محلول ید لوگول ریف بیسیس

محلول ید لوگول ریف بیسیس

کانتینیوم آکواتیکس

توضیح کوتاه

این محصول یک محلول آزاد سازی ید چند جزئی است که برای تغذیه ارگانیسم‌هایی که نیازمند ید هستند طراحی شده است. این ماده از اهمیت ویژه‌ای برای همه انواع مرجان‌های نرم به خصوص گورگانیا و زنیا، مرجان‌های سخت، غلاف داران، کرم‌های دریایی نظیرکرم های لوله ای، اسفنج‌ها، جلب‌های ماکرو و سخت پوستان به خصوص میگو برخوردار هستند. نرخ رشد در گورگانیا و مرجان‌های دریایی در صورت استفاده از این ماده بهبود می‌یابد. این ماده به همه مرجان‌ها و صدف‌ها کمک می‌کند تا رنگ خود را حفظ کرده و در برابر نور شدید محافظت شوند. این محصول فاقد گلوکونات یا پلی گلوکونات است.

اشتراک مطلب

لیست قیمت

کد مدل توضیحات قیمت (تومان) تخفیف بن دریافتی اطلاع بده
12232 30 ml - - - - بـه زودی

مـــــشـــخـــصـــات

اطـلاعـات تـکمـیـلـی

کاربرد در آکواریوم

ید اگرچه در ترکیبات نمکی به میزان زیادی وجود دارد، با این حال سریعاً در زمان استفاده از ازن، اسکیمر، کربن و سایر مواد فیلتراسیون شیمیایی از آب خارج شده و یا توسط آبزیان مصرف می شود. بنابراین اضافه کردن این مکمل برای سلامت بی مهرگان، جلبک‌ ها و سایر آبزیان لازم است، بخصوص زمانی که سیستم نورپردازی شما بسیار قوی باشد. شما می‌توانید از Reef•Basis Iodide یا Reef•Basis Sustain به عنوان منبع ید برای مرجان‌ها استفاده کرده و سپس به عنوان یک عامل تقویت کننده می‌توانید از این محصول اضافه کنید، با این حال مراقب باشید بیش از حد مصرف نکنید. در صورتی که مرجان تکثیر می کنید، اطمینان حاصل کنید که از مکمل های مخصوص اسید های آمینه برای تسریع رشد بافت همراه با کلسیم، منیزیم و استرانسیوم جهت بهبود رشد اراگونیتهای مرجانی استفاده می کنید. همچنین از مکمل های حاوی ویتامین ها و عناصر کم یاب نیز برای مرجان ها استفاده کنید. کانتینیوم توصیه می کند که این مقدار یدید بین ۰.۰۴ تا ۰.۰۶ میلی گرم بر لیتر (ppm) باشد.دستور العمل ها و پروتوکل

این محصول تنها برای استفاده تخصصی است. این محصول بسیار قوی است و نباید بیش از حد مصرف شود. تنها یک قطره (۰.۰۵ میلی لیتر) به ازای ۴۰ گالن (۱۵۰ لیتر) آب آکواریوم ۱ تا ۲ بار در هفته اضافه کنید. کنتینیوم توصیه می‌کند که شما بایستی سطح ید را با کیت آزمایش کیفیت اندازه گیری کرده و سطح آن را در آکواریوم خود بین ۰.۰۴ تا ۰.۰۶ میلی گرم بر لیتر (ppm) حفظ کنید. برخی مرجان‌ها، به خصوص مرجان‌های سنگی بزرگ، در صورتی که شما این محصول را اندکی زیاد مصرف کنید، واکنی منفی از خود نشان می‌دهند. مرجان‌ها را دقیقاً پایش کنید و اگر بسته شده و از باز شدن امتناع می‌کنند، به شما می گویند که شرایط برای آنها مناسب نیست. در این صورت می توانید از مکمل ها و مواد فیلتراسیون مناسب برای حذف این محصول استفاده کرده و میزان مصرف را بعد از انجام دقیق آزمایش ید با توجه به میزان پیشنهادی انجام دهید.

کــلــمات کـلیــدی

نظـرات کاربـران

شما نیز می توانید نظر خود را در اینجا ثبت کنید.

متن نظر شما:
ثــــبــــت