محلول یدید ریف بیسیس

محلول یدید ریف بیسیس

کانتینیوم آکواتیکس

توضیح کوتاه

این محصول یک مکمل یدید ایمن و تثبیت شده است، که به راحتی توسط موجوداتی که نیاز به ید دارند قابل جذب و استفاده است. این محصول برای مرجان های نرم به خصوص گورگانیاها و سایر نرم تنان، مرجان های سخت، نیام داران، کرم های دریایی، اسفنج ها، جلبک های ماکرو و سخت پوستان به خصوص میگو بسیار مفید است. نرخ رشد در گورگانیاها و نیام داران در صورت استفاده از این محصول بهبود می یابند. این محصول به مرجان ها و صدف ها کمک می کند، تا رنگ خود را حفظ کنند و یا در برابر نور قوی محافظت شوند. این محصول فاقد گلوکونات یا پلی گلوکونات است.

اشتراک مطلب

لیست قیمت

کد مدل توضیحات قیمت (تومان) تخفیف بن دریافتی اطلاع بده
12225 250 ml - - - - نا موجود
12226 500 ml - - - - نا موجود
12227 2 L - - - - نا موجود
12228 20 L - - - - نا موجود

مـــــشـــخـــصـــات

مدل 250 ml 500 ml 2 L 20 L
حجم 250 ml 500 ml 2000 ml 20000 ml
مناسب برای آکواریم های تپه مرجانی بلی بلی بلی بلی
مناسب برای آب شور بلی بلی بلی بلی
شرکت سازنده Continuum Aquatics Continuum Aquatics Continuum Aquatics Continuum Aquatics

اطـلاعـات تـکمـیـلـی

کاربرد در آکواریوم

یدین که در ترکیبات نمک موجود است، سریعاً توسط ازن، پروتئین اسکیمر و انواع فیلترهای شیمیایی حذف شده و یا توسط بسیاری از آبزیان مصرف می شود. این ماده به عنوان مکمل برای بهبود سلامت جلبک ها و بی مهره گان مفید است، به خصوص اگر میزان نور زیاد باشد. در صورتی که مرجان تکثیر می کنید، اطمینان حاصل کنید که از مکمل های مخصوص اسید های آمینه برای تسریع رشد بافت همراه با کلسیم، منیزیم و استرانسیوم جهت بهبود رشد اراگونیتهای مرجانی استفاده می کنید. همچنین از مکمل های حاوی ویتامین ها و عناصر کم یاب نیز برای مرجان ها استفاده کنید. کانتینیوم توصیه می کند که این مقدار یدید بین ۰.۰۴ تا ۰.۰۶ میلی گرم بر لیتر (ppm) باشد.دستور العمل ها و پروتوکل

قبل از استفاده به خوبی تکان دهید. ۵ میلی لیتر (یک درب بطری) به ازای هر ۲۰۰ لیتر آب آکواریوم دریایی را به صورت ۲ تا ۳ بار در هفته اضافه کنید. با این دستورالعمل به هیچ عنوان از مقدار بیشتری استفاده نکنید!


استفاده تخصصی

همیشه استفاده از پمپ های تزریق خودکار برای اضافه کردن تمامی مکمل های شیمیایی بهترین روش ممکن برای استفاده از آنها است. برای اضافه کردن این محلول از طریق پمپ های تزریق خودکار ابتدا لازم است میزان مصرف ید در آکواریوم خود را در محدوده زمانی مورد خود با کمک انجام تست های دقیق مشخص کنید. می توانید این محصول را با مکمل های قلیایی یا بافرها ترکیب کنید. ولی نباید با کلسیم، استرانسیم و محصولات مشابه ترکیب شود.

مقدار مصرف این محصول بر حسب گرم را می توانید به کمک فرمول زیر محاسبه کنید:

x(ml)=n*V*0.66

  • که n مقدار غلظت مورد نیاز برای افزایش بر حسب میلی گرم در لیتر
  • V حجم آب برحسب لیتر

مقدار x حجم مورد نیاز بر حسب میلی لیتر است که می تواند مقدار یدید را به میزان n میلی گرم در لیتر در آب آکواریوم شما افزایش دهد.

برای مثال در صورتی که می خواهید سطح ید را تا ۰.۰۱ میلی گرم بر لیتر در یک آکواریوم با ظرفیت ۲۰۰ لیتر افزایش دهید، باید ۲۰۰ را در ۰.۰۱ و در نهایت در ۰.۶۶ ضرب کنید که برابر با ۱.۳ میلی لیتر از محلول ید است.

ppm مورد نیاز برای افزایش
حجم آکواریوم (لیتر)
محاسبه
میزان مصرف (میلی لیتر)

کــلــمات کـلیــدی

نظـرات کاربـران

شما نیز می توانید نظر خود را در اینجا ثبت کنید.

متن نظر شما:
ثــــبــــت