متریال بیلوژیک ماتریکس
متریال بیلوژیک ماتریکسمتریال بیلوژیک ماتریکس

متریال بیلوژیک ماتریکس

سیکم (سیچم)

توضیح کوتاه

ماتریکس یک ماده فیلتراسیون بیلوژیک با خلل و فرج بسیار زیاد است که به حذف آلودگی های پایه نیتروژن در آب آکواریوم به شما کمک می کند. دانه های این محصول از مواد متخلل غیرآلی با قطری در حدود ۱۰ میلی متر تشکیل شده است. هر لیتر از این محصول می تواند سطحی بیشتر از ۷۰۰ متر مربع را در اختیار باکتری ها موجود در سیستم شما قرار دهد که برابر ۱۷۰ لیتر بیوبال پلاستیکی است. در حالی مواد پلاستیکی تنها می توانند سطوح خارجی خود را در اختیار باکتری ها قرار دهند، در این محصول تمامی سطوح داخلی و خارجی خود برای زیست باکتری ها مناسب است. با وجود این ساختار میکروسکوپیک سطح مناسب برای زیست باکتری ها اولیه چرخه نیتروژن و باکتری های ثانویه جهت حذف نیترات نیز فراهم خواهد شد. این موضوع می تواند از جمله تفاوت های اساسی این محصول با محصولات مشابه باشد که می تواند همزمان با آمونیاک و نیتریت در کاهش میزان نیترات در آکواریوم شما نیز موثر باشد.

اشتراک مطلب

لیست قیمت

کد مدل توضیحات قیمت (تومان) تخفیف بن دریافتی اطلاع بده
11957 250 mL - - - - نا موجود
11958 1000 mL بسته بندی آمریکا - - - نا موجود
11959 1 L بسته بندی ایران - - - نا موجود
11960 2 L بسته بندی ایران - - - نا موجود
11961 4 L - - - - نا موجود
16899 20 L - - - - نا موجود

مـــــشـــخـــصـــات

مدل 250 mL 1000 mL 1 L 2 L 4 L 20 L
حجم 250 ml 1000 ml 1000 ml 2000 ml 4000 ml 20000 ml
مناسب برای گیاه بلی بلی بلی بلی بلی بلی
مناسب برای آکواریم های تپه مرجانی بلی بلی بلی بلی بلی بلی
مناسب برای آب شور بلی بلی بلی بلی بلی بلی
مناسب برای آب شیرین بلی بلی بلی بلی بلی بلی
شرکت سازنده Seachem Seachem Seachem Seachem Seachem Seachem

اطـلاعـات تـکمـیـلـی

مزایای استفاده

  • مواد فیلتراسیون بیلوژیک با ظرفیت بالا
  • کنترل میزان آمونیاک، نیتریت و نیترات
  • ماده ای با تخلخل بالا و ارائه سطحی وسیع بیش از ۷۰۰ متر مربع در هر لیتر
  • مناسب برای زیست باکتری های هوازی و بی هوازی

ماتریکس از مواد بسیار مقاوم ساخته شده، شکسته و خورد نمی شود. نیازی به تعویض این مواد ندارید. در حالی که بخش اعظم باکتری ها در داخل ساختار این مواد تشکیل شده است شما به راحتی امکان شستشوی آنها را بدون آسیب دیدن ساختار بیلوژیک آکواریوم خود را دارید. این محصول را می توانید در انواع ساختار های غوطه ور و یا خشک و مربوط استفاده کنید.


راهنمای استفاده

هر ۲۵۰ میلی لیتر از این محصول برای ۲۰۰ لیتر از آب آکواریوم کافی می باشد. می توان از این مواد در انواع ساختار های فیلتراسیون بیلوژیک از فیلتر های سطلی تا راکتور ها و سامپ استفاده کرد. به طور حتم استفاده از هر نوع ماده فیلتراسیون در راکتور ها می تواند بسیار موثر و کارآمد باشد. با توجه به اندازه دانه بندی ها در بیشتر موارد می توانید از این محصول بدون کیسه های مخصوص فیلتراسیون استفاده کنید. می توانید از این مواد در ساختار های خشک و مرطوب نیز استفاده کنید اما با توجه به اندازه Pond Matrix بهتر است از این محصول برای سیستم های صفحه ای و خشک و مرطوب استفاده شود.

با توجه به تحقیقات جدید انجام شده بر روی این محصول، مقدار مشخص شده برای مصرف قابلیت استفاده در حجم های بالاتر آب را نیز دارا می باشد اما بهتر است از مقدار مشخص شده در آکواریوم های خود استفاده کنید.


مقایسه ماتریکس با محصولات مشابه از شرکت Eheim و میکرمک JBL

دو محصول با ساختار مشابه و نزدیک به ماتریکس از شرکت های Eheim و JBL نیز در بازار موجود است که می تواند سطوح قابل توجهی را به نسبت حجم مواد در اختیار شما قرار دهد.

برای انتخاب یک ماده مناسب برای فیلتراسیون بیلوژیک آکواریوم در نظر گرفتن نسبت سطح به وزن یا حجم ماده فیلتراسیون بسیار اهمیت دارد. در حقیقت همین سطح است که می تواند مکان مناسب برای زیست باکتری های مورد نظر در فیلتراسیون بیلوژیک را در آکواریوم شما فراهم نماید. هر چه میزان سطح به وزن یا حجم بیشتر باشد باکتری بیشتری در مقدار مشخصی از مواد می تواند در سیستم شما ساکن شود، که می تواند دلیل انتخاب شما برای یک متریال بیولوژیک مناسب باشد.

موضوع بسیار مهم دیگر اندازه در نظر گرفته شده برای مواد فیلتراسیون است. به طور حتم اندازه های ریزتر می تواند سطوح بیشتری را فراهم نماید اما از طرف دیگر می تواند جلوی جریان مناسب آب از داخل مواد را نیز گرفته و باعث کاهش بازدهی مواد گردد. پس در نظر گرفتن یک اندازه بهینه که در ازاء سطح مناسب میزان جریان مناسب آب را نیز فراهم نماید بسیار اهمیت دارد.

سطح موجود در ماتریکس به نسبت حجم ۱۰ برابر بیشتر از محصول مشابه Eheim و ۲۰ برابر بیشتر محصول مشابه از شرکت JBL است. البته از نظر نوع سطوح و شکل مواد هر سه محصول شرایط خوبی داشته و کاملا مناسب و کار آمد هستند. از نظر ساختار هندسی و سطح فعال برای فیلتراسیون بیلوژیک ماتریس ۴ تا ۴.۵ برابر موثر تر از Substrat pro و ۸ تا ۹ بار موثرتر از میکرو مک عمل می کند.

کــلــمات کـلیــدی

نظـرات کاربـران

Amir Monfared (1400/01/28  19:42): 0+

فوق العاده عالی بود. من برای آکواریوم سیچلاید و آکواریوم پلنت گذاشتم و جواب گرفتم.پارامتر های آب رو کنترل میکنه و به شدت سبکه... این محصول رو به کسایی که ماهی های حساس دارن و آکواریوم هایی مثل ریف و پلنت دارن توصیه می کنم.

شما نیز می توانید نظر خود را در اینجا ثبت کنید.

متن نظر شما:
ثــــبــــت