کیت تست اکسیژن محلول

توضیح کوتاه

مرجان ها و ماهی های دریایی به مقادیر بالایی از اکسیژن نیاز دارند و به دلیل پایین بودن حلالیت اکسیژن در آب شور بسیار مهم است که به صورت دوره ا مقدار اکسیژن محلول در آب اندازه گیری شود. این کیت تست به سرعت می تواند مقدار اکسیژن را در عرض چند دقیقه بین ۲ تا ۱۴ میلی گرم در لیتر اندازه گیری نماید. می توانید از این کیت تست برای انجام ۴۰ آزمایش در آکواریوم های آب شور، شیرین و برکه ها استفاده کنید.

اشتراک مطلب

لیست قیمت

کد مدل توضیحات قیمت (تومان) تخفیف بن دریافتی اطلاع بده
12006 - - - - - نا موجود

مـــــشـــخـــصـــات

اطـلاعـات تـکمـیـلـی

نکته

معرف شماره یک از این مجموعه باید به دقت مورد استفاده قرار بگیرد و در صورت تماس با پوست با مقادیر بالایی از آب به سرعت شستشو داده شود. در صورت وارد شدن به چشم لازم است به خوبی با آب شستشو داده شده و به پزشک مراجعه گردد.


راهنمای انجام آزمایش

  • ۱- ۵ میلی لیتر از آب آکواریوم را در ظرف آزمایش بریزید.
  • ۲- ۵ قطره از معرف شماره یک را به ظرف آزمایش اضافه کرده و برای ۲۰ ثانیه به آرامی با حرکت دورانی مخلوط کنید. نباید با سرعت زیاد این کار انجام شود زیرا می تواند باعث تغییر میزان اکسیژن در آب گردد.
  • ۳- ۶ قطره از معرف شماره ۲ را به ظرف آزمایش اضافه کرده و برای ۱۵ ثانیه به آرامی و با حرکت دورانی مخلوط کنید. برای نمونه های آب شور ۵ دقیقه صبر کنید و برای نمونه های آب شیرین ۱ دقیقه منتظر بمانید.
  • ۴- ۶ قطره از معرف شماره ۳ را به ظرف آزمایش اضافه کرده و برای ۲۰ ثانیه به آرامی و با حرکت دورانی مخلوط کنید. ۳۰ ثانیه منتظر بمانید تا رنگ نمونه کامل شود.

با مقایسه رنگ نمونه با جدول رنگی به شکلی که از بالای ظرف به نمونه نگاه می کنید می توانید مقدار اکسیژن را در آب مشخص کنید.

در آکواریوم های آب شیرین و برکه ها باید مقدار اکسیژن در حدود ۸ میلی گرم در لیتر و در آب شور حداقل ۷ میلی گرم در لیتر باشد. توجه داشته باشید که برخی از گونه های ماهی ها به مقادیر بالاتری از اکسیژن نیاز دارند.

کــلــمات کـلیــدی

نظـرات کاربـران

شما نیز می توانید نظر خود را در اینجا ثبت کنید.

متن نظر شما:
ثــــبــــت