محلول بور بروکروم

محلول بور بروکروم

برایتول آکواتیکس

توضیح کوتاه

در آب طبیعی دریا مقدار بور در حدود ۴.۵۴ میلی گرم در لیتر می باشد. بور می تواند نقش بسیار مهمی در تنظیم مقدار pH در یک اکوسیستم دریایی داشته باشد. از طرف دیگر تنظیم مقدار مناسب از این ماده در یک اکوسیستم مرجانی می تواند باعث افزایش رشد جلبک های کرولاین و از طرف دیگر افزایش رشد اسکلت های آهکی در انواع بی مهرگان صخره ساز شود. این عنصر تاثیرات شیمیایی و فیزیکی خاصی بر روی شرایط و خواص آب دریا دارد. تحقیقات جدید مشخص کرده تنظیم مناسب این عنصر در آب یک آکواریوم مرجانی باعث افزایش رنگ قرمز در بافت مرجان ها بخصوص در مرجان هایی که دارای زوگزانتلاهای زرد، نارنجی و قرمز هستند می شود.

اشتراک مطلب

لیست قیمت

کد مدل توضیحات قیمت (تومان) تخفیف بن دریافتی اطلاع بده
12125 250ml - - - - نا موجود
12126 500ml - - - - نا موجود
12127 2L - - - - نا موجود
12128 20L - - - - نا موجود

مـــــشـــخـــصـــات

مدل 250ml 500ml 2L 20L
حجم 250 ml 500 ml 2000 ml 20000 ml
مناسب برای آکواریم های تپه مرجانی بلی بلی بلی بلی
مناسب برای آب شور بلی بلی بلی بلی
شرکت سازنده Brightwell Aquatics Brightwell Aquatics Brightwell Aquatics Brightwell Aquatics

مــــــوارد مـــرتــــبــــــط

اطـلاعـات تـکمـیـلـی

مزایای استفاده

  • افزایش دهنده مقدار بور یکی از ترکیبات مربوط به سختی که در افزایش رنگ در بافت های مرجانی بخصوص رنگ قرمز در رنگدانه های مرجانی موثر است.
  • این عنصر می تواند باعث افزایش سرعت رشد جلبک های کرولاین و همچنین افزایش سرعت رشد اسکلت های مرجانی شود.
  • غلیظ تر از محصولات مشابه در بازار
  • فرموله شده توسط دانشمندان اقیانوس شناسی
  • حتما راهنمای استفاده را قبل از استفاده از این محصول به دقت مطالعه نمایید.
در بسیاری از آکواریوم ها انجام تعویض آب هفتگی می تواند مقدار این پارامتر را در محدده مناسب ۴ تا ۶ میلی گرم در لیتر حفظ کند. اما در صورت مصرف بالای این عنصر لازم است مقدار آن در آکواریوم به کمک این محصول تنظیم شود. در صورت تنظیم مناسب این پارامتر در محدود مشخص شده در هفته اول می توانید افزایش سرعت رشد جلبک های کرولاین را در آکواریوم خود مشاهده کنید.

میزان مصرف این عنصر در هر آکواریوم متفاوت بوده و بسته به نوع و میزان آبزیان درون هر سیستم دارد.

راهنمای استفاده

قبل از مصرف بطری را به خوبی تکان دهید. لازم است مقدار بور در آکواریوم مرجانی بین ۴ تا ۶ میلی گرم در لیتر نگهداشته شود تا بتوانید شاهد افزایش و تقویت رنگ قرمز و سرعت رشد جلبک های کرولاین در یک آکواریوم مرجانی باشید. در زمان استفاده از این محصول لازم است مقادیر سختی و pH را نیز به دقت زیر نظر داشته باشید. به صورت معمول اجازه دارید تنها ۱ میلی گرم در لیتر در هر ۲۴ ساعت مقدار بور را در آب آکواریوم خود افزایش دهید. از این رو بیشترین میزان مجاز بور در یک آکواریوم مرجانی ۸ میلی گرم در لیتر است. بعد از تنظیم و ثابت نگهداشتن مقدار بور در یک آکواریوم مرجانی (در صورتی که شرایط استاندارد برقرار بوده و مرجان ها در حال رشد باشند) بعد از گذشت ۱ تا ۴ هفته می تواند به راحتی متوجه تغییر رنگ و سرعت رشد در مرجان های و کلونی های مرجانی شوید.

برای استفاده از این محصول لازم است ابتدا مقدار بور را در آب آکواریوم خود اندازه گیری کنید. توجه داشته باشید که هر میلی لیتر از این محصول می تواند مقدار بور را در هر ۳.۸ لیتر به میزان ۱.۵ میلی گرم در لیتر افزایش دهد. در صورتی که مقدار بور در آکواریوم شما کمتر از ۱.۵ میلی گرم در لیتر است می توانید از دوز پیشنهادی به صورت روزانه استفاده کرده تا زمانی که مقدار بور به ۴ تا ۷ میلی گرم در لیتر برسد. لازم است با توجه به شرایط و میزان مصرف دوز مناسب را به صورت هفتگی مشخص کرده و به آکواریوم خود اضافه کنید.

نکته

توجه داشته باشید که نباید تغییرات بور در آکواریوم شما بیشتر از مثبت و منفی ۲ میلی گرم در لیتر باشد.

کــلــمات کـلیــدی

نظـرات کاربـران

شما نیز می توانید نظر خود را در اینجا ثبت کنید.

متن نظر شما:
ثــــبــــت