پودر کلسیم ریف بیسیس

پودر کلسیم ریف بیسیس

کانتینیوم آکواتیکس

توضیح کوتاه

این محصول یک کلسیم بسیار خالص و به صورت خشک است، که برای افزایش ایمن سطح کلسیم در آکواریوم های دریایی طراحی شده و به این ترتیب کلسیم ضروری را برای افزایش نرخ رشد در مرجان ها، جلبک های کرولاین، سخت پوستان و بسیاری از موجودات دریایی دیگر فراهم می کند. این محصول فاقد استات، EDTA، گلوکونات، پلی گلوکونات و سایر مواد غیر ضروری که می توانند باعث آلودگی آکواریوم شوند. این محصول عاری از فسفات و سیلیکات است. می توانید هم زمان با کالک واسر از این محصول استفاده کنید.

اشتراک مطلب

لیست قیمت

کد مدل توضیحات قیمت (تومان) تخفیف بن دریافتی اطلاع بده
12180 200 g - - - - نا موجود
12181 400 g - - - - نا موجود
12182 800 g - - - - نا موجود
12183 3.2 Kg - - - - نا موجود
12184 16 Kg - - - - نا موجود

مـــــشـــخـــصـــات

مدل 200 g 400 g 800 g 3.2 Kg 16 Kg
وزن 200 g 400 g 800 g 3200 g 16000 g
مناسب برای آکواریم های تپه مرجانی بلی بلی بلی بلی بلی
مناسب برای آب شور بلی بلی بلی بلی بلی
شرکت سازنده Continuum Aquatics Continuum Aquatics Continuum Aquatics Continuum Aquatics Continuum Aquatics

مــــــوارد مـــرتــــبــــــط

اطـلاعـات تـکمـیـلـی

کاربرد در آکواریوم

کنترل مناسب سطح کلسیم، برای سلامت و رشد مرجان ها و بسیاری از بی مهره گان ضروری است. در صورتی که غلظت کلسیم بسیار پایین باشد، نرخ رشد نیز کاهش می یابد. در صورتی که بسیار بالا باشد، ظرفیت بافر یا قلیائیت کاهش می یابد و این موضوع منجر به بی ثباتی و ناپایداری pH می شود. سطح کافی منیزیم برای حفظ تعادل مناسب کلسیم لازم است. به این ترتیب توصیه می شود که سطح کلسیم، منیزیم و قلیائیت به طور منظم کنترل شود. استرانسیوم نیز برای تشکیل اراگونیتها لازم است. کانتینیوم توصیه می کند که سطح کلسیم بین ۴۱۰ و ۴۵۰ میلی گرم بر لیتر، سطح قلیائیت ۷ تا ۱۱ dKH و سطح منیزیم ۱۲۵۰ تا ۱۳۵۰ میلی گرم بر لیتر حفظ شود.توجه

متخصصان آکواریوم که از مرجان های SPS نگهداری می کنند، بیان می دارند که بهتر است سطح قلیائیت بین ۷ تا کم تر از ۹ dKH باشد. محصولات قلیائیت و کلسیم را هم زمان اضافه نکنید. این کار منجر به رسوب غیر ضروری و کدورت آب می شود.

دستور العمل ها و پروتوکل

۲۰۰ گرم یا حدود ۱ قاشق چایخوری از محصول را در ۲۳۶ میلی لیتر آب خالص حل کنید. این محلول را به قسمتی از مخزن که دارای سرعت جریان بالایی است، به ازای هر 76 لیتر در هر روز تا زمانی که سطح مطلوب کلسیم به دست بیاید اضافه کنید. برای دست یابی به بهترین نتایج، غلظت کلسیم را اندازه گیری کرده و در صورت لزوم مقداری کلسیم را برای حفظ غلظت آن بین ۴۱۰ و ۴۵۰ میلی گرم بر لیتر (ppm) اضافه کنید.

احتیاط

این محصول زمانی که با آب مخلوط شود بسیار داغ میگردد، از دستکش لاستیکی استفاده کنید و همیشه ترکیب را در خارج از مخزن آکواریوم انجام دهید. رطوبت اطراف ظرف محصول را بگیرید و درب آن را کاملا بسته نگه دارید.


استفاده تخصصی

ابتدا با انجام تست های دقیق کلسیم میزان مصرف کلسیم در آکواریوم خود را در یک بازه زمانی متناسب با دستگاه پمپ تزریق خودکار خود بر حسب میلی گرم در لیتر بدست آورید.

حال می توانید از فرمول زیر برای محاسبه مقدار پودر کلسیم بر حسب گرم استفاده کنید:

x(g)=n*V*0.0029

  • که n مقدار غلظت مورد نیاز برای افزایش بر حسب میلی گرم در لیتر
  • V حجم آب برحسب لیتر

که نتیجه بدست آمده از فرمول بالا مقدار مورد نیاز از این محصول بر حسب گرم را برای ساخت محلول جهت تزریق در بازه زمانی مورد نظر مشخص می کند.

برای مثال، در صورتی که دارای یک مخزن ۱۰۰ لیتری هستید و می خواهید سطح را تا 25 میلی گرم بر لیتر افزایش دهید، با استفاده از فرمول بالا مقدار پودر مورد نیاز برابر با ۷.۲۵ گرم محاسبه خواهد شد.

ppm مورد نیاز برای افزایش
حجم آکواریوم (لیتر)
محاسبه
میزان مصرف (گرم)

کــلــمات کـلیــدی

نظـرات کاربـران

شما نیز می توانید نظر خود را در اینجا ثبت کنید.

متن نظر شما:
ثــــبــــت