نقش ویتامین ها در سلامت ماهی ها

برگرفته از وبسایت Pet Education
مترجم: مهندس پژمان اسلامی

نقش ویتامین ها در سلامت ماهی ها

آیا ماهی ها و آبزیان به ویتامین نیاز دارند؟

ماهی ها نیز مشابه تمام جانوارن دیگر به ویتامین ها نیاز دارند. اصولا رژیم غذایی نامناسب و ناقص می تواند باعث کمبود مواد معدنی و ویتامین ها در بدن ماهی ها شود و این موضوع می تواند باعث بروز بیماری های جدی مانند توقف یا عدم تناسب رشد، ضعف سیستم ایمنی و یا حتی مرگ شود. مکمل های غذایی و ویتامین ها همراه با رژیم غذایی متنوع یک راه حل ایده آل برای رفع این مشکل است.

ویتامین های مورد نیاز ماهی ها

ویتامین A

این ویتامین در سبزیجات و همچنین سخت پوستان مختلف وجود داشته و برای رشد طبیعی، بهبود عملکرد سیستم ایمنی و همچنین شکل گیری مناسب استخوان ها و فلس ها لازم است.

ویتامین های B-COMPLEX

این ویتامین ها نیز در سبزیجات و گوشت ماهی وجود داشته و برای رشد مناسب، بهبود عملکرد سیستم عصبی، هضم پروتئین ها و حفاظت در برابر بیماری های مختلف پوستی لازم است.

ویتامین C

این ویتامین نیز در سبزیجات و جلبک ها وجود داشته و نقش موثری در جلوگیری از بروز بیماری ها، پیشرفت روند درمان، هضم غذا و همچنین شکل گیری مناسب اسکلت ماهی ها دارد.

ویتامین D

این ویتامین در حلزون ها، میگو ها و انواع کرم های وجود داشته و در فرایند های متابولیسمی بدن که در آنها از کلسیم و فسفر جهت ساخت استخوان ها و اسکلت استفاده می شود نقش اساسی دارد.

ویتامین K

در بیشتر سبزیجات و جگر انواع موجودات یافت می شود و برای تسریع در انعقاد خون بسیار ضروری است.

اگر تهیه و تامین تمامی این غذا ها به صورت تازه برای شما مشکل است می توانید از مجموعه ای از غذاهای آماده فراوری شده و غنی شده با ویتامین ها و یا مجموعه ای از مکمل های غذایی که برای اضافه کردن به غذاهای گوشتی یخ زده آماده شده است استفاده کنید.

کــلــمات کـلیــدی

نظـرات کاربـران

شما نیز می توانید نظر خود را در اینجا ثبت کنید.

متن نظر شما:
ثــــبــــت