داروی آنتی بیوتیک کاناپلکس

داروی آنتی بیوتیک کاناپلکس

سیکم (سیچم)

توضیح کوتاه

این محصول از ترکیب پایه دارویی کانامینوسین ساخته شده که به صورت مطمئن و موثر در درمان انواع بیماری های قارچی و باکتریایی در ماهی ها مثل تورم های داخلی، تورم چشم، پارگی باله و دم و ... موثر می باشد. برای درمان بیماری های داخلی نیز می توانید از این دارو استفاده کنید به شرطی که دارو توسط ماهی به صورت خوراکی مصرف شود. این دارو تاثیری بر روی ساختار فیلتراسیون بیلولوژیک آکواریوم شما نخواهد داشت و به راحتی توسط کربن حذف می شود. برای استفاده در آکواریوم هایی که حاوی بی مهرگان هستند چه در آکواریوم های آب شور و چه در آکواریوم های آب شیرین بهتر است از این دارو حتما به صورت ترکیب دارویی برای تغذیه آبزیان استفاده شود.

اشتراک مطلب

لیست قیمت

کد مدل توضیحات قیمت (تومان) تخفیف بن دریافتی اطلاع بده
13034 5 g - - - - نا موجود
13035 100 g - - - - نا موجود

مـــــشـــخـــصـــات

اطـلاعـات تـکمـیـلـی

مزایای استفاده

  • آنتی بیوتیک قوی با دامنه تاثیر گسترده
  • درمان بیماری های قارچی و باکتریایی
  • این دارو به راحتی توسط پوست و آبشش ها جذب می شود و نیازی به تزریق نیست
انواع مختلف بیماری های قابل درمان با این دارو


راهنمای استفاده

اضافه کردن به آب

قبل از اضافه کردن به آب، تمامی بی مهرگان را خارج کنید زیرا آنها نسبت به این دارو بسیار حساس هستند. فیلتر UV و یا ازن را در صورت استفاده خاموش کرده و تمامی انواع مواد فیلتراسیون شیمیایی مثل کربن فعال را از ساختار فیلتراسیون خود خارج کنید. ۱ پیمانه (همراه محصول ارائه شده است) را به ازاء هر ۲۰ لیتر از آب آکواریوم در نظر بگیرید. این مقدار را هر ۴۸ ساعت تکرار کنید و در نهایت ۳ دوز از این دارو را در آکواریوم خود اضافه کنید. برای شرایطی که بیماری بسیار شدید است می توانید از دو دوره درمان به صورت پشت سر هم استفاده کنید. اما توجه داشته باشید در صورتی که بعد از مرحله اول نشانه های بیماری از روی بدن ماهی از بین رفت حتما لازم است درمان را متوقف کنید.


اضافه کردن به غذا

مطابق با دستور آماده سازی زیر غذای مورد نیاز برای مصرف یک هفته ماهیان بیمار خود را تهیه کرده و تا زمانی که آثار و نشانه های بیماری قابل مشاهده می باشد و یا حداقل برای یک هفته به صورت روزانه ماهیان خود را با آن تغذیه کنید. لازم است این غذا بعد از آماده سازی در یخچال نگهداری شود.

یک اسکوپ از KanaPlex به همراه یک اسکوپ از Focus و یک قاشق غذاخوری از یک غذای خشک و یا یخ زده را به همراه چند قطره آب (بخصوص زمانی که از غذاهای خشک استفاده می کنید) به خوبی ترکیب نمایید. می توانید از عصاره سیر و یا محلول های اشتهاء آور و تشویق کننده ماهیان برای تشویق بهتر ماهی ها به غذا خوردن نیز در این ترکیب استفاده کنید.


بعد از درمان

زمانی که درمان به پایان رسید به راحتی می توانید مقادیر باقی مانده از این دارو را به کمک زغال اکتیو از آب جدا کنید. این دارو بر روی بستر و یا مواد فیلتراسیون شما باقی نمی ماند و باعث آلودگی آنها نمی شود.

درمان بیماری های رایج با این محصول

تورم چشم

عفونت باکتریایی

نشانه بارز این بیماری بیرون زدگی چشم ها از سر و تورم شدید لایه بیرونی است. این تورم به دلیل جمع شدن مایعات ترشح شده در چشم که حاصل عفونت باکتریایی است ایجاد می شود.

دوره درمان پیشنهادی

یک هفته کامل


کدورت چشم

عفونت باکتریایی

ظاهر چشم ها کدر شده و به نظر می رسد و با یک لایه نازک پوشیده شده است. این بیماری به دلیل عفونت باکتریایی بر روی پرده چشم به وجود می آید. این بیماری در آکواریوم هایی با تعداد آبزیان زیاد و یا ماهیان قلمرو طلب و مهاجم زیاد اتفاق می افتد.

دوره درمان پیشنهادی

یک هفته


خوردگی باله (دم خوره)

عفونت باکتریایی

ظاهر باله ها به صورت ریش ریش و یا خورده شده به نظر می رسد و از بین رفته باله ها و دم از نشانه های بارز این بیماری است.

دوره درمان پیشنهادی

یک هفته


بیماری Hemorrhagic Septicemia

Aeromonas hydrophilia

بروز خط های باریک و قرمز خونی نزدیک به باله ها و سطح بدن ماهی که بیشتر در ماهی های گلد فیش و کوی دیده می شود. این بیماری در این ماهی بخصوص در زمانی که میزان استرس بسیار بالا باشد به وجود می آید و البته ممکن است توسط برخی از ویروس ها نیز ایجاد شود.

دوره درمان پیشنهادی

یک هفته


ورم و تورم

متورم شدن نواحی مختلف بدن که به دلیل آسیب دیدن اندام های داخلی به وجود می آید.

ظاهر ماهی متورم به نظر می رسد و پولک های ماهی لبه لبه دیده می شود. اصولا این مشکل به خاطر آسیب کبد و جمع شدن مایعات در داخل آن در بدن ماهی به وجود می آید. فرایند تورم در این نوع بیماری تدرجی می باشد.

دوره درمان پیشنهادی

یک هفته

نکات ویژه

تورم می تواند به دلیل بروز مشکلات مختلی در بدن ماهی بوجود آید و اگر منبع این بیماری مشکلات باکتریایی نباشد این دارو تاثیری بر روی آن نخواهد داشت.


از بین رفتن بافت دهان

به دلیل وجود باکتری های گرم مثبت

از بین رفتن باله ها، کدر شدن و زرد شدن بافت های آبشش، بروز زخم بر روی سر و اطراف ناحیه دهان. این بیماری به شدت ترسناک و بد به نظر می رسد اما به سادگی قابل درمان است. بسیار معمول است که بر روی زخم های اطراف دهان بافت های قارچ مانندی رشد کند. بسیار مهم است که این بیماری در روزهای اول قبل از اینکه بسیار پیشرفت کند تشخیص داده شود.

دوره درمان پیشنهادی

یک هفته

نکات ویژه

باکتری های عامل این بیماری بسیار واگیر دار هستند و به سرعت می توانند منتشر شوند. بهتر است ماهی بیمار گرفته شده و در تانک قرنطینه درمان شود.


بسیاری از موارد به دلیل کاهش کیفیت آب در طول درمان ممکن است ماهی به بیماری های دیگری نیز مبتلا شود که به آن بیماری های ثانویه گفته می شود. پس بسیار مهم است که با کیت های تست کیفیت آب به صورت منظم بررسی شده و در صورت نیاز با تعویض آب کیفیت آب در حد مطلوب حفظ شود.


کــلــمات کـلیــدی

نظـرات کاربـران

شما نیز می توانید نظر خود را در اینجا ثبت کنید.

متن نظر شما:
ثــــبــــت