نسل جدید کربن فعال (کربونیت ایکس سه)

نسل جدید کربن فعال (کربونیت ایکس سه)

برایتول آکواتیکس

توضیح کوتاه

نام زغال اکتیو یا کربن فعال به مجموعه بسیار متنوعی از محصولات مختلف گفته می شود که همگی از زغال چوب و یا پوست نارگیل با انجام فرایند های خاصی برای کاهش چگالی و افزایش ظرفیت جذب مواد سمی و آلی در آنها ساخته شده اند. از طرف بسیاری از تولید کننده کربن فعال ادعا می شود که محصول تولیدی آنها اثری بر روی عناصر کمیاب و مواد معدنی مفید در آب آکواریوم ندارد که این ادعا نا درست است و به هر صورت بخصوص در روزهای اول استفاده از این دست محصولات در آکواریوم و تا زمانی که بیشتر منافذ توسط مولکول های بزرگ مواد آلی مسدود نشده باشد، عناصر کمیاب و نادر توسط زغال از آب حذف می شوند. پس استفاده از مکمل های عناصر نادر و کمیاب متناسب با ساختار هر نوع آکواریومی در زمان استفاده از کربن فعال لازم می باشد. در آکواریوم های آب شیرین که از پروتئین اسکیمر ها استفاه نمی شود می تواند از کربن به صورت دائمی استفاده کرد اما در آکواریوم های آب شور که از پروتئین اسکیمر ها بهره می برند استفاده دائمی از این محصول الزامی نداشته و می توان از آن به صورت موردی و در شرایط مشخص جهت حذف برخی از مواد سمی کمک گرفت.

اشتراک مطلب

لیست قیمت

کد مدل توضیحات قیمت (تومان) تخفیف بن دریافتی اطلاع بده
12130 225g - - - - نا موجود
12131 450g - - - - نا موجود
12132 1.8kg - - - - نا موجود
12133 9kg - - - - نا موجود

مـــــشـــخـــصـــات

مدل 225g 450g 1.8kg 9kg
وزن 225 g 450 g 1800 g 9000 g
مناسب برای گیاه بلی بلی بلی بلی
مناسب برای آکواریم های تپه مرجانی بلی بلی بلی بلی
مناسب برای آب شور بلی بلی بلی بلی
مناسب برای آب شیرین بلی بلی بلی بلی
شرکت سازنده Brightwell Aquatics Brightwell Aquatics Brightwell Aquatics Brightwell Aquatics

اطـلاعـات تـکمـیـلـی

مزایای استفاده

  • نسل جدید کربن فعال بهترین انتخاب برای فیلتراسیون شیمیایی
  • بسیار موثر تر و بهتر از کربن های فعال قدیمی
  • حذف کننده آمونیاک، کلرین و مواد آلی به همراه ترکیبات سمی دیگر
  • موثر بر روی کیفیت آب و افزایش دهنده مقدار پتانسیل کاهشی/افزایشی ORP
  • بالاترین ظرفیت ممکن جذف مواد آلی و ید با کمترین میزان تولید گرد و غبار و آلودگی
  • دانه بندی مناسب برای دستیابی به بالاترین و موثرتین میزان گردش آبراهنمای استفاده

مقدماتی

قبل از مصرف به خوبی با آب شیرین شستشو داده شود. هر ۲۲۵ گرم از این محصول برای استفاده در آکواریومی با ظرفیت ۸۵۲ لیتر مناسب است. زمان و مدت اثر این محصول با توجه به شرایط آکواریوم، میزان گردش آب و میزان مواد آلی و متنوع موجود در آکواریوم متفاوت است.

حرفه ای

توجه داشته باشید که قبل از هدایت آب به درون زغال اکتیو لازم است ابتدا آب از فیلتراسیون فیزیکی عبور داده شود. هر هفته لازم ۱ گرم از این محصول را به ازاء هر ۷۶ لیتر در نظر بگیرید و مطابق با شرایط آکواریوم آن را به صورت روزانه و یا یک روز درمیان در آکواریوم خود تعویض کنید. در یک آکواریوم با میزان بالای آبزیان بعد از ۲۴ ساعت لازم است مواد را تعویض کنید و در یک آکواریوم با میزان کم آبزیان هر ۴۸ ساعت می توانید این کار را انجام دهید.

شما می توانید تنها ۱ تا ۲ ساعت در روز این محصول را در مسیر جریان آب قرار دهید و کل میزان مناسب برای مطرف یک ماه را در درون یک راکتور مناسب قرار داده و بعد از هر ماه مواد را تعویض کنید.

نکته

این محصول مشابه کربن های فعال قدیمی عمل نمی کند و بسیار قوی تر بوده و قدرت جذب بالایی دارد. توجه داشته باشید که زغال هایی قدیمی مثل محصول کربن p توانایی جذب آمونیاک و کلروامین را نداشته و تاثیر چندانی بر روی ORP نخواهند داشت.

کــلــمات کـلیــدی

نظـرات کاربـران

شما نیز می توانید نظر خود را در اینجا ثبت کنید.

متن نظر شما:
ثــــبــــت