داروی ضد انگل پاراگارد

داروی ضد انگل پاراگارد

سیکم (سیچم)

توضیح کوتاه

این محصول تنها محصول مطمئن برای استفاده در سیستم های نگهداری ماهی است که بدون ایجاد خطر برای ماهی ها و ساختار فیلتراسیون در آکواریوم شما می تواند بر پایه آلدئید ها (۱۰ درصد وزنی) به کنترل انگل های ماهی ها در سیستم های آب شور و شیرین کمک کند. بر خلاف فرمالین که بسیار سمی است و استفاده از آن برای درمان بسیار مشکل است، پارا گارد حاوی مقادیر لازم از فرمالدئید و متانول بوده که بر روی مقدار pH نیز تاثیری ندارد. این دارو برای درمان بیماری های ترکیبی که در بسیاری از مواقع از ترکیب عوامل مختلف بیماری زا مثل ویروس ها، قارچ ها و باکتری ها حاصل می شود بسیار موثر است. این دارو برای استفاده در تانک های بیمارستان و قرنطینه ماهیان جدید خریداری شده قبل از اضافه کردن به تانک اصلی بسیار مفید است.

اشتراک مطلب

لیست قیمت

کد مدل توضیحات قیمت (تومان) تخفیف بن دریافتی اطلاع بده
13045 100 mL - - - - نا موجود
13046 250 mL - - - - نا موجود
13047 500 mL - - - - نا موجود
13048 2 L - - - - نا موجود
13049 4 L - - - - نا موجود

مـــــشـــخـــصـــات

مدل 100 mL 250 mL 500 mL 2 L 4 L
حجم 100 ml 250 ml 500 ml 2000 ml 4000 ml
مناسب برای گیاه خیر خیر خیر خیر خیر
مناسب برای آکواریم های تپه مرجانی خیر خیر خیر خیر خیر
مناسب برای آب شور بلی بلی بلی بلی بلی
مناسب برای آب شیرین بلی بلی بلی بلی بلی
شرکت سازنده Seachem Seachem Seachem Seachem Seachem
مناسب برای لاک پشت خیر خیر خیر خیر خیر
مناسب برای بی مهرگان خیر خیر خیر خیر خیر

اطـلاعـات تـکمـیـلـی

مزایای استفاده

  • از بین برنده ضایعات انگلی، قارچی، باکتریایی و ویروسی
  • ایمن تر نسبت به فرمالدئید، فرمالین و متانول
  • بدون تاثیر گسترده بر روی ساختار فیلتراسیون بیولوژیک
انواع مختلف بیماری های قابل درمان با این دارو


راهنمای استفاده

تمامی بی مهرگان را از تانک خارج کنید. تمامی مواد فیلتراسیون شیمیایی مثل زغال، زئولیت و یا فسفات گیر و موادی از این دست را از ساختار فیلتراسیون آکواریوم خارج کنید. ۵ میلی لیتر (یک درب بطری) از این محصول برای هر ۴۰ لیتر از آب آکواریوم کافی است. این دوز را هر روز و تا زمانی که در ماهی نشانه هایی از استرس ظاهر نشده است تکرار کنید.

از این دارو می توانید برای حمام دادن ماهی ها نیز در شرایط متفاوت استفاده کنید. برای یک حمام یک ساعته ۳ میلی لیتر از این محصول را به ازاء هر ۴ لیتر از آب را به صورت مجزا در یک ظرف مناسب ریخته و این حمام را انجام دهید. می توانید زمان حمام را افزایش دهید در صورتی که نشانه های استرس در ماهی شما وجود نداشته باشد. به این نکته توجه داشته باشید که اصولا انگل ها و عوامل بیماری زا در آب نیز وجود دارند و اگر قرار است ماهی بعد از حمام به محل اولیه نگهداری منتقل شود این کار بی فایده خواهد بود.


قرنطینه

تانک قرنطینه در حقیقت یک تانک مناسب برای نگهداری و بررسی دقیق ماهیان جدید و در صورت نیاز انجام برخی درمان ها بر روی ماهی قبل از انتقال به تانک اصلی شما است. از این محصول می توانید در تانک قرنطینه جهت پیشگیری از بروز بیماری های خارجی (حتی در صورت عدم مشاهده نشانه های بیماری) استفاده کنید. زمان قرنطینه ماهی ها به عوامل متفاوتی بستگی دارد اما پیشنهاد می شود که این کار برای مدت ۲ هفته با کمک این محصول انجام شود تا از عدم وجود هر گونه انگل و بیماری خارجی در ماهی مطمئن شوید.

ماهیان حساس

برخی از ماهی ها نسبت به ماهی های دیگر در مقابل درمان بسیار حساس تر هستند. مارماهی ها، لوچ ها، سفره ماهی ها، کوسه ها و بسیار دیگری از ماهی ها نسبت به تمامی انواع دارو ها بسیار آسیب پذیر هستند. اگر حدس می زنید که ماهی شما ممکن است به دارو حساسیت نشان دهد می توانید از دوز بسیار پایین درمان را آغاز کنید و در چند روز دوز کامل را برای ماهی خود بکار بگیرید. در طول درمان هر زمان نشانه هایی از استرس شدید و واکنش در برابر دارو مشاهده شده باید ماهی به آب بدون دارو منتقل شود.

این دارو برای استفاده در تانک های مرجانی مناسب نمی باشد.

هشدار

این دارو به هیچ عنوان نباید خورده شود و در صورت تماس با چشم فورا با آب فراوان شستشو داده شده و به مراکز درمانی مراجعه شود.بیماری های ماهی رایج قابل درمان با این دارو

ایک (سفیدک)

آب شیرین (Ichthyophthirius) / آب شور (Cryptocaryon)

شبیه دانه های پاشیده شده نمک بر روی باله و بدن ماهی به نظر می رسد. معمولا به همراه خارش، حرکت های سریع، استرس و تنفس سریع دیده می شود. چندین انگل بیماری زا بیماری با نشانه هایی کاملا مشابه را می توانند در بدن ماهی ها ایجاد کنند. سفیدک راجترین بیماری در بین ماهیان است و با کمی حوصله و تلاش و از طرفی توجه به کیفیت آب قابل درمان است.

دوره درمان پیشنهادی

۱۴ تا ۲۸ روز در آب شور روز در آب شیرین و

نکات خاص

در زمان مبارزه با این انگل بسیار مهم است که درمان پیوسته انجام شده و طول دوره درمان به صورت کامل طی شود. قطع و یا ایجاد فاصله در درمان می تواند باعث چند برابر شدن تعداد انگل ها و برگشت دوباره بیماری به شکل گسترده تری می شود.


مخملک

آب شیرین (Piscinoodinium) / آب شور (Amyloodinium)

بسیار شبیه ایک یا سفیدک است با این تفاوت که نقاط تشکیل شده بسیار کوچکتر و رنگ آنها خاکستری-طلایی است. این بیماری بیشتر در ماهیان آب شور دیده می شود اما به ندرت در آب شیرین نیز اتفاق می افتد. مخملک کمتر از بیماری سفیدک اتفاق می افتد اما فرایند درمان مشابه و کمی سختر است.

دوره پیشنهادی درمان

۱۴ تا ۲۱ روز

نکات خاص

انگل بیماری مخملک از جمله انگل های فتوسنتز کننده است و بسیار موثر است اگر در طول دوره درمان نوردی آکواریوم خود و یا تانک قرنطینه را متوقف کنید.


دم خوره

عفونت باکتریایی

دم و باله ها ریش ریش، خورده شده و لبه لبه می شوند. این بیماری ممکن است با مشکلاتی که از درگیر بین ماهی ها بر روی باله های آنها ایجاد می شود اشتباه گرفته شود. این بیماری منشاء باکتریایی دارد و نه قارچی.

دوره درمان پیشنهادی

۷ روز و یا تا زمانی که نشانه های بیماری از بین برود

نکات خاص

این بیماری در بسیاری از مواقع به عنوان یک عفونت ثانویه بعد از اینکه ماهی دچار بیماری دیگری بوده است ظاهر می شود. لازم است قبل از درمان از تشخیص درست بیماری مطمئن شوید.


کــلــمات کـلیــدی

نظـرات کاربـران

علیرضا ساجدی (1399/06/25  22:35): 0+

سلام و عرض ادب
من به جراح دم قیچی دارم که ظرف مدت یک هفته تمام بدنش دونه های سفید زده اوایل از جلبک‌های روی شیشه و سخره ها غذا میخورد اما الان چیزی هم نمیخوره من توی تانک قرنطینه که ۲۰ لیتر ظرفیت داره و یک اسکیمر نانو که از خودتون تهیه کرده بودم ماهی رو انداختم و طبق دستور تانک قرنطینه از دیروز دارم از داروی پاراگارد استفاده میکنم اما احساس میکنم ماهی حالش بدتر شده و داره میمیره اگه میشه راهنماییم کنید ضمنا اسکیمر روشن نور خاموش و بخاری غیر فعال میباشد

احسان کامرانی (1397/08/09  02:35): 0+

سلام اگر امکانش هست مدل ۵۰۰ این محصول رو موجود کنید چون مصرف این دارو بالاست و باید حداقل ۱۴ روز درمان بشه و سریع تموم میشه. یک عدد پاراگارد ۵۰۰ خیلی به صرف تر از دو عدد ۲۵۰ هست.

شما نیز می توانید نظر خود را در اینجا ثبت کنید.

متن نظر شما:
ثــــبــــت