باکتری‌های راه انداز دریایی (باکتر جن آبشور)

باکتری‌های راه انداز دریایی (باکتر جن آبشور)

کانتینیوم آکواتیکس

توضیح کوتاه

این محصول یک دستاورد عظیم در زمینه کشت میکروبی بوده و به طور خاص برای آکواریوم‌های دریایی طراحی شده است. در حالی که اکثر محصولات رقابتی که عمدتاً برای آکواریوم‌های آب شیرین طراحی شده‌اند، به ندرت در محیط آب شور مؤثر هستند، این محصول به سرعت جمعیت باکتریایی مؤثر در آب دریا را در آکواریوم تولید می‌کند. این محصول به سرعت چرخه تصفیه بیولوژیکی را در آکواریوم‌های دریایی جدید ایجاد می‌کند و به طور چشمگیری زمان لازم برای تکمیل چرخه نیتروژن را کاهش می‌دهد. همچنین این محصول طراحی شده است تا باکتری‌ها را برای هضم مواد غذایی باقی مانده، تجزیه مواد آلی غیر ضروری در آکواریوم‌های فقط ماهی دریایی و آکواریوم‌های مرجانی آماده کرده و محیط زیست را برای ساکنان آکواریوم فراهم کند. در حالیکه محصولات رقیب ممکن است تولید سولفید هیدروژن سمی را در سیستم افزایش دهند، این محصول تشکیل اینگونه مواد را به نزدیک صفر می‌رساند. این محصول حاوی میکروب‌های هوازی و بی هوازی است که جمعیت‌های جدیدی تولید می‌کند و جمعیت‌های باکتری موجود را به میزان قآبل توجهی افزایش می‌دهد و در عین حال موجب تسریع چرخه نیتروژن و نیترات شده و در نتیجه باعث کاهش آمونیاک، نیتریت و در نهایت نیز کاهش فسفات، نیترات و آلاینده‌های آلی به شکل قابل توجه ای می‌شود.

اشتراک مطلب

لیست قیمت

کد مدل توضیحات قیمت (تومان) تخفیف بن دریافتی اطلاع بده
12381 250 ml - - - - بـه زودی
12382 500 ml - - - - بـه زودی
12383 2 L - - - - بـه زودی
12384 20 L - - - - بـه زودی

مـــــشـــخـــصـــات

مدل 250 ml 500 ml 2 L 20 L
حجم 250 ml 500 ml 2000 ml 20000 ml
مناسب برای آکواریم های تپه مرجانی بلی بلی بلی بلی
مناسب برای آب شور بلی بلی بلی بلی
شرکت سازنده Continuum Aquatics Continuum Aquatics Continuum Aquatics Continuum Aquatics

مــــــوارد مـــرتــــبــــــط

اطـلاعـات تـکمـیـلـی

کاربرد در آکواریوم

در سیستم‌های آکواریوم مواد زائد از مواد غذایی غیر زنده و دیگر مواد آلی انباشته می شوند. با گذشت زمان، این انباشت کیفیت آب را کاهش می‌دهد، گازهای سمی را در آب آزاد می‌کند و باعث ایجاد دیاتومه ها و جبلک های ناخواسته در بستر و روی صخره ها می شود. اضافه کردن یک پروش دهنده میکروبی و باکتریایی با کیفیت بالا مانند BacterGen M باعث افزایش سریع جمعیت میکروارگانیسم‌های مفید می‌شود، که سبب افزایش وضوح آب و کاهش مواد مغذی غیر مفید، به ویژه آمونیاک و ترکیبات نیتروژن و همچنین فسفات می‌شود. کانتینیوم توصیه می‌کند که استفاده از Reef Micro • Fuel، همراه با BacterGen • M، به عنوان یک منبع کربن ارگانیک برای سرعت بخشیدن به رشد و نگهداری هر دو جمعیت باکتری‌های هوازی و بی هوازی در آکواریوم مد نظر قرا بگیرد.دستور العمل ها و پروتوکل

یک فنجان یا ۲۵۰ میلی لیتر از آب آکواریوم خود را در یک ظرف مناسب بریزید. سعی کنید محصول را به خوبی تکان دهید. مقدار توصیه شده BacterGen • M را به ظرف آب آکواریوم اضافه کنید. مخلوط را هم زده و برای مدتی محلول را به حال خود رها کنید. محلول را در محل مناسب به آب آکواریوم اضافه کنید. در حالت ایده‌آل بهتر است آن را به محل قرار گرفتن مواد فیلتراسیون بیلوژیک اضافه کنید. بهتر است سرعت حرکت آب از روی این مواد به درستی تنظیم شده باشد تا جذب و فیلتراسیون به خوبی انجام شود. در آکواریوم های مرجانی می توانید این محصول را در نزدیکی صخره های زنده اضافه کنید. در نظر داشته باشید می توانید در آکواریوم های جدید مواد فیلتراسیون بیلوژیک را در این محلول برای چند ساعت قرار داده و بعد آنها را به آکواریوم اضافه کنید.


مقادیر توصیه شده

برای راه اندازی آکواریوم های جدید، یک درب بطری یا ۵ میلی لیتر BacterGen • M به ازای هر ۲۵ گالن یا ۱۰۰ لیتر حجم آکواریوم به صورت رزوانه به مدت ۲ هفته یا بیشتر در صورت لزوم اضافه می‌شود.

در آکواریوم‌های متوسط تا سنگین برای کاهش مواد زائد و دیاتومه ها می توانید یک درب بطری (۵ میلی لیتر) BacterGen • M به ازای هر ۲۵ گالن (۱۰۰ لیتر) حجم آکواریوم به صورت روزانه استفاده کنید.

در آکواریوم‌های با آبزیان کم و بار بیلوژیک پایین یک درب بطری (۵ میلی لیتر) BacterGen • M به ازای هر ۵۰ گالن (۲۰۰ لیتر) حجم آکواریوم به صورت یک بار یا دو بار در هفته کافی است.

کــلــمات کـلیــدی

نظـرات کاربـران

شما نیز می توانید نظر خود را در اینجا ثبت کنید.

متن نظر شما:
ثــــبــــت