داروی درمان بیمار خط جانبی و حفره های سر اسپیروهگزال
داروی درمان بیمار خط جانبی و حفره های سر اسپیروهگزالداروی درمان بیمار خط جانبی و حفره های سر اسپیروهگزال

داروی درمان بیمار خط جانبی و حفره های سر اسپیروهگزال

جی بی ال

توضیح کوتاه

از این دارو می توانید برای درمان بیماری خط جانبی و یا حفره های سر در بیشتر موارد توسط برخی از شانکداران ایجاد می شود کمک بگیرید. از این دار می توانید برای درمان انواع ماهی ها آب شور و شیرین استفاده کنید. توجه داشته باشید که این بیماری اصولا بر اثر فقر تغذیه ای و کمبود مواد معدنی مناسب و لازم در جیره غذایی ماهی به وجود آمده و شدت می گیرد. این بیماری در ماهیانی که در آب های سبک زندگی می کنند مثل دیسکس ها و در آب شور در جراح ماهی ها که اصولا در آکواریوم رژیم غذایی آنها بیشتر بر پایه رژیم غذایی گوشتی بوده و به اندازه کافی با جلبک های غنی شده تغذیه نشوند، ظاهر می شود.

اشتراک مطلب

لیست قیمت

کد مدل توضیحات قیمت (تومان) تخفیف بن دریافتی اطلاع بده
10464 100 ml - - - - نا موجود

مـــــشـــخـــصـــات

اطـلاعـات تـکمـیـلـی

دستورالعمل استفاده

ابتدا لازم است هر نوع زغال اکتیو و یا ساختار فیلتراسیون شیمیایی از مدار خارج شود و تمامی تجهیزاتی مثل اسکیمرها، تزریق کننده های دی اکسید کربن، ازن و UV نیز خاموش گردند. حتما لازم است قبل از شروع درمان در آکواریوم های آب شیرین ۵۰ درصد آب و در آکواریوم های آب شور حداقل ۲۰ درصد آب تعویض شود. در تمام طول دوره درمان لازم است آکواریوم به شدت هوادهی شود. لازم است این ماهی در ابتدای زمان روشنایی در آکواریوم و زمانی که ماهی ها فعال هستند به آب آکواریوم اضافه شود.

اولین دوره مصرف

ابتدا باید به مدت یک دقیقه این محلول به خوبی تکان داده شود. ۱۰ میلی لیتر از این دارو به ازاء هر ۵۰ لیتر لازم است به آب آکواریوم اضافه شده و برای مدت ۷ روز شرایط تانک به همین ترتیب نگهداشته شود. بعد از آن لازم است ۵۰ درصد آب تعویض شده و درمان دوباره تکرار شود.

غذادهی در طول درمان

لازم است ماهی ها به خوبی چندین وعده در روز با غذای متنوع و مناسب تغذیه شوند و توجه داشته باشید که لازم است غذاهای اضافه و خورده نشده از تانک خارج شوند.

فیلتراسیون در طول درمان

بهتر است در طول دوره درمان فیلتراسیون بیلوژیک در آکواریوم به همان شکل قبلی برقرار باشد و تنها می تواند برای مدت کوتاهی در زمان اضافه کردن دارو تا ترکیب شدن کامل فیلتراسیون بیلوژیک را از مدار خارج کرد و بعد از پایان درمان فیلتر ها را به خوبی شستشو داد.


در صورت استفاده بیش از اندازه از این دارو لازم است حتما نصف آب آکواریوم تعویض شود.

بعد از درمان

بعد از پایان مراحل درمان ابتدا لازم است ۵۰ درصد آب آکواریوم تعویض شسده و در ادامه برای ۲۴ ساعت آب آکواریوم توسط زغال اکتیو فیلتر شود. توجه داشته باشید که کربن ها یا زغال ها بعد از ۲۴ ساعت باید تعویض شده و یا از مدار خارج شوند.

بعد از خارج کردن دارو از آب لازم است دوباره یک دوره کامل از مکمل های باکتریایی چرخه نیتروژن در آکواریوم استفاده شود تا فیلتراسیون بیلوژیک دوباره به خوبی احیاء شود.

کــلــمات کـلیــدی

نظـرات کاربـران

احسان حقیقی (1397/09/11  14:49): 0+

سلام وقت بخير جايگزين براي اين دارو چي داريد ممنون

فرید نجات بخش پاسخ داد(1397/09/14  14:37): 0+

سلام
داروهای شرکت سیکم می توانند جایگزین داروی ذکر شده باشند. برای کسب اطلاعات دقیق تر به مقاله زیر مراجعه نمایید.
معرفی داروهای شرکت سیچم (سیکم)
با سپاس

شما نیز می توانید نظر خود را در اینجا ثبت کنید.

متن نظر شما:
ثــــبــــت