پارو ماهی (گربه ماهی منقار قاشقی)
پارو ماهی (گربه ماهی منقار قاشقی)پارو ماهی (گربه ماهی منقار قاشقی)پارو ماهی (گربه ماهی منقار قاشقی)

توضیح کوتاه

این ماهی بسیار خاص و منحصر بفرد با باله هایی شبیه سفره ماهی به خانواده ماهی های خاویاری نزدیک می باشد. فسیل های پیدا شده از این ماهی به ۳۰۰ میلیون سال پیش بر می گردد، یعنی بیش از ۵۰ میلیلون سال قبل از اینکه دایناسورها برای اولین بار دیده شوند. این ماهی دارای پوستی بسیار نرم می باشد که بیشتر به نام ماهی پارویی معروف است امت در برخی از مناطق به آن ماهی پارویی آمریکایی، ماهی پارویی می سی سی پی و یا گربه ماهی منقار قاشقی و یا منقار قاشقی نیز گفته می شود. تنها دو گونه از این ماهی در خانواده Polyodontidae وجود دارد. که یک گونه آمریکایی و یک گونه چینی می باشد. گونه چینی که از نظر اندازه بزرگتر از گونه آمریکایی بوده چندین سال است که دیده نشده و به احتمال زیاد منقرض شده است. از دلایل اصلی از بین رفتن این گونه آلودگی های رودخانه یانگ تسه بیان شده که تنها مکان زندگی آن بوده است. این ماهی می تواند تا حدود۱۱۰ تا ۱۶۰ سانتیمتر رشد کند و طول عمر آن به حدود ۳۰ سال می رسد.

اشتراک مطلب

لیست قیمت

کد سایز حدود اندازه توضیحات قیمت (تومان) تخفیف بن دریافتی اطلاع بده
12566 S - - - - - نا موجود
12567 M - - - - - نا موجود
12568 L ۱۵ سانتیمتر - - - - نا موجود
12569 XL - - - - - نا موجود
12570 XXL - - - - - نا موجود

مـــــشـــخـــصـــات

حداقل اندازه آکواریم 190 liter
سختی نگهداری سخت
رفتار صلح طلب
حداکثر اندازه 110 cm
فرم رنگی مشکی
رژیم غذایی گوشت خوار
مبدا آمریکا
مناسب برای تازه کارها خیر
خانواده گونه Polyodontidae
نام سوم Spoon-billed Cats
نام دوم Mississippi Paddlefish
نام علمی Polyodon spathula
شرایط آب 6-7.5 PH / - dKH / 22-27 °C / چگالی -

اطـلاعـات تـکمـیـلـی

توجه به کیفیت آب در زمان نگهداری از این ماهی بسیار اهمیت دارد. به هیچ عنوان نباید از آبی که حاوی کلر است حتی به مقدار بسیار کم برای این ماهی استفاده شود و مقدار pH حتما باید در محدوده مشخص شده تنظیم نگهداشته شود. دکوراسیون آکواریوم باید به خوبی چیده شده و ماهی ها به صورت مرتب بررسی و مراقبت شوند زیرا ممکن است این ماهی با سنگ ها و یا چوب های دکوراسیون برخورد کرده در بین آنها گرفتار شده و نتواند شنا کند. توجه داشته باشید در صورتی که این ماهی نتواند شنا کند، خواهد مرد.


تغذیه

این ماهی اصولا با دهان باز شنا می کند و می تواند به کمک فیلترهایی که در بین شکاف های آبششی خود دارد از بدنه آب پلانکتون ها رو شکار کرده و از آنها تغذیه کند. انواع حشرات، پلانکتون ها، سخت پوستان و موجودات بسیار کوچک و حتی ماسه در شکم این ماهی پیدا شده است. ماهی های جوان دارای دندان های بزرگی هستند و می توانند از سخت پوستان کوچک، لارو حشرات و ماهیان کوچک نیز تغذیه کنند.

کــلــمات کـلیــدی

نظـرات کاربـران

شما نیز می توانید نظر خود را در اینجا ثبت کنید.

متن نظر شما:
ثــــبــــت