نمک طبیعی H2O اوشن مرجانی (نچرال ریف سالت)
نمک طبیعی H2O اوشن مرجانی (نچرال ریف سالت)نمک طبیعی H2O اوشن مرجانی (نچرال ریف سالت)

نمک طبیعی H2O اوشن مرجانی (نچرال ریف سالت)

آکواریوم سولوشن

توضیح کوتاه

این نمک دارای یک فرمول پیشرفته برای ساخت نمک مخصوص آکواریوم است که می تواند تضمینی برای رسیدن به بهترین پارامتر های ممکن در آب تولیدی در میان بیشتر نمک های تولید شده در دنیا باشد. این محصول به صورت کامل از آب طبیعی دریا و با ساختار تبخیر طبیعی به کمک نور خورشید و در نهایت اضافه کردن تمامی عناصر و یون های لازم برای رسیدن به شرایط ایده آل و طبیعی بعد از ترکیب با آب ساخته می شود. استفاده از نمک طبیعی و خالص دریا با اضافه کردن مقادیر متناسب از عناصر نادر، کلسیم و منیزیم می تواند رشد مناسب مرجان ها و جلبک های کرولاین را در آکواریوم شما تضمین نماید.

اشتراک مطلب

لیست قیمت

کد مدل توضیحات قیمت (تومان) تخفیف بن دریافتی اطلاع بده
10303 6.6 Kg سطلی - - - نا موجود
10304 23 Kg سطلی - - - نا موجود
13079 25 Kg کیسه ای - - - نا موجود

مـــــشـــخـــصـــات

مدل 6.6 Kg 23 Kg 25 Kg
وزن 6600 g 23000 g 25000 g
مناسب برای آکواریم های تپه مرجانی بلی بلی بلی
مناسب برای آب شور بلی بلی بلی
شرکت سازنده The Aquarium Solution The Aquarium Solution The Aquarium Solution

مــــــوارد مـــرتــــبــــــط

اطـلاعـات تـکمـیـلـی

نمک طبیعی

این محصول دارای یک فرمول پیشرفته نمک آکواریومی است که از طریق تبخیر آب دریا توسط نور خورشید در شرایط کنترل شده به دست آمده و در ادامه تمامی عناصر اصلی و نادر در آن مطابق با شرایط و محیط های طبیعی تنظیم شده است.

این نمک خالص و طبیعی به صورت ویژه برای آکواریوم هایی طراحی شده است که در آن ترکیبات مختلفی مثل کلسیم و منیزیم توسط مرجان ها و یا جلبک های کلوراین برای رشد مصرف می شود و لازم است به صورت مرتبط جایگزین شود.

پایه طبیعی این محصول به شما اطمینان می دهد که تمامی ۷۰ عنصر اصلی و نادر مورد نیاز برای یک آکواریوم کامل دریایی در این ترکیب موجود بوده و با نسبت صحیح و مطابق با محیط های طبیعی مرجانی در کنار یکدیگر قرار گرفته اند.


فرمولاسیون و ساختار متناسب

در طبیعت یک تعادل پایدار و کامل بین کلسیم، سختی و منیزیم در آب دریا بخصوص در اطراف تپه های مرجانی برقرار است. بسیاری از نمک های موجود دارای نسبت های غیر طبیعی و بسیار بالای کلسیم و یا سختی و از طرف دیگر در برخی از نمک ها لازم است مقادیر بسیار زیادی از بافرها و یا کلسیم اضافه شود تا آب تهیه شده به شرایط طبیعی خود نزدیک شود.

در این محصول نسبت کلسیم و سختی به صورت صحیح حفظ شده و باعث می شود یک تعادل طبیعی بین مقادیر این پارامترها در آب آکواریوم برقرار شود که این موضوع برای سلامت و رشد مرجان ها بسیار مهم است.


ساختار شیمیایی و میزان آب بین ملکولی

ساختار شیمیایی بهینه

فرمول و ساختار شیمیایی این نمک به صورت دائم توسط محققین این شرکت در حال بهبود است و در سال های اخیر تغییرات بسیار زیادی بر روی آن اعمال شده است. ساختار این نمک به گونه ای طراحی شده است که به آسانی و سرعت در آب حل شود و ساختار شیمیایی مناسب در آب برای زندگی و سلامت تمامی موجودات ساکن تپه های مرجانی را تامین کند. انجام تعویض آب های مرتب با استفاده از این نمک می تواند به حفظ تعادل طبیعی در آب آکواریوم شما به صورت جامع و کامل کمک کند.

میزان کلسیم و منیزیم به صورت متناسب به شکلی تنظیم و در نظر گرفته شده است که می تواند نیاز های مربوط به رشد مرجان ها در آکواریوم شما را تامین کند بدون اینکه بر روی تعادل کلراید در آکواریوم تاثیری داشته باشد.

پایین ترین میزان آب بین ملکولی

این محصول به نسبت دیگر محصولات مشابه در بازار بسیار خشک تر است و آب کمتری در درون آن وجود دارد. این بدین معنی است که در بسته بندی های این محصول مقدار و درصد بیشتری از نمک نسبت به دیگر محصولات مشابه در بازار وجود دارد که میزان در حدود ۳ درصد بیشتر از دیگر محصولات رایج در بازار است.

فرمول منیزیم پیشرفته

بسیاری از نمک ها توجه ویژه ای بر روی افزایش میزان کلسیم بدون در نظر گرفتن میزان منیزیم در ساختار نمک های خود دارند. تنظیم نگهداشتن میزان منیزیم می تواند یک تعادل پایدار را در آکواریوم های مرجانی به همراه داشته باشد و به شما در کنترل میزان کلسیم، pH و سختی به صورت پایدار کمک کند.


جدول پارامترهای این محصول

در جدول زیر زمانی که این محصول با وزن مخصوص ۱.۰۲۶۴ و یا شوری ۳۵ ppt در دمای ۲۵ درجه سانتیگراد با آب مخلوط شود مقادیر پارامتر های مهم آورده شده است.


ترکیب نمک و اندازه گیری شوری

اینکه چه مقدار نمک برای تهیه مقدار مشخصی از آب شور لازم است استفاده شود بستگی بسیار زیادی به میزان شوری نهایی مورد نظر شما برای آب ساخته شده دارد. راهنمای کامل مقدار مصرف بر روی بسته محصول آورده شده است.

پیشنهاد می شود در آکواریوم های مرجانی از آبی با شوری ۳۵ ppt استفاده شود و لازم است در این نوع از آکواریوم ها میزان شوری توسط تجهیزات مناسبی مثل رفرکتومتری های چشمی و یا دیجیتال به دقت اندازه گیری شود.

هر بسته ۶.۶ کیلوگرمی از این محصول برای ساخت ۱۶۵ تا ۲۰۰ لیتر آب و هر بسته ۲۳ کیلوگرمی از این محصول برای ساخت ۵۹۲ تا ۷۰۲ لیتر آب مناسب است.


استفاده از آب RO اسمز معکوس

پیشنهاد می شود که این نمک حتما با آب RO و تصفیه شده مخلوط شود زیرا ساختار شیمیایی در نظر گرفته شده بر این اساس طراحی شده و نتیجه در غیر این صورت می تواند با نتایج مندرج در جدول مشخصات هماهنگی نداشته باشد.

برای مثال میزان کلسیم در ساختار این نمک برابر ۴۴۰ میلی گرم در لیتر در نظر گرفته شده است و در صورتی که این نمک با آب سخت حاوی کلسیم ترکیب شود به طور حتم این مقدار تغییر کرده و به همین نسبت ممکن است تعادلات یونی دیگر عناصر در آب دچار تغییر شود.

آب خروجی از دستگاه RO نباید حاوی یون های فسفات و نیترات باشد زیرا این موضوع می تواند باعث افزایش مواد مغذی رشد جلبک ها در آکواریوم شما شود. در صورت وجود این مشکل لازم است قبل از استفاده از آب ابتدا از رزین های تصفیه آب شهری جهت حذف تمامی عناصر از آب استفاده کنید.


دستورالعمل تهیه آب شور

پیشنهادها

  • شدیدا پیشنهاد می شود از آب خالص و تصفیه شده با دستگاه RO اسمز معکوس و در صورت نیاز رزین های تصفیه برای تهیه آب شور جهت آکواریوم استفاده شود.
  • بهتر است آب شور حداقل ۲۴ ساعت قبل از استفاده ساخته شود تا زمان کافی برای ایجاد تعادل یونی و ترکیب کامل املاح وجود داشته باشد.
  • آب شور قبل از اضافه شدن به آکواریوم لازم است به خوبی هوادهی شود تا میزان اکسیژن محلول و سطح pH در آن به مقدار واقعی درون آکواریوم شما نزدیک شود.
  • به هیچ عنوان نمک را به صورت مستقیم درون آکواریومی که درون آن آبزیان وجود دارند اضافه نکنید.
  • همیشه از ظروف کاملا تمیز و بدون هیچگونه مواد سمی و شیمیایی برای نگهدای و ساخت آب شور استفاده کنید.

ترکیب نمک

  • از آب RO و یا آب خالص و تصفیه شده استفاده کنید.
  • یک کیلو گرم از نمک را به ۲۵ لیتر آب شیرین تصفیه شده و خالص اضافه کنید. همیشه باید نمک به آب اضافه شود زیرا در غیر این صورت حالت فوق اشباع به وجود آمده و ساختار نمک و تعادل های یونی آن از بین می رود.
  • نمک و آب را به خوبی ترکیب کرده و هوادهی کنید و این کار را تا زمانی که نمک به صورت کامل حل شده و سطح pH بین ۸.۲ تا ۸.۴ قرار بگیرد ادامه دهید.
  • در صورت نیاز مقدار بیشتری نمک یا آب اضافه کنید تا به سطح شوری مورد نظر برسید.

میزان شوری

شوری پیشنهادی برای یک آکواریوم مرجانی ۳۵.۵ ppt است که معادل وزن مخصوص ۱.۰۲۵ در دمای ۲۵ درجه سانتیگراد است.

تعادل صحیح بین سختی و مقدار کلسیم

در جدول زیر تعادل صحیح بین میزان سختی و میزان کلسیم در آب شور با در نظر گرفتن متعادل بودن میزان منیزیم نمایش داده شده است.

این جدول به شما کمک می کند میزان مناسب غلظت کلسیم در آب آکواریوم های آب شور در سختی های متفاوت را بدست آورید و سعی کنید همیشه میزان کلسیم را با توجه به میزان متوسط سختی در آب آکواریوم خود تنظیم کنید.

کــلــمات کـلیــدی

نظـرات کاربـران

شما نیز می توانید نظر خود را در اینجا ثبت کنید.

متن نظر شما:
ثــــبــــت