محلول کلسیم ریف بیسیس

محلول کلسیم ریف بیسیس

کانتینیوم آکواتیکس

توضیح کوتاه

این محصول یک محلول کلسیم یونی با غلظت و کیفیت بالا است که برای افزایش ایمن سطح کلسیم در اکواریوم های دریایی، تامین کلسیم ضروری برای افزایش نرخ رشد در مرجان ها، جلبک های آهکی، سخت پوستان و سایر موجودات دریایی است. این ماده فاقد استات، گلوکونات، پلی گلوکونات و یا سایر مواد آلی غیر ضروری که باعث آلودگی آکواریوم شما می شوند. این ماده عاری از سیلیکات و فسفات بوده و می تواند هم زمان با کالک واسر استفاده شود.

اشتراک مطلب

لیست قیمت

کد مدل توضیحات قیمت (تومان) تخفیف بن دریافتی اطلاع بده
12153 250 ml - - - - نا موجود
12154 500 ml - - - - نا موجود
12155 2 L - - - - نا موجود
12156 20 L - - - - نا موجود

مـــــشـــخـــصـــات

مدل 250 ml 500 ml 2 L 20 L
حجم 250 ml 500 ml 2000 ml 20000 ml
مناسب برای آکواریم های تپه مرجانی بلی بلی بلی بلی
مناسب برای آب شور بلی بلی بلی بلی
شرکت سازنده Continuum Aquatics Continuum Aquatics Continuum Aquatics Continuum Aquatics

مــــــوارد مـــرتــــبــــــط

اطـلاعـات تـکمـیـلـی

کاربرد در آکواریوم

کنترل مناسب سطح کلسیم، برای سلامت و رشد مرجان ها و بسیاری از بی مهره ها ضروری است. در صورتی که غلظت کلسیم بسیار پایین باشد، نرخ رشد نیز کاهش می یابد. در صورتی که بسیار بالا باشد، ظرفیت بافر یا قلیاییت کاهش می یابد که منجر به بی ثباتی و ناپایداری pH می شود. سطح کافی منیزیم برای حفظ تعادل مناسب کلسیم ضروری است. به این ترتیب توصیه میشود که سطح کلسیم، منیزیم و قلیاییت به طور منظم کنترل شود. استرونتیوم نیز برای تشکیل اراگونیتها لازم است. کانتینیوم توصیه می کند که سطح کلسیم بین 410 و 450 میلی گرم بر لیتر، سطح قلیاییت 7 تا 11 dKH (2.5 تا 4 میلی اکی والان بر لیتر) و سطح منیزیم 1250 تا 1350 میلی گرم بر لیتر حفظ شود. محصولات قلیائیت و کلسیم را هم زمان اضافه نکنید. این کار منجر به رسوب غیر ضروری و کدورت آب می شود.
دستور العمل ها و پرتوکل

استفاده غیر حرفه ای

قبل از استفاده آن را به خوبی تکان دهید. مقدار 5 میلی لیتر (یک درب بطری) به ازای هر 200 لیتر آب آکواریوم را 3 تا 4 بار در هفته اضافه کنید. برای گرفتن نتیجه بهتر، غلظت کلسیم را اندازه گیری کرده و در صورت لزوم از این محصول برای حفظ غلظت بین 410 و 450 میلی گرم بر لیتر استفاده کنید.

استفاده حرفه ای

اضافه کردن مقدار لازم با استفاده از یک پمپ تزریق خودکار در طول شبانه روز، بهترین روش ممکن است. این محصول را با بافرها و یا مکمل های قلیایی قبل از اضافه کردن، ترکیب نکنید. شما می توانید آن را با استرانسیم، منیزیم و مکمل های دیگر ترکیب کنید.

مقدار مصرف کلسیم را با توجه به شرایط آکواریوم به صورت روزانه یا هفتگی با انجام تست های دقیق و دوره ای کلسیم مشخص کنید.

x (mL)=n*V*0.007

  • n مقدار مورد نیاز برای افزایش کلسیم برحسب میلی گرم در لیتر یا ppm
  • V حجم آب برحسب لیتر

مقدار x حجم مورد نیاز بر حسب میلی لیتر است که می تواند مقدار کلسیم را به میزان n میلی گرم در لیتر در آب آکواریوم شما افزایش دهد.

برای مثال اگر شما یک مخزن ۲۰۰ لیتری داشته باشید و بخواهید میزان کلسیم را 10 ppm افزایش دهید. می توانید ۲۰۰ را در ۱۰ و در نهایت در ۰.۰۰۷ ضرب کنید که حاصل برابر با ۱۴ میلی لیتر از این محصول که در حدود ۳ درب از این محصول می باشد.

ppm مورد نیاز برای افزایش
حجم آکواریوم (لیتر)
محاسبه
میزان مصرف (میلی لیتر)

کــلــمات کـلیــدی

نظـرات کاربـران

شما نیز می توانید نظر خود را در اینجا ثبت کنید.

متن نظر شما:
ثــــبــــت