باکتری‌ کاهش دهنده نیترات دریایی (باکتر جن آبشور)

باکتری‌ کاهش دهنده نیترات دریایی (باکتر جن آبشور)

کانتینیوم آکواتیکس

توضیح کوتاه

این محصول یک پیشرفت مهم در زمینه کشت میکروبی بوده و به طور ویژه برای ایجاد جمعیت‌های باکتریایی بی هوازی در مناطق بدون اکسیژن (مناطقی که فاقد اکسیژن محلول هستند) نظیر خلل و فرج داخلی سنگ‌های زنده و ایجاد لایه‌های باریک در همه مناطق، حتی در مناطق اشباع با اکسیژن طراحی شده است. این محصول کار را با توسعه لایه‌های باکتریایی جدید جهت پیش گیری از دسترسی به اکسیژن توسط میکروب‌های بی هوازی و بهبود روند کاهش نیترات با تبدیل نیترات به گاز نیتروژن انجام می‌دهد. در حالی که اکثر محصولات رقابتی در درجه اول برای آکواریوم‌های آب شیرین طراحی شده‌اند و اکثرشان برای کاهش میزان نیترات کار نمی‌کنند، این محصول به سرعت شروع به تشکیل مناطقی بدون اکسیژن کرده و جمعیت‌های باکتریایی مناسب را در آب شور افزایش می دهد. اگرچه محصولات رقابتی ممکن است موجب افزایش تولید سولفید هیدروژن سمی در سیستم شوند و برخی از باکتری های کاهش دهنده نیترات که از الکل یا قند به عنوان منبع غذایی استفاده می کنند می توانند تولید سولفید هیدروژن کنند. این محصول یک ماده تثبیت کننده غیر گوگردی بوده و موجب کاهش سطوح سولفید هیدروژن می شود.

اشتراک مطلب

لیست قیمت

کد مدل توضیحات قیمت (تومان) تخفیف بن دریافتی اطلاع بده
12385 100 ml - - - - بـه زودی
12386 500 ml - - - - بـه زودی
12387 2 L - - - - بـه زودی
12388 20 L - - - - بـه زودی

مـــــشـــخـــصـــات

مدل 100 ml 500 ml 2 L 20 L
حجم 250 ml 500 ml 2000 ml 20000 ml
مناسب برای آکواریم های تپه مرجانی بلی بلی بلی بلی
مناسب برای آب شور بلی بلی بلی بلی
شرکت سازنده Continuum Aquatics Continuum Aquatics Continuum Aquatics Continuum Aquatics

مــــــوارد مـــرتــــبــــــط

اطـلاعـات تـکمـیـلـی

کاربرد در آکواریوم

این محصول برای کشت باکتری های کاهش دهنده نیترات جدید و نیز تشکیل مناطق بدون اکسیژن در سایر مناطق آکواریوم های دریایی طراحی شده است. هنگام کشت کلونی های باکتریایی کاهش دهنده نیترات جدید و یا احیاء یک کلونی قدیمی، بهترین کار این است که این کار به صورت مجزا صورت گیرد. ابتدا بهتر مناطق قبلی را پاکسازی کنید تا تمامی مواد آلی پاک شوند، به طوری که باکتری ها برای اتصال دارای سطوح تمیزی باشند. سطوح مناسب برای کشت باکتری ها را با آب آکواریوم پر کرده و سپس این محصول را اضافه کنید. چون باکتری فاقد غذا است، لازم است تا مقدار برابری Reef Micro•Fuel همراه با BacterGen•MD به عنوان منبع کربن آلی برای تسریع رشد و نگه داری افزوده شود. اجازه بدهید تا مواد فیلتراسیون به مدت 12 ساعت برای تشکیل جمعیت های جدید در این محلول باقی بماند.نکته مهم: آب که برای کشت مواد فیلتراسیون در اختیار دارید را دور ریخته و مجددا آب شور تازه را از آکواریوم در آن بریزید.


احتیاط: برای جایگزین آب قبلی با آب جدید لازم است از سیستم قطره ای انتقال استفاده کنید و به آرامی مواد فیلتراسیون حاوی باکتری های کشت شده را با شرایط آب آکواریوم خود خو دهید. از همین دستورالعمل برای افزایش مستقیم هر دو BacterGen•MD و Reef Micro•Fuel پیروی کنید. اصولا فرایند کاهش نیترات برای انجام یک چرخه کامل مقداری زمان نیاز دارید، اما این زمان به کمک این محصول به شدت کاهش خواهد یافت.

دستور العمل ها و پروتوکل

یک فنجان یا 250 میلی لیتر از آب آکواریوم آب شور خود را وارد در یک ظرف مناسب بریزید. سعی کنید محصول را به خوبی تکان دهید. مقدار توصیه شده از این محصول را به ظرف حاوی آب آکواریوم اضافه کنید. مخلوط را هم زده و برای مدتی منتظر بمانید. آب آماده شده در محل مناسب به آکواریوم اضافه کنید. بهتر است آب آماده شده در محل قرار گرفتن مواد ویژه فیلتراسیون کاهش دهنده نیترات به آب اضافه شود و در آکواریوم های مرجانی به نزدیکی صخره های زنده اضافه شود. در شرایط جدید، ماده فیلتراسیون بیولوژیکی جدید در BacterGen•MD به مدت یک ساعت قرار گرفته و سپس برای مدتی باقی می‌ماند تا جذب شود. برای دست یآبی به شرایط ایده آل از Reef Micro•Fuel به صورت هم زمان استفاده کنید.


مقادیر توصیه شده

دستور العمل مربوط به آکواریوم با بار متوسط تا زیاد جهت کاهش نیترات: یک درب بطری یا ۵ میلی لیتر از از این محصول به ازای هر ۱۰۰ لیتر یا ۵۰ گالن حجم آکواریوم به صورت روزانه افزوده شود.

دستور العمل مربوط به آکواریوم های با بار بیلوژیکی کم و یا نگه داری آکواریوم های قدیمی: ۵ میلی لیتر از این محصول به ازای هر ۱۰۰ گالن (۲۰۰ لیتر) حجم اکوریوم به صورت یک بار یا دو بار در هفته و یا یک تا ۲ میلی لیتر به ازاء هر ۲۰۰ لیتر به صورت روزانه

آماده سازی مواد فیلتراسیون جدید: یک درب بطری یا ۵ میلی لیتر از این محصول به ازای هر ۱۰۰ گالن (۲۰۰ لیتر) حجم آکواریوم و مقدار برابر Reef Micro•Fuel مستقیماً به درون ظرفی حاوی آب آکواریوم و مواد فیلتراسیون اضافه شود.

کــلــمات کـلیــدی

نظـرات کاربـران

شما نیز می توانید نظر خود را در اینجا ثبت کنید.

متن نظر شما:
ثــــبــــت