواند جایگزین مناسبی برای محلول های عناصر نادر متعارف در بازار باشد.برای استفاده از این محصول می توانید ۲۵ گرم از این محصول را در ۱ لیتر آب تصفیه شده و خالص حل کرده و از آن در آکواریوم خود استفاده کنید. جهت کنترل تمامی ین های لازم در آکواریوم خود می توانید به همراه این محصول از kH بافر، کلسیم و منیزیم هم استفاده کنید.

 • SPS Corals
  مرجان های SPS
 • LPS Corals
  مرجان های LPS
 • Clams
  صدف ها
 • Soft Corals
  مرجان های نرم

بیشتر...

Components Strong

مجموعه تمامی عناصر نادر

این محصول برای اضافه کردن تمامی انواع عناصر نادر به آکواریوم های مرجانی آماده شده است که لازم است به اندازه مناسب با محلول های kH، کلسیم، منیزیم و نمک های معدنی ترکیب شود. یک پکیج کامل از ۴ محصول کامپوننت A، B، C و K که کامپننت A و B به همراه محلول های کلسیم و منیزیم، کامپننت C به همراه محلول سختی و کامپوننت K به همراه محلول نمک های معدنی مورد استفاده قرار می گیرد.

 • SPS Corals
  مرجان های SPS
 • LPS Corals
  مرجان های LPS
 • Clams
  صدف ها
 • Soft Corals
  مرجان های نرم

بیشتر...

مواد فیلتراسیون

گروهی از محصولات پایه برای انجام مراحل مختلف فیلتراسیون بیولوژیک و شیمیایی بر روی آب آکواریوم شما. این دسته از محصولات با انجام فیلتراسیون کامل آب یک محیط سلامت را برای آبزیان آکواریوم شما فراهم می کنند.Phosphate Minus

کاهش دهنده فسفات و سیلیکات

یک ماده بسیار موثر جهت انجام فیلتراسیون شیمیایی که در جذب و کاهش میزان فسفات و سیلیکات در آب انواع آکواریوم های آب شور و شیرین به شما کمک خواهد کرد.

 • Salt Water
  آب شور
 • Fresh Water
  آب شیرین

بیشتر...

Carbon

ذغال اکتیو (کربن فعال)

گرانول های ذغال اکتیو یا کربن فعال با کیفیت بسیار بالا. این محصول به شما در جذب تمامی مواد شیمیایی ناخواسته از آب انواع آکواریوم های آب شور و شیرین کمک می کند.

 • Salt Water
  آب شور
 • Fresh Water
  آب شیرین

بیشتر...

Zeo Mix

زئولیت

ترکیبی از چندین نوع بسیار خاص از زئولیت ها است که می تواند به صورت انتخابی بخش اعظمی از مواد زائد درون آب آکواریوم را حذف کرده که توسط فیلتر های معمول و پروتئین اسکیمر ها قابل حذف نمی باشند. این محصول برای استفاده در انواع آکواریوم های آب شور و شیرین مناسب است.

 • Salt Water
  آب شور
 • Fresh Water
  آب شیرین

بیشتر...

Demineralization Resin

رزین تصفیه آب شهری

یک رزین حدف کننده تمامی مواد شیمیایی از آب شیرین جهت تهیه آب شیرین تصفیه شده و خالص که می تواند به عنوان آخرین مرحله از فیلتراسیون در انواع فیلتر های RO یا اسمز معکوس جهت خالص سازی آب شهری بکار گرفته شود.

 • Salt Water
  آب شور
 • Fresh Water
  آب شیرین

بیشتر...

دکوراسیون داخلی آکواریوم

محصولات مربوط به دکوراسیون آکواریوم از شرکت آکوافارست به شما در خلق یک اثر هنری بسیار زیبا از یک تپه مرجانی طبیعی در محیط آکواریوم کمک می کند.

تمامی مواد استفاده شده در ترکیبات این محصولات حاوی هیچگونه مواد سمی و مضری برای محیط آکواریوم نمی باشد و می تواند با ایجاد یک محیط مناسب شرایط لازم برای زیست انواع آبزیان موجود در آکواریوم های دریایی را فراهم نماید.AFix Glue

چسب صخره و مرجان

یک چسپ پلاستیک دو جزئی برای چسباندن صخره های کوچک و یا پایه انواع مرجان های سخت به صخره ها. این چسب هیچگونه تغییر ساختاری در پارامترهای آب ایجاد نکرده و هیچ مواد سمی که به آبزیان ساکن آکواریوم های مرجانی آسیب برساند درون ساختار خود ندارد.

 • Salt Water
  آب شور
 • Fresh Water
  آب شیرین

بیشتر...

Stone Fix

چسب صخره و سنگ

یک چسب بسیار عالی با عملکرد سریع بر پایه سیمان. مناسب برای اتصال انواع صخره های زنده و مصنوعی کوچک و بزرگ. هیچ نوع ماده و یا ترکیب سمی در ساختار این چسب وجود نداشته و ۱۰۰ درصد برای استفاده در محیط های آکواریومی و انواع ماهیان و بی مهرگان بدون خطر می باشد.

 • Salt Water
  آب شور
 • Fresh Water
  آب شیرین

بیشتر...

جدول میزان مصرف محصولات Aquaforest

نمک های دریایی
نمک مرجان پروبیوتیک نمک دریایی کامل برای نگهدای از انواع مرجان های SPS و LPS به همراه مواد پروبیوتیک۳.۹۵ کیلوگرم از این نمک برای تولید ۱۰۰ لیتر آب شور با چگالی ۱.۰۲۵
نمک مرجان نمک دریایی کامل برای نگهدای از انواع مرجان های SPS و LPS۳.۹۵ کیلوگرم از این نمک برای تولید ۱۰۰ لیتر آب شور با چگالی ۱.۰۲۵
نمک دریایی نمک دریایی کامل برای نگهدای از انواع ماهیان دریایی۳.۸ کیلوگرم از این نمک برای تولید ۱۰۰ لیتر آب شور با چگالی ۱.۰۲۴
محصولات پروبیوتیک و چرخه نیتروژن
بیو S باکتری های چرخه نیتروژن جهت راه اندازی آکواریوم و کاهش میزان آمونیاک۱ قطره برای هر ۱۰۰ لیتر
پروبیو F باکتری های پروبیوتیک جهت تکثیر و رشد باکتری های کاهش دهنده نیترات و فسفات۱ قطره برای هر ۱۰۰ لیتر
پروبیو S باکتری های پروبیوتیک جهت کاهش نیترات و فسفات۱ قطره برای هر ۱۰۰ لیتر
NP پرو پولیمر مایع جهت ایجاد محیطی مناسب برای پروش باکتری های پروبیوتیک۱ قطره برای هر ۱۰۰ لیتر
مکمل های غذایی و غذای مرجان
AF آمینو میکس انواع آمینو اسید ها- منبع انرژی برای مرجان ها۱ قطره برای هر ۱۰۰ لیتر
AF بیلد محرک رشد مرجان ها۱ قطره برای هر ۱۰۰ لیتر
AF انرژی یک منبع غذایی با کیفیت بسیار عالی برای مرجان ها۱ قطره برای هر ۱۰۰ لیتر
AF ویتالیتی ویتامین جهت سلامت و رشد مرجان ها۱ قطره برای هر ۱۰۰ لیتر
غذای مرجان پلانکتونی غذای مرجان مایع۵ میلی لیتر برای هر ۱۰۰ لیتر
غذای مرجان های سخت غذای پودری مخصوص مرجان های SPS و LPS۱ قاشق برای هر ۱۰۰ لیتر
غذای مرجان های ریکو غذای پودری مخصوص مرجان های خانواده ricordea۱ قاشق برای هر ۱۰۰ لیتر
روغن سیر شامل انواع ویتامین و امگا ۳ گرفته شده از سیر طبیعی۱ قطره برای هر وعده غذایی
ویتامین ماهی ویتامین برای انواع ماهی جهت سلامت، رشد و رنگ مناسب۱ قطره برای هر وعده غذایی
عناصر نادر جهت افزایش کیفیت مرجان ها
ید مکمل لازم برای افزایش رنگ بنفش و آبی۱ قطره برای هر ۱۰۰ لیتر
استرانسیم مکمل لازم برای ساخت و استحکام اسکلت های مرجانی و آهکی۱ قطره برای هر ۱۰۰ لیتر
فلورین مکمل لازم برای افزایش رنگ های آبی و سفید۱ قطره برای هر ۱۰۰ لیتر
کالیوم مکمل لازم برای افزایش رنگ های قرمز و صورتی۱ قطره برای هر ۱۰۰ لیتر
آهن مکمل لازم برای افزایش رنگ سبز۱ قطره برای هر ۱۰۰ لیتر
میکرو E ترکیبی از فلزات سنگین کمیاب در آب جهت رشد انواع آبزیان دریایی۱ قطره برای هر ۱۰۰ لیتر
محلول ها و مواد شیمیایی
کامپننت ۱و۲و۳ (روش بالینگ) تمامی ماکرو و میکرو المان های لازم برای رشد مرجان هامیزان مصرف این محصول بسته به تعداد و نوع آبزیان موجود در آکواریوم مشخص می شود
کامپننت A تنظیم کننده میزان باریوم و استرانسیم در آب۱۰ میلی لیتر به ازاء هر ۲۰۰ لیتر و یا ۱۹ قطره به ازاء هر ۱۹ لیتر
کامپننت B تنظیم کننده سطح فلزات سنگین نادر و لازم برای انواع بی مهرگان در آب۱۰ میلی لیتر به ازاء هر ۲۰۰ لیتر و یا ۱۹ قطره به ازاء هر ۱۹ لیتر
کامپننت C تنظیم کننده سطح ید و فلورین در آب۱۰ میلی لیتر به ازاء هر ۲۰۰ لیتر و یا ۱۹ قطره به ازاء هر ۱۹ لیتر
محلول افزایش کلسیم افزایش دهنده میزان کلسیم20 میلی لیتر به ازاء هر ۲۰۰ لیتر و یا ۲ قاشق چایخوری به ازاء هر ۱۰۲ لیتر
محلول افزایش منیزیم افزایش دهنده میزان منیزیم20 میلی لیتر به ازاء هر ۲۰۰ لیتر و یا ۲ قاشق چایخوری به ازاء هر ۱۰۲ لیتر
محلول افزایش سختی افزایش دهنده میزان سختی کربنات20 میلی لیتر به ازاء هر ۲۰۰ لیتر و یا ۲ قاشق چایخوری به ازاء هر ۱۰۲ لیتر
پودر کلسیم تنظیم کننده سطح کلسیم در انواع آکواریوم های مرجانی۵۰ گرم به ازاء هر ۱ لیتر
پودر منیزیم تنظیم کننده سطح منیزیم در انواع آکواریوم های مرجانی۱۰ گرم به ازاء هر ۱ لیتر
پودر بافر kH تنظیم کننده میزان سختی کربنات در انواع آکواریوم های مرجانی۸۰ گرم به ازاء هر ۱ لیتر
نمک معدنی مرجانی تنظیم کننده سطح انواع مواد معدنی لازم در انواع آکواریوم های مرجانی۲۵ گرم به ازاء هر ۱ لیتر
مجموعه تمامی عناصر نادر تنظیم کننده سطح تمامی عناصر نادر در آکواریوم های تپه مرجانی۵ میلی گرم به ازاء هر ۱ لیتر
مواد فیلتراسیون
ذغال اکتیو (کربن فعال) حذف تمامی مواد زائد شیمیایی از آب در انواع آکواریوم های آب شور و شیرین۱۰۰ میلی لیتر به ازاء هر ۱۰۰ لیتر
کاهش دهنده فسفات و سیلیکات کاهش دهنده و جذب کننده فسفات و سیلیکات۱۰۰ میلی لیتر به ازاء هر ۱۰۰ لیتر
زئولیت یک ترکیب ویژه از انواع زئولیت ها۱۰۰ تا ۵۰۰ گرم به ازاء هر ۱۰۰ لیتر
رزین حذف کننده ترکیبات جذب کننده تمامی انواع ترکیبات جهت استفاده در فیلتر های RO
دکوراسیون داخلی آکواریوم
چسب صخره و مرجان یک چسب دو جزئی برپایه پلاستیک مخصوص مرجان
چسب صخره و سنگ یک چسب سریع جهت محکم کردن صخره ها و چیدمان آنها بر پایه سیمان

Shake Well

قبل از مصرف به خوبی تکان دهید.

Night

توصیه می شود از این محصول بعد از خاموش کردن لامپ های آکواریوم استفاده شود.

لینک دانلود جدول استفاده از محصولات Aquaforest


تمامی مقادیر مصرف مشخص شده برای محصولات شرکت Aquaforest بر اساس میانگین میزان مصرف تمامی این محصولات در مزارع پروش مرجان این شرکت و تجربه های حاصل از آن تنظیم شده است. هر آکواریوم با توجه به شرایط، میزان و نوع آبزیان دارای مقادیر مصرف بسیار متغییر و مختلف است که لازم است تمامی این مقادیر توسط هر آکواریوم دار با توجه به کنترل پارامتر های آب و شرایط آبزیان موجود مشخص و تنظیم شود. توجه داشته باشید که مقادیر مصرف در یک آکواریوم فقط ماهی و یا آکواریومی با مرجان های نرم ویا مرجان های سخت پلیپ کوچک می تواند بسیار متفاوت باشد. توصیه شرکت Aquaforest استفاده از محصولات با نصف میزان پیشنهادی است و در صورت بررسی و انجام تست های آب و مشاهده وضعیت سلامت و رشد آبزیان می توانید میزان هر محصول را متناسب با این شرایط افزایش یا کاهش دهید.

آکواریوم ۱۰۰۰ لیتری نمونه قبل و بعد از استفاده از محصولات Aquaforest

Sample

مقادیر مصرفی محصولات Aquaforest در آکواریوم معرفی شده

Dosage

مزرعه پرورش مرجان

در حال حاضر در مزرعه پرورش مرجان Aquaforest از بیش از ۲۰۰۰ قلمه مرجان نگهداری می شود. این قلمه ها شامل انواع مرجان های SPS مثل آکروپورا، مونتی پورا و مرجان های مختلف و رنگارنگ LPS مثل انواع شقایق سنگ ها و همچنین مرجان های نرم و قارچی یوما در دامنه وسیعی از رنگ ها می شود. از آنجایی که وجود مرجان ها و به خصوص تپه های مرجانی برای حیات دریایی و بعد از آن حیات تمامی موجودات بر روی کره زمین اهمیت بسیار زیادی دارد تمامی مرجان های استفاده شده در بخش های مختلف شرکت Aquaforest پرورشی هستند. تمامی فرایند نگهداری و پرورش در مزرعه شرکت Aquaforest کاملا و صد در صد بر پایه محصولات همین شرکت قرار گرفته است.

Dosage