داروی آنتی بیوتیک نئوپلکس

داروی آنتی بیوتیک نئوپلکس

سیکم (سیچم)

توضیح کوتاه

این محصول یک داروی آنتی بیوتیک قوی با دامنه تاثیر گسترده بر روی انواع بیماری های خارجی در انواع آکواریوم های آب شور و شیرین است. استفاده مستقیم از این دارو در آب آکواریوم باعث تغییر رنگ در آب و تخریب کلونی ها باکتریایی چرخه نیتروژن و ساختار فیلتراسیون آکواریوم نمی شود. این دارو توسط برخی از بی مهرگان قابل تحمل بوده اما ممکن است بر روی برخی از گونه تاثیر مخرب داشته باشد.

اشتراک مطلب

لیست قیمت

کد مدل توضیحات قیمت (تومان) تخفیف بن دریافتی اطلاع بده
13042 5 g - - - - نا موجود
13043 100 g - - - - نا موجود

مـــــشـــخـــصـــات

اطـلاعـات تـکمـیـلـی

مزایای استفاده

  • یک داروی آنتی بیوتیک با دامنه تاثیر بسیار گسترده بر روی انواع بیماری های خارجی
  • مناسب برای استفاده در آب شور و شیرین
  • کمترین تاثیر بر روی ساختار فیلتراسیون بیولوژیک
انواع مختلف بیماری های قابل درمان با این دارو


راهنمای استفاده

اضافه کردن به آب

بهتر است بی مهرگان را از آکواریوم خارج کنید بخصوص آنهایی که به داروهای شیمیایی بسیار حساس هستند. فیلتر UV و ازن را خاموش کرده و تمامی مواد فیلتراسیون شیمیایی نظیر زغال ها، زئولیت ها و فسفات گیر ها را از سیستم فیلتراسیون خارج کنید. ۱ پیمانه (در بسته بندی موجود است) از این محصول برای ۸ لیتر آب کافی است. بهتر است دوز مصرفی هر ۷ روز یکبار برای مدت ۳ هفته (بیشترین زمان ممکن) تکرار شود. این روش برای درمان انواع بیماری های باکتریایی خارجی بسیار موثر است.


اضافه کردن به غذا

۱ پیمانه از نئوپلکس را به همراه یک پیمانه از فوکوس و ۱ قاشق غذا خوری غذا (ترجیحا غذای خشک گرانولی یا غذای منجمد) اضافه کنید. در صورتی که از غذای خشک استفاده می کنید چند قطره آب برای ترکیب بهتر مواد اضافه کنید. برای ایجاد اشتیاق بیشتر در ماهی برای تغذیه می توانید مکمل های غذایی اشتهاء آور و یا عصاره سیر را به ترکیب اضافه کنید. ماهیان خود را تا زمانی که نشانه های بیماری از بین برود و یا به مدت ۱ هفته هر روز با غذای آماده شده تغذیه کنید. از این روش درمان می توانید برای درمان بیماری های باکتریایی داخلی استفاده کنید. غذای آماده شده باید در یخچال و یا فریزر نگهداری شود.


بعد از درمان

زمانی که دوره درمان با نئوپلکس به پایان رسید به راحتی می توانید مقادیر باقی مانده از دارو در داخل آب را به کمک یک زغال اکتیو مثل ماتریکس کربن از آب جدا کنید. این دارو در ساختار بستر و یا آکواریوم باقی نمی ماند. حتما قبل از استفاده از فیلتر UV دارو را به صورت کامل با زغال از آب خارج کنید.


بیماری های ماهی رایج قابل درمان با این دارو

دم خوره

عفونت باکتریایی

دم و باله ها ریش ریش، خورده شده و لبه لبه می شوند. این بیماری ممکن است با مشکلاتی که از درگیر بین ماهی ها بر روی باله های آنها ایجاد می شود اشتباه گرفته شود. این بیماری منشاء باکتریایی دارد و نه قارچی.

دوره درمان پیشنهادی

اضافه کردن به آب برای یک هفته

نکات خاص

این بیماری در بسیاری از مواقع به عنوان یک عفونت ثانویه بعد از اینکه ماهی دچار بیماری دیگری بوده است ظاهر می شود. لازم است قبل از درمان از تشخیص درست بیماری مطمئن شوید.


زخم های باکتریایی

عفونت باکتریایی

ایجاد زخم باز و وخیم بر روی بدن و دم ماهی. این زخم ها اصولا ظاهر بسیار نامناسبی داشته و دهانه آنها باز می باشد تا جایی که گوشت ماهی قابل دیدن است و بسیار دردناک به نظر می رسد.

دوره پیشنهادی درمان

اضافه کردن به آب برای سه هفته

نکات خاص

این بیماری اصولا بعد از ایجاد جراحت های معمول بر روی بدن ماهی که می تواند بر اثر جابجایی و یا درگیری با ماهی های دیگر باشد، اتفاق بیفتد. می توانید از مکمل های مختلف کاهش استرس و بهبود مخاط و پوست ماهی جهت بهود زخم ها اولیه و جلوگیری از بروز این بیماری استفاده کنید.


زخم های دهانی

Columnaris

تخریب باله ها، ایجاد حفره های در بدن و زرد شدن بافت آبشش ها و در نهایت ایجاد زخم های شدید بر روی سر و اطراف دهان از نشانه های اصلی این بیماری است. این بیماری بسیار وحشتناک به نظر می رسد اما به سادگی قابل درمان است. بسیار معمول است که قارچ هایی در اطراف دهان و بر روی زخم های به وجود آمده مشاهده شود. لازم است این بیماری به سرعت تشخیص داده شده و درمان شود تا جلوی ایجاد زخم های شدید و غیر قابل ترمیم گرفته شود.

دوره پیشنهادی درمان

اضافه کردن به آب برای یک هفته

نکات خاص

این بیماری بسیار مسری است و در صورت امکان باید ماهی مریض از ماهیان دیگر جدا شده و در تانک قرنطینه و بیمارستان درمان شود.


تورم و نفخ

از نشانه های جراحت های داخلی

ماهی باد کرده به نظر می رسد و برای شنا کردن مشکل دارد. در موارد حاد پولک ها از سطح پوست جدا شده و برجسته می شوند. بهتر است از کاناپلکس برای درمان این بیماری استفاده شود. این بیماری اصولا بر اثر بروز جراحت های داخلی و در برخی مواد به دلیل وجود انگل های داخلی و آسیب بافت کبد در ماهی ها اتفاق می افتد.

دوره پیشنهادی درمان

سه هفته و یا تا زمانی که نشانه های بیماری از بین برود

نکات خاص

تورم ها بسیار شایع بوده و به سادگی قابل درمان هستند. اگر نادیده گرفته شود ممکن است بسیار وخیم شده و درمان آنها به شدت مشکل شود. داروی نئوپلکس در مبارزه با عفونت های باکتریایی بسیار قوی عمل می کند اما اگر عفونت به اندام های دیگر انتقال پیدا کند بهتر است درمان را با کاناپلکس ادامه دهید.


نکته کوچک در رابطه با عفونت های باکتریایی

بیشتر عفونت ها و زخم های باکتریایی با کیفیت پایین آب و یا بعد از یک جراحت دیگر بروز می کنند. بهتر است همیشه کیفیت آب بررسی شده و با تعویض آب و استفاده از تجهیزات مناسب فیلتراسیون، کیفیت آب در حد مطلوب حفظ شود. بسیار مهم است که قبل از درمان ابتدا از کیفیت آب مطمئن شده و در صورت نیاز آن را بهبود دهید.


کــلــمات کـلیــدی

نظـرات کاربـران

reza.mj94@yahoo.com(1397/09/06  19:58): 0+

با عرض سلام و خسته نباشید
آیا میشه این دارو رو تو آکواریومی آب شیرینی که میگو و حلزون نگهداری میشه استفاده کرد؟

فرید نجات بخش پاسخ داد(1397/09/09  01:30): 0+

سلام
احتمال آسیب رسیدن به نرم تنان و بی مهرگان در هنگام استفاده از این دارو وجود دارد. بهتر است در هنگام استفاده از این دارو آنها را در محیط دیگری نگهداری کنید.

شما نیز می توانید نظر خود را در اینجا ثبت کنید.

متن نظر شما:
ثــــبــــت