محلول افزایش سختی (بافر KH)

محلول افزایش سختی (بافر KH)

کانتینیوم آکواتیکس

توضیح کوتاه

بافر مایع KH یک سیستم بافرینگ واقعی چند جزیی با کیفیت بالا است، که برای افزایش سطح قلیاییت و یا ظرفیت بافرینگ آکواریوم های مرجانی و فقط ماهی‌ دریایی و تنظیم خودکار pH طراحی شده است. این ماده باعث می‌شود تا pH در طیف وسیعی از شرایط پایدار بماند و به این ترتیب ایمنی را برای کل سیستم فراهم می‌کند.

اشتراک مطلب

لیست قیمت

کد مدل توضیحات قیمت (تومان) تخفیف بن دریافتی اطلاع بده
12408 250 ml - - - - نا موجود
12409 500 ml - - - - نا موجود
12410 2 L - - - - نا موجود
12411 20 L - - - - نا موجود

مـــــشـــخـــصـــات

مدل 250 ml 500 ml 2 L 20 L
حجم 250 ml 500 ml 2000 ml 20000 ml
مناسب برای آکواریم های تپه مرجانی بلی بلی بلی بلی
مناسب برای آب شور بلی بلی بلی بلی
شرکت سازنده Continuum Aquatics Continuum Aquatics Continuum Aquatics Continuum Aquatics

مــــــوارد مـــرتــــبــــــط

اطـلاعـات تـکمـیـلـی

کاربرد در آکواریوم

کنترل مناسب اسیدیته یکی از مهم‌ترین کارکردهای آکواریوم های مرجانی یا فقط ماهی‌ دریایی است. در صورتی که بخواهید یک پارامتر آکواریوم را اندازه گیری کنید، قلیائیت مهم‌ترین پارامتر است. در صورتی که اسیدیته به دلیل کاهش ماده آلی کاهش یابد، اشباع بیش از حد با دی اکسید کربن رخ داده و سپس آبزیان تحت استرس قرار می گیرند و اگر به شدت کاهش یابد، از بین خواهند رفت. کانتینیوم توصیه می‌کند که شما بایستی سطح قلیاییت را از ۷ تا ۱۱ dKH و اسیدیته را تا 8.3 حفظ کنید.

توجه: آکواریوم دارانی که مرجان‌های SPS را نگهداری می کنند بایستی قلیاییت را از 7 تا کم‌تر از 9 dKH در نظر بگیرند. این محصول را هم زمان با کلسیم یا سایر مکمل‌های معدنی اضافه نکنید.دستور العمل ها و پروتوکل

قبل از استفاده به خوبی تکان دهید. یک درب بطری (۵ میلی لیتر) به ازای هر ۲۵ گالن (۹۵ لیتر) آب آکواریوم دریایی را سه تا چهار بار در هر هفته اضافه کنید. برای رسیدن به بهترین نتایج، قلیاییت را اندازه گیری کرده و قلیاییت را بین ۸ و ۱۱ dKH نگه دارید.


استفاده تخصصی

اضافه کردن محلول ها به کمک پمپ های تزریق خودکار یا دوزینگ پمپ ها یک روش ایده آل در نگهداری از آکواریوم های دریایی است. دو سیستم افزایش دوز برای مایع KH بازی هم زمان با مکمل‌های کلسیم و سایر مواد لازم است. مایع KH بازی را با مکمل‌های کلسیم و یا معدنی قبل از افزودن ترکیب نکنید.

مقدار مصرف سختی آکواریوم خود را در یک بازه زمانی مشخص متناسب با توانایی دوزینگ پمپ خود مشخص کنید. برای مشخص شدن میزان مصرف این محصول می توانید از فرمول زیر استفاده کنید:

x(ml)=n*V*0.094

  • که n مقدار مصرف سختی در آکواریوم بر حسب ppm
  • V حجم آب برحسب لیتر
ppm میزان مصرف سختی
حجم آکواریوم (لیتر)
محاسبه
میزان مصرف (میلی لیتر)

برای مثال اگر آکواریومی با ظرفیت ۸۵۰ لیتر داشته باشید که مصرف روزانه سختی در آن برابر ۰.۸ dKH باشد میزان مصرف روزانه این محصول برای تنظیم بر روی پمپ تزریق خودکار برابر ۶۴ میلی گرم می باشد.

کــلــمات کـلیــدی

نظـرات کاربـران

شما نیز می توانید نظر خود را در اینجا ثبت کنید.

متن نظر شما:
ثــــبــــت