آهن گیاهی (فلوریش آیرون پلنت)

آهن گیاهی (فلوریش آیرون پلنت)

سیکم (سیچم)

توضیح کوتاه

آهن در گیاهان بعد از جذب در یک نقطه ثابت باقی می ماند. یعنی گیاهان نمی توانند آهن را از برگ های قدیمی تر به سمت برگ های جدید منتقل کنند، به همین دلیل است که اولین نشانه های کمبود آهن را می توانید در برگ های جدید یا جوان مشاهده کرد. از آنجایی که گیاهان به آهن جهت ساخت کلروفیل نیاز دارند، کمبود آهن باعث رنگ پریدگی و زرد شدگی برگ ها در برگ های جوان می شود. ساقه ها نیز ممکن است کوتاه تر و نازکتر شوند. اگر کمبود آهن برای مدت زیادی ادامه پیدا کند هر برگ جدید روشن تر از برگ های قدیمی تر خواهد شد.

اشتراک مطلب

لیست قیمت

کد مدل توضیحات قیمت (تومان) تخفیف بن دریافتی اطلاع بده
12535 50 mL - - - - نا موجود
12536 100 mL - - - - نا موجود
12537 250 mL - - - - نا موجود
12538 500 mL - - - - نا موجود
12539 2 L - - - - نا موجود
12540 4 L - - - - نا موجود

مـــــشـــخـــصـــات

مدل 50 mL 100 mL 250 mL 500 mL 2 L 4 L
حجم 50 ml 100 ml 250 ml 500 ml 2000 ml 4000 ml
مناسب برای گیاه بلی بلی بلی بلی بلی بلی
شرکت سازنده Seachem Seachem Seachem Seachem Seachem Seachem

اطـلاعـات تـکمـیـلـی

مزایای استفاده

  • غلظت بالا برابر ۱۰۰۰۰ میلی گرم در لیتر
  • محلول آهن با ساختار فروس گلوکونات
  • فروس گلوکونات بسیار بهتر از ترکیبات دیگر فروس برای جذب توسط گیاهان است.زمانی که قصد انتخاب یک مکمل آهن را دارید بسیار مهم است که بدانید دو ساختار و یا یون آهن به صورت محلول در آب وجود دارد. آهن در دو شکل اکسید شده وجود دارد: فروس که در حقیقت یون آهن دو بار مثبت و فریک که یون آهن سه بار مثبت می باشد. فروس شکلی از یون آهن است که در هر نوع محیط آبی با هر مقداری از pH قابل حل است. اما فریک تنها در محیط های آبی با pH پایین تر از ۵.۵ قابل حل می باشند و از آنجایی که اصولا در آکواریوم های پلنت (گیاهی) pH آب بالا تر از ۵.۵ می باشد. آهن در فرم فریک به سرعت از حالت محلول خارج شده و در کف بستر آکواریوم رسوب می کنند که در این صورت قابل جذب برای برگ گیاهان نیستند.

جهت جلوگیری از این اتفاق و ایجاد رسوب آهن بسیاری از محصولات فریک را در پیوند با EDTA ارائه می کنند. در این صورت آهن می تواند به صورت محلول در آب باقی بماند اما جذب این ترکیب توسط برگ ها بسیار مشکل است. پیوند بین آهن و EDTA بسیار محکم است و تنها بخش بسیار کمی از آهن توسط گیاهان قابل جذب می باشد و از نظر بیلوژیکی لازم است گیاه انرژی بسیار زیادی را صرف جداسازی پیوند آهن با EDTA و در نهایت جذب آن نماید. به همین دلیل است که در این محصول از ترکیبات فروس استفاده شده که در آب قابل حل بوده و به سادگی توسط گیاهان قابل جذب می باشد.

این محصول حاوی نمک آهن گلوکونات با غلظت بسیار بالا برابر ۱۰۰۰۰ میلی گرم در لیتر است. این محصول آهن را در حالت فروس به آب اضافه می کند و گیاهان به راحتی و بدون صرف انرژی زیاد می توانند فروس را از آب جذب کنند. برخلاف صحبت هایی که بسیاری از شرکت ها در خصوص سمی بودن گلوکونات مطرح کرده اند این ماده برای گیاهان و ماهی ها هیچ ضرری ندارد. در حقیقت گلوکونات آهن بسیار بهتر از ترکیب آهن و EDTA برای استفاده در محیط های آبی و آکواریوم های گیاهی است و در حقیقت گلوکونات می تواند به عنوان یک منبع کربن در آب خواص بسیاری برای آکواریوم شما داشته باشد.

راهنمای استفاده

یک درب بطری به میزان ۵ میلی لیتر را به ازاء هر ۲۰۰ لیتر از آب آکواریوم می توانید به آب اضافه کنید تا زمانی که میزان آهن برابر ۰.۱ میلی گرم در لیتر برسد. می توانید از تست های آهن موجود استفاده کرده و ابتدا میزان آهن را در آب آکواریوم خود مشخص کنید. در صورت پایین بودن میزان آهن دوز مشخص شده را اضافه کنید و بعد از ۳۰ دقیقه دوباره آب را تست کرده و در صورت نیاز دوز لازم را اضافه کنید.

از نشانه های مشخص کمبود آهن را می توانید با بررسی برگ های جدید از روی کاهش رنگ و زرد شدگی برگ ها و یا پیچ خوردگی بین گره ها و در نهایت کوتاه و نازک شدن شاخه ها تشخیص دهید.

کــلــمات کـلیــدی

نظـرات کاربـران

شما نیز می توانید نظر خود را در اینجا ثبت کنید.

متن نظر شما:
ثــــبــــت