صخره خشک تصفیه شده

توضیح کوتاه

صخره طبیعی خشک تصفیه شده بهترین انتخاب از نظر وزن، ظاهر و وجود سوراخ های مختلف برای ایجاد یک زیستگاه مناسب برای انواع آبزیان از باکتری ها یا دیگر انواع آبزیان مثل ماهی ها و مرجان ها در آکواریوم شما است. این صخره ها در حقیقت تکه های از صخره های دریایی و یا مرجان های زنده شکسته شده و کنده شده از کلونی های اصلی در تپه های مرجانی در دریاها است که با جریان های شدید و طوفان به ساحل آورده و برای مدتی در ساحل و در شرایط نامناسب قرار گرفته و تمامی بافت زنده خود را از دست داده. این صخره ها در نهایت جمع آوری و در یک فرایند کامل تصفیه شده و به عنوان صخره خشک تصفیه شده برای استفاده در آکواریوم های مرجانی تازه مورد استفاده قرار می گیرد. صخره های خشک تصفیه شده عاری از هرگونه جلب مزاحم، انگل و دیگر آلاینده هایی است که ممکن است به آکواریوم شما آسیب برساند. تضمین شده است که این صخره ها دارای آپتازیا، جلبک های حبابی، انگل ها، میگوهای مانتیس، کرم های پهن مرجان خوار، کرم های لوله ای و کرم های آتشی، خرگوش های دریایی، حلزون ها، خرچنگ ها و دیگر انگل ها نباشند.

اشتراک مطلب

لیست قیمت

کد مدل توضیحات قیمت (تومان) تخفیف بن دریافتی اطلاع بده
11565 1 kg - - - - نا موجود

مـــــشـــخـــصـــات

مــــــوارد مـــرتــــبــــــط

اطـلاعـات تـکمـیـلـی

توضیحات تکمیلی

صخره طبیعی خشک تصفیه شده بهترین انتخاب از نظر وزن، ظاهر و وجود سوراخ های مختلف برای ایجاد یک زیستگاه مناسب برای انواع آبزیان از باکتری ها یا دیگر انواع آبزیان مثل ماهی ها و مرجان ها در آکواریوم شما است. صخره های خشک تصفیه شده عاری از هرگونه جلب مزاحم، انگل و دیگر آلاینده هایی است که ممکن است به آکواریوم شما آسیب برساند. تضمین شده است که این صخره ها دارای آپتازیا، جلبک های حبابی، انگل ها، میگوهای مانتیس، کرم های پهن مرجان خوار، کرم های لوله ای و کرم های آتشی، خرگوش های دریایی، حلزون ها، خرچنگ ها و دیگر انگل ها نباشند.

مزایای استفاده از صخره های طبعیی خشک شده و تصفیه شده:

  • مقرون به صرفه بودن با توجه به چگالی و نسبت وزن به حجم صخره مورد نیاز
  • شرایط نگهداری راحت تر و هزینه های حمل و نقل متناسب با بار خشک غیر زنده
  • عاری از هرگونه انگل و عامل بیماری زا که می تواند مهترین دلیل برای انتخاب این نوع از صخره های طبیعی به نسبت صخره های زنده باشد.
  • وجود حفره و ساختار های بسیار مناسب برای سکونت و استقرار باکتری های مفید در اکو سیستم آکواریوم شما

آکواریوم شما به چه میزان صخره نیاز دارد؟

شاید این سوال یکی از سخت ترین سوالاتی باشد که در صنعت آکواریوم پرسیده می شود. به طور حتم وضعیت صخره ها و آکواریوم ها با هم تفاوت بسیار زیادی دارد. برای صخره هایی با ساختار بسیار متخلخل ۳۰۰ گرم صخره برای ۴ لیتر آب و یا در حقیقت هر یک کیلو گرم صخره برای ۱۳ لیتر از حجم آب تانک نمایش شما مناسب می باشد. اما این موضوع بستگی زیادی به هدف شما از چیدمان صخره ها و ساختار دکوراسیوم داخلی آکواریوم شما خواهد داشت. همیشه پیشنهاد می شود مقداری بیشتر از اندازه محاسبه شده خود برای دکوراسیون داخلی تانک خریداری کنید تا در زمان چیدمان دکوراسیون داخلی بتوانید تغییرات لازم و مناسب را اعمال کنید. می توانید تکه های باقی مانده را شکسته و آنها را در رفیجیوم، overflow سر ریز آب و یا حتی سامپ به عنوان یک مدیای فیلتراسیون بیولوژیک اضافه استفاده کنید.

نکته۱:

با اینکه این صخره ها تصفیه شده اند به هیچ عنوان آنها را به صورت مستقیم به آکواریوم هایی که از قبل راه اندازی شده اند وارد نکنید. بهتر است آنها را قبل از استفاده به خوبی شستشو داده و برای مدتی در آب شور مناسب با گردش آب لازم و یک اسکیمر کوچک قرار دهید و بعد از تست آب و اطمینان از صفر بودن آمونیاک و نیتریت اقدام به اضافه کردن صخره های به آکواریوم قدیمی خود کنید. در رابطه به آکواریوم هایی که در مراحل راه اندازی اولیه هستند این موضوع می تواند نادیده گرفته شود.

نکته ۲:

همیشه در هنگام خرید صخره ها از منبع برداشت صخره ها مطمئن شوید. تا جلوی سوء استفاده افراد سودجو و آسیب رسیدن به طبیعت جلوگیری شود. زیرا صخره های مناسب صخره هایی هستند که بر اثر برخورد و یا جریان های آب از تپه های مرجانی شکسته شده و با جریان به ساحل آورده می شوند و توسط افراد متخصص گلچین شده و جمع آوری و در نهایت با روش درست و کامل تصفیه می شوند.

کــلــمات کـلیــدی

نظـرات کاربـران

احسان کامرانی (1397/01/21  20:20): 0+

من این صخره ها رو سفارش دادم کیفیت فوق العاده ای داشتن و کاملا تمیز و سالم به دستم رسیدن. الان هم به هیچ مدیای باکتری ساز دیگه ای نیاز ندارم چون این صخره ها منافذ خیلی ریزی دارن که برای باکتری سازی عالی هست. اندازه صخره ها هم کاملا مناسب آکواریومم که نانو هست بود

شما نیز می توانید نظر خود را در اینجا ثبت کنید.

متن نظر شما:
ثــــبــــت