محلول ید چند جزئی ریف بیسیس

محلول ید چند جزئی ریف بیسیس

کانتینیوم آکواتیکس

توضیح کوتاه

این محصول یک محلول آزاد سازی ید چند جزئی است که برای تغذیه ارگانیسم‌هایی که نیازمند ید هستند طراحی شده است. این ماده از اهمیت ویژه‌ای برای همه انواع مرجان‌های نرم به خصوص گورگانیا و زنیا، مرجان‌های سخت، غلاف داران، کرم‌های دریایی نظیرکرم های لوله ای، اسفنج‌ها، جلب‌های ماکرو و سخت پوستان به خصوص میگو برخوردار هستند. نرخ رشد در گورگانیا و مرجان‌های دریایی در صورت استفاده از این ماده بهبود می‌یابد. این ماده به همه مرجان‌ها و صدف‌ها کمک می‌کند تا رنگ خود را حفظ کرده و در برابر نور شدید محافظت شوند. این محصول فاقد گلوکونات یا پلی گلوکونات است.

اشتراک مطلب

لیست قیمت

کد مدل توضیحات قیمت (تومان) تخفیف بن دریافتی اطلاع بده
12229 250 ml - - - - نا موجود
12230 500 ml - - - - نا موجود
12231 2 L - - - - نا موجود

مـــــشـــخـــصـــات

مدل 250 ml 500 ml 2 L
حجم 250 ml 500 ml 2000 ml
مناسب برای آکواریم های تپه مرجانی بلی بلی بلی
مناسب برای آب شور بلی بلی بلی
شرکت سازنده Continuum Aquatics Continuum Aquatics Continuum Aquatics

اطـلاعـات تـکمـیـلـی

کاربرد در آکواریوم

ید اگرچه در ترکیبات نمکی به میزان زیادی وجود دارد، با این حال سریعاً در زمان استفاده از ازن، اسکیمر، کربن و سایر مواد فیلتراسیون شیمیایی از آب خارج شده و یا توسط آبزیان مصرف می شود. بنابراین اضافه کردن این مکمل برای سلامت بی مهرگان، جلبک‌ ها و سایر آبزیان لازم است، بخصوص زمانی که سیستم نورپردازی شما بسیار قوی باشد. در صورتی که مرجان تکثیر می کنید، اطمینان حاصل کنید که از مکمل های مخصوص اسید های آمینه برای تسریع رشد بافت همراه با کلسیم، منیزیم و استرانسیوم جهت بهبود رشد اراگونیتهای مرجانی استفاده می کنید. همچنین از مکمل های حاوی ویتامین ها و عناصر کم یاب نیز برای مرجان ها استفاده کنید. کانتینیوم توصیه می کند که این مقدار یدید بین ۰.۰۴ تا ۰.۰۶ میلی گرم بر لیتر (ppm) باشد.دستور العمل ها و پروتوکل

قبل از استفاده به خوبی آن را تکان دهید. ۱ درب بطری (۵ میلی لیتر) به ازای هر ۵۰ گالن (۲۰۰ لیتر) آب شور آکواریومی ۲ تا ۳ بار در هفته را برای سه هفته اول اضافه کنید، سپس دوز را به ۱ درب بطری در هر ۴۰۰ لیتر (نصف دوز) کاهش دهید. به هیچ عنوان از این محصول بیش از مقدار پیشنهاد شده در این روش استفاده نکنید.


استفاده تخصصی

همیشه اضافه کردن مکمل های شیمیایی به کمک سیستم های تزریق خودکار روش بسیار بهتری نسبت به اضافه کردن دستی آنها است. به هیچ عنوان قبل از اضافه کردن به آکواریوم این محصول را با محصول دیگری ترکیب نکنید. از آنجایی که کیت های تست ید قادر به نمایش مقدار ید آلی نیستند پس همیشه از این محصول به اندازه پیشنهاد شده و حتی کمتر با توجه به تراکم مرجان ها در آکواریوم خود استفاده کنید. به عبارت دیگر، تنها یک درب بطری از این محصول را هر ۲ تا ۴ روز به ازاء هر ۲۰۰ لیتر آب در بالاترین میزان ممکن مصرف در یک آکواریوم مرجانی با تعداد آبزیان بسیار زیاد می توانید استفاده کنید. در صورتی که تصمیم به تست میزان ید دارید، توصیه می‌شود که این مقدار را از ۰.۰۴ تا ۰.۰۶ ppm حفظ کنید.

کــلــمات کـلیــدی

نظـرات کاربـران

شما نیز می توانید نظر خود را در اینجا ثبت کنید.

متن نظر شما:
ثــــبــــت