خاک آکواریوم مالایا
خاک آکواریوم مالایاخاک آکواریوم مالایاخاک آکواریوم مالایا

خاک آکواریوم مالایا

ای دی ای آکوا دیزاین آمانو

توضیح کوتاه

مالایا یک خاک بستر طبیعی آکواریومی و ساخته شده بر اساس رنگ متمایل به قرمز و ساختار خاک در بیشتر مناطق جنوب شرقی آسیا است. شکل و ساختار این محصول می تواند یک صحنه کاملا طبیعی را در طراحی داخلی آکواریوم شما به نمایش در آورد. دانه های نرم و دانه بندی مناسب جلوی رشد ریشه های گیاهان در آکواریوم شما را نخواهد گرفت و برای حفظ شرایط بستر آکواریوم شما در طولانی مدت مناسب است.

اشتراک مطلب

لیست قیمت

کد مدل توضیحات قیمت (تومان) تخفیف بن دریافتی اطلاع بده
11836 Normal type - 3L - - - - بـه زودی
11837 Powder type - 3L - - - - بـه زودی
11838 Normal type - 9L - - - - بـه زودی
11839 Powder type - 9L - - - - بـه زودی

مـــــشـــخـــصـــات

مدل Normal type - 3L Powder type - 3L Normal type - 9L Powder type - 9L
حجم 3000 ml 3000 ml 9000 ml 9000 ml
مناسب برای گیاه بلی بلی بلی بلی
شرکت سازنده Aqua Design Amano - ADA Aqua Design Amano - ADA Aqua Design Amano - ADA Aqua Design Amano - ADA

مــــــوارد مـــرتــــبــــــط

اطـلاعـات تـکمـیـلـی

ویدیو اختصاصی این محصول


ویژگی ها خاص محصول

تمامی خاک های بستر طراحی شده در شرکت ADA تمامی مواد لازم جهت رشد و پرورش گیاهان آکواریومی را دارا می باشند و بر خلاف بسیاری از محصولات رایج در بازار باعث افزایش میزان سختی در آب اکواریوم شما نخواهد شد. این محصول با پایین نگهداشتن سطح سختی کل در آب آکواریوم و ایجاد شرایط طبیعی می تواند آب را در محدوده اسیدیته مناسب برای رشد گیاهان آکواریومی قرار دهد.

شکل و چگالی دانه های این محصول به شکلی طراحی شده است که ریشه های گیاهان به راحتی می توانند در داخل بستر رشد و گسترش پیدا کنند.

پیشنهاد می شود در آکواریوم های بزرگ حتما یک لایه نازک از نوع پودری این محصول بر روی بستر قرار داده شود که تمامی شرایط لازم برای رشد و تکثیر باکتری های مفید در بستر آکواریوم فراهم شود.

سه نوع متفاوت از خاک بستر به نام های آمازونیا، آفریکنا و مالایا وجود دارد که با توجه به شرایط بستر رودخانه ها و دریاچه های مناطق طبیعی استوایی در این سه منطقه اصلی طراحی شده و به شما امکان می دهد با توجه به گونه های گیاهی و محیط آکواریومی مورد نظر خود بستر را با توجه به نیاز گونه های گیاهی در طراحی کامل کنید.


قبل از استفاده

 • قبل از مصرف به دقت راهنمای استفاده از این محصول را مطالعه نمایید.
 • این محصول تنها برای استفاده در آکواریوم های گیاهی جهت کاشت و رشد گیاهان آکواریومی طراحی و ساخته شده است.
 • ممکن است به دلیل مواد مغذی موجود در این محصول در صورتی که در یک آکواریوم در حال کار از این محصول استفاده شود باعث کدورت آب شده و میزان رشد جلبک ها به شدت افزایش پیدا کند.
 • به همراه این محصول نمی توان از هیچ یک از داروهای مخصوص درمان ماهی استفاده کرد.
 • در صورتی که از این محصول به درستی استفاده شود هیچگونه اثر منفی بر روی ماهی ها و دیگر آبزیان نخواهد داشت.
 • در صورت تماس مستقیم با دهان و چشم ها لازم است محل تماس با آب زیاد شستشو داده شود.

راهنمای استفاده

۱- شستشوی این محصول قبل از استفاده در آکواریوم لازم نیست و حتی ممکن است باعث آسیب دیدن دانه ها و کدورت بیشتر آب آکواریوم شما شود.

۲- ۹ لیتر از این محصول برای راه اندازی یک آکواریوم معمول گیاهی با ابعاد ۶۰ سانتیمتر طول ۳۶ سانتیمتر عرض و ۳۶ سانتیمتر ارتفاع مناسب است.

۳- استفاده از این محصول در آکواریومی که از آب پر شده است می تواند باعث کدورت آب شود پس بهتر است ابتدا آکواریوم خالی شده و بعد از تکمیل بستر آبگیری شود.

۴- بسته به شرایط ممکن است لازم باشد این محصول با محصولات دیگری مثل Power Sand، ‌Bactera 100 و Clear Super در زیر سازی بستر استفاده شود و لازم است بستر به صورت شیب دار با ارتفاع کم در جلوی شیشه و ارتفاع زیاد در پشت آکواریوم پوشش داده شود.

۵- برای آبگیری باید آب به آرامی درون آکواریوم ریخته شود تا بستر جابجا نشود.

۶- کاشت گیاهان زمانی که آب تنها تا روی بستر آمده باشد بسیار ساده تر می باشد تا زمانی که آکواریوم به صورت کامل از آب پر شده است.

۷- به هر صورت ممکن است بعد از آبگیری کمی کدورت در آکواریوم وجود داشته باشد که بعد از چند ساعت کار فیلتر این مشکل بر طرف خواهد شد.

۸- در صورت مشاهده تکه های کوچک چوب بر روی سطح آب، آنها را به کمک تور جمع کنید.

نوع پودری این محصول برای پوشش بهتر بستر در آکواریوم های کوچک طراحی شده است و در آکواریوم های بزرگ هم به نمایش بهتر بستر در بخش جلویی آکواریوم و رشد بهتر گیاهان کوچک با ریشه های کوتاه کمک خواهد کرد. پس می توانید از یک لایه نازکتر از نوع پودری بر روی نوع معمولی در آکواریوم های بزرگ نیز استفاده کنید.


توجه

 • این محصول بر پایه سنگ ریزه و خورده های طبیعی گیاهان ساخته شده است و هیچ تاثیر منفی بر روی شرایط آب آکواریوم شما نخواهد داشت.
 • از این محصول به عنوان مواد فیلتراسیون استفاده نکنید.
 • این محصول به دلیل توانایی کاهش میزان سختی و ایجاد یک محیط اسیدی برای استفاده در آکواریوم های دریایی و آکواریوم هایی که به محیط هایی با سختی بالا و قلیائیت بالا نیاز دارند مناسب نمی باشد.
 • با توجه به خاصیت این بستر در صورتی که از آب شهری با pH بالا برای آبگیری آکواریوم استفاده شود ممکن است باعث ایجاد رنگ زرد در آب آکواریوم شود که با اضافه کردن کربن فعال به فیلتراسیون می توان این مشکل را برطرف کرد.
 • به هیچ عنوان وردی و خروجی فیلتر را نزدیک بستر قرار ندهید زیرا جریان آب می تواند ساختار بستر را تغییر دهد و یا باعث ورود دانه ها به داخل فیلتر و بروز مشکل برای سیستم فیلتراسیون شما شود.
 • نمی توانید از این محصول برای بار دوم استفاده کنید حتی اگر آن را از آکواریوم خارج کرده و شستشو داده باشید.

کــلــمات کـلیــدی

نظـرات کاربـران

شما نیز می توانید نظر خود را در اینجا ثبت کنید.

متن نظر شما:
ثــــبــــت