داروی آنتی باکتریال فوکوس

داروی آنتی باکتریال فوکوس

سیکم (سیچم)

توضیح کوتاه

این دارو یک پلیمر ضد باکتری برای مقابله با بیماری های داخلی در ماهی ها است. می توانید از این دارو به تنهایی و یا به صورت ترکیب با دروهای دیگر برای افزایش تمایل ماهی ها به تغذیه از این دارو استفاده کنید. به این ترتیب شانس خورده شدن دارو را توسط ماهی افزایش داده و احتمال ورود مقادیر بیشتر دارو به آب را کاهش می دهید. این دارو برای استفاده ماهیان آب شور و شیرین مناسب است.

اشتراک مطلب

لیست قیمت

کد مدل توضیحات قیمت (تومان) تخفیف بن دریافتی اطلاع بده
12086 5 g - - - - نا موجود
12087 100 g - - - - نا موجود

مـــــشـــخـــصـــات

مدل 5 g 100 g
حجم 5 ml 100 ml
مناسب برای آب شور بلی بلی
مناسب برای آب شیرین بلی بلی
شرکت سازنده Seachem Seachem

اطـلاعـات تـکمـیـلـی

مزایای استفاده

  • پلیمر آنتی باکتریال برای بیماری های داخلی
  • از این دارو به تنها و یا به صورت میکس با داروهای دیگر برای لذیذ تر شدن آن و افزایش شانس خورده شدن دارو توسط ماهی می توانید استفاده کنید به این ترتیب احتمال ورود دارو به آب کاش پیدا می کند.
  • مناسب برای درمان بیماری های قارچی و باکتریایی
انواع مختلف بیماری های قابل درمان با این دارو


چه زمان می توان از این دارو به عنوان ترکیب غذایی استفاده کرد

بیماری های داخلی

متورم شدن، نشستن های غیر طبیعی، از دست دادن اشتها و وزن می تواند از نشانه های یک بیماری داخلی باشد.

درمان از طریق اضافه کردن دارو به آب

بعضی از موارد ماهی ها دچار چندین بیماری به صورت همزمان می شوند که در این صورت لازم است چندین دارو را به صورت همزمان دریافت نمایند. پیشنهاد نمی شود که هیچ دو دارویی به صورت همزمان به آب تزریق شود. اما می توانید یک دارو را به آب تزریق کرده و داروی دیگر را از طریق غذا در اختیار ماهی قرار دهید.

آیا مرجان، بی مهره و یا گیاه در آکواریوم خود دارید

استفاده از دارو به صورت ترکیب با غذا جلوی آسیب دیدن بی مهره ها، مرجان ها و گیاهان را در آکواریوم شما خواهد گرفت (البته به شرط اینکه تمامی غذای میکس شده با دارو توسط ماهی خورده شود)


راهنمای استفاده

قبل از استفاده

این دارو لازم است با انواع دیگر دارو های در نظر گرفته شده برای هر بیماری خاص ترکیب شده و به ماهی خورانده شود. تحقیق در رابطه با بیماری ماهی و مشخص کردن دقیق نوع بیماری مهمترین مرحله در درمان است.

اضافه کردن به غذا

مطابق با دستورالعمل آورده شده در ادامه این مطلب می توانید این دارو را با غذاهای موجود ترکیب کنید. غذای ترکیب شده را یکبار در روز برای تغذیه ماهی استفاده کنید به شکلی که کل غذایی که در اختیار ماهی قرار می دهید در مدت ۱ دقیقه توسط ماهی خورده شود. مدت زمان درمان با توجه به نوع بیماری بسیار متغیر است اما پیشنهاد می شود حداقل برای یک هفته درمان را ادامه دهید. غذای ترکیب شده را می تواند در یخچال نگهداری کنید.

برای ترکیب یک اسکوپ غذای دارویی ابتدا یک اسکوپ از این محصول را به همراه یک قاشق غذا خوری از غذای پولکی یا خشک و یا حتی غذای یخ زده با هم ترکیب کنید. زمانی که از غذای خشک استفاده می کند لازم است چند قطره آب به ترکیب برای مخلوط شدن بهتر آن اضافه کنید. می توانید از عصاره سیر و یا محلول اشتهاء آور مخصوص برای تشویق بیشتر ماهی ها به تغذیه کمک بگیرید.

از ترکیبات زیر می توانید برای درمان بیماری های مختلف استفاده کنید
  • ترکیب این محصول با MetroPlex برای درکان بیماری های داخلی و خارجی انگلی و باکتریایی
  • ترکیب این محصول با KanaPlex برای درمان بیماری های داخلی و خارجی باکتریایی و قارچی
  • ترکیب این محصول با SulfaPlex برای درمان بیماری های خارجی قارچی و باکتریایی
  • ترکیب این محصول با NeoPlex برای درمان بیماری های باکتریایی سیستم گوارش

درمان بیماری های رایج با این محصول

ایک (سفیدک)

Ichthyophthirius (آب شیرین) / Cryptocaryon (آب شور)

ظاهری شبیه به دانه های نمک پاشیده شده بر روی پوست و باله های ماهی از نشانه های بارز این بیماری است. این علايم معمولا به همراه خاراندن بدن، حرکت های سریع و نشانه های مختلفی از بالابودن استرس و نا آرامی در ماهی همراه می شود. بسیاری از بیماری ها ممکن است با این نشانه ها همراه شوند اما بیماری سفیدک از همه شایع تر است. سفیدک یا ایک از شایع ترین بیماری ها در بین ماهیان است که خوشبختانه درمان آن ممکن و با حفظ کیفیت آب می توان از بروز آن جلوگیری کرد.

دوره درمان پیشنهادی

در ترکیب با MetroPlex برای مدت ۱۴ تا ۲۱ روز

نکات ویژه

در طول دوره درمان بسیار مهم است که مقدار مس در حد لازم حفظ شود. در صورت کاهش غلظت مس انگل ها دوباره فعال شده و به ماهی غلبه می کنند. کاملا طبیعی است که علامت های ظاهری در ماهی دقیقا قبل از پایان درمان به شدت افزایش یابد. اما توجه داشته باشید که لازم است درمان را تا زمانی که تمامی علایم ظاهری از روی بدن ماهی پاک شده و دوره درمان کامل شود، ادامه دهید. حتی در صورت مشاهده شرایط بدتر درمان را ادامه دهید.


متورم شدن چشم ها

از نوع باکتریایی

چشم ها در این بیماری متورم شده و از سر بیرون می زند. این تورم در بیشتر موارد به دلیل مایع جمع شده در پشت چشم ماهی ها به وجود می آید.

دوره درمان پیشنهادی

ترکیب این محصول با KanaPlex و استفاده از آن به مدت ۱ هفته


بیماری Hemorrhagic Septicemia

Aeromonas hydrophilia

بروز خط های باریک و قرمز خونی نزدیک به باله ها و سطح بدن ماهی که بیشتر در ماهی های گلد فیش و کوی دیده می شود. این بیماری در این ماهی بخصوص در زمانی که میزان استرس بسیار بالا باشد به وجود می آید و البته ممکن است توسط برخی از ویروس ها نیز ایجاد شود.

دوره درمان پیشنهادی

می توانید از ترکیب این دارو به همراه KanaPlex برای مدت یک هفته و یا SulfaPlex برای مدت ۳ هفته استفاده کنید.

نکات ویژه

این بیماری به شدت با جمعیت بالا در آکواریوم و پایین بودن کیفیت آب تشدید می شود. مطمئن باشید که ماهی ها در یک آب با پارمتر های مناسب و فضای کافی نگهداری می شوند.


زخم های قارچی

Columnaris

آسیب دیدگی باله ها، زخم های زرد رنگ بزرگ بر روی آبشش و آسیب دیدگی سر و اطراف دهان از نشانه های این بیماری است. این بیماری ظاهر بسیار دلخراش و نا خوشایندی دارد اما قابل درمان است.رشد یک نوع قارچ دریایی در اطراف دهان و بر روی بافت بدن ماهی باعث بروز این زخم ها می شود. بسیار مهم است که برای جلوگیری از باقی ماندن آثار زخم ها به سرعت برای درمان ماهی اقدام شود.

دوره درمان پیشنهادی

ترکیب این دارو به همراه KanaPlex برای مدت یک هفته

نکات ویژه

این بیماری به شدت واگیردار است و در صورت امکان بهتر است ماهی برای درمان به تانک قرنطینه یا بیمارستان منتقل شود.


حفره سر و خط جانبی

Spironucleus

این سندرم با از دست دادن رنگ، فرسایش بافت صورت، سر و بدن و ایجاد خطوط طولی سفید رنگ بر روی خط جانبی بدن ماهی همراه است. این بیماری اصولا بر اثر سوء تغذیه، پایین بودن کیفیت آب و کمبود مواد معدنی در جیره غذایی ماهی ایجاد می شود.

دوره درمان پیشنهادی

ترکیب این محصول به همراه MetroPlex برای مدت دو هفته پیشنهاد می شود.

نکات ویژه

در آب شیرین این بیماری به نام حفره سر شناخته می شود. بهتر است در رابطه با رژیم غذایی مناسب برای ماهی خود تحقیق کنید و شیمی آب و نیاز های اولیه ماهی را از نظر کیفی مد نظر قرار دهید. بهتر است در رژیم غذایی ماهی خود ویتامین ها و مواد معدنی لازم را اضافه کنید.

در آب شور این بیماری بیشتر به نام فرسایش خط جانبی شناخته می شود. که می تواند توسط یک نوع انگل داخلی هم به وجود آید اما در بیشتر موارد این بیماری بر اثر کمبود ویتامین ها و مواد معدنی و پایین بودن کیفیت آب ایجاد می شود. تلاش جهت شبیه سازی محیط طبیعی، بهبود فیلتراسیون و غنی سازی غذای روزانه برای بهبود بیماری و شرایط ماهی الزامی است.


کــلــمات کـلیــدی

نظـرات کاربـران

شما نیز می توانید نظر خود را در اینجا ثبت کنید.

متن نظر شما:
ثــــبــــت