محلول کلسیم و سختی ریف بیسیس

محلول کلسیم و سختی ریف بیسیس

کانتینیوم آکواتیکس

توضیح کوتاه

این محصول یک سیستم بافر کلسیم تک مرحله ای است که کلسیم را علاوه بر کربنات و سایر مواد معدنی برای رشد سریع جلبکهای کرولاین، مرجان ها، صدف ها و سایر بی مهرگان دریایی در اختیار می گذارد. از آنجا که این محصول از آراگونیت باکیفیت دریایی ساخته شده است، سیستم شما را، مانند مواد ارزان قیمت با منشا غیر دریایی آلوده نخواهد کرد. این محصول همچنین فاقد استات، گلوکونات، پلی گلوکونات ها و یا دیگر مواد آلی آلوده کننده، آکواریوم است. این محصول بدون فسفات و نیترات است.

اشتراک مطلب

لیست قیمت

کد مدل توضیحات قیمت (تومان) تخفیف بن دریافتی اطلاع بده
12162 250 ml - - - - نا موجود
12163 500 ml - - - - نا موجود
12164 2 L - - - - نا موجود
12165 20 L - - - - نا موجود

مـــــشـــخـــصـــات

مدل 250 ml 500 ml 2 L 20 L
حجم 250 ml 500 ml 2000 ml 20000 ml
مناسب برای آکواریم های تپه مرجانی بلی بلی بلی بلی
مناسب برای آب شور بلی بلی بلی بلی
شرکت سازنده Continuum Aquatics Continuum Aquatics Continuum Aquatics Continuum Aquatics

مــــــوارد مـــرتــــبــــــط

اطـلاعـات تـکمـیـلـی

کاربرد در آکواریوم

کنترل مناسب سطح کلسیم برای سلامت و رشد مرجان ها و بسیاری دیگر از بی مهرگان ضروری است. اگر غلظت کلسیم بیش از حد کم باشد، سرعت رشد کاهش خواهد یافت. اگر بیش از حد بالا باشد، ظرفیت قلیایی یا بافری کاهش می یابد، که منجر به عدم ثبات pH می شود. سطوح منیزیم کافی برای حفظ تعادل کلسیم لازم است. بنابراین توصیه می شود که افراد علاقه مند به اندازه گیری و کنترل سطوح کلسیم، منیزیم و قلیائیت به صورت منظم اقدام کنند. استرانسیوم نیز برای تشکیل آراگونیت مورد نیاز است. پیشنهاد می شود که سطح کلسیم بین ۴۱۰ تا ۴۵۰ میلی گرم در لیتر (ppm)، سطح قلیایی ۷ تا ۱۱ dKH و سطح منیزیم ۱۲۵۰ تا ۱۳۵۰ میلی گرم در لیتر (ppm) باشد.
توجه

متخصصان آکواریوم که مرجان های SPS را نگه داری می کنند بایستی سطح قلیاییت را از 7 تا 9 dKH در نظر بگیرند. اضافه کردن این محصول در طول شب به تعادل pH کمک کرده و جلوی کاهش شب هنگام آن را می گیرد. به این ترتیب آب می تواند زمان کافی را برای زلال شدن نیز داشته باشد. این محصول را می توان هم زمان با سایر محصولات کانتینیوم نظیر کلسیم، منیزیم، استرانسیم و kH بافرها برای رسیدن به مقدار مناسب و یا هم زمان با Reef•Sculpture part A and B استفاده کرد.

دستور العمل ها و پرتوکل

این محصول باعث کدر شدن آب اکواریوم خواهد شد و به این دلیل توصیه می شود تا شب هنگام افزوده شود. قبل از استفاده آن را به خوبی تکان دهید. ۵ میلی لیتر (یک درب) به ازای هر ۱۰۰ لیتر اکواریوم ۳ تا ۳ بار در هفته اضافه کنید. برای رسیدن به بهترین نتیجه، غلظت کلسیم را اندازه گیری کرده و در صورت لزوم از این محصول برای حفظ غلظت کلسیم بین ۴۱۰ تا ۴۵۰ میلی گرم بر لیتر استفاده کنید.

استفاده حرفه ای

این محصول برای استفاده در پمپ های تزریق خودکار به دلیل نیاز به همزن قبل از استفاده، مناسب نمی باشد و بایستی به صورت دستی اضافه شود. اضافه کردن روزانه مطلوب است. این محصول را می توانید با سایر مکمل ها قبل از اضافه کردن ترکیب کنید. مقدار مصرف کلسیم بین دوره های افزایش ( در هر روز یا یک روز در میان) را تعیین کنید.

مقدار مصرف کلسیم را با توجه به شرایط آکواریوم به صورت روزانه یا هفتگی با انجام تست های دقیق و دوره ای کلسیم مشخص کنید.

x (mL)=n*V*0.0075

  • n مقدار مورد نیاز برای افزایش کلسیم برحسب میلی گرم در لیتر یا ppm
  • V حجم آب برحسب لیتر

مقدار x حجم مورد نیاز بر حسب میلی لیتر است که می تواند مقدار کلسیم را به میزان n میلی گرم در لیتر در آب آکواریوم شما افزایش دهد.

برای مثال در یک آکواریوم با ظرفیت آب ۴۰۰ لیتر در صورتی که بخواهید میزان کلسیم را برابر با ۱۰ میلی گرم در لیتر (یعنی بیشترین میزان مجاز افزایش در یک روز) افزایش دهید. لازم است ۴۰۰ را در ۱۰ و در ۰.۰۰۵۷ ضرب کنید. پس مقدار مناسب برای مصرف برابر ۳۰ میلی لیتر از این محصول یعنی ۶ درب کامل از آن است.

ppm مورد نیاز برای افزایش
حجم آکواریوم (لیتر)
محاسبه
میزان مصرف (میلی لیتر)

کــلــمات کـلیــدی

نظـرات کاربـران

شما نیز می توانید نظر خود را در اینجا ثبت کنید.

متن نظر شما:
ثــــبــــت