پلی گارد

توضیح کوتاه

پلی گارد تنها داروی مطمئن و موثر برای دور نگهداشتن ماهیان آب شیرین از انواع بیماری ها است. یک درمان مطمئن برای مقابله با انواع باکتری ها، قارچ ها و انگل های در ماهیان زینتی آب شیرین. این دارو برای درمان ماهی ها در آکواریوم های آب شور و شیرین مناسب است.

اشتراک مطلب

لیست قیمت

کد مدل توضیحات قیمت (تومان) تخفیف بن دریافتی اطلاع بده
13050 10 g - - - - نا موجود
13051 100 g - - - - نا موجود

مـــــشـــخـــصـــات

اطـلاعـات تـکمـیـلـی

مزایای استفاده

  • مناسب برای درمان بیماری هایی با عامل باکتریایی، قارچی و انگلی
  • با دامنه تاثیر بسیار گسترده برای درمان بیماری های آب شیرین
  • انتخابی مناسب برای زمانی که امکان تشخیص دقیق بیماری وجود ندارد و از بیماری مطمئن نیستید.زمانی که ماهیان ما مریض می شوند سریع دنبال قوی ترین داروی ممکن برای درمان هستیم. بعضی مواقع بهترین انتخاب کاهش استرس و ایجاد فضایی مناسب برای ماهی ها قبل از شروع هر درمانی است، بخصوص زمانی که با بیماری های شدیدی درگیر نیستند. این دارو در بین داروهای سیچم قوی ترین دارو می باشد و برای مواقعی که امکان تشخیص دقیق بیماری را ندارید گزینه خوبی است.


انواع مختلف بیماری های قابل درمان با این دارو


راهنمای استفاده

قبل از درمان

تمامی بی مهرگان را آکواریوم خارج کنید. فیلتر UV و ازن را خاموش کرده و تمامی مواد فیلتراسیون شیمیایی مثل زغال اکتیو، زئولیت و موادی از این دست را از ساختار فیلتراسیون خود خارج کنید. مطمئن شوید چرخه نیتروژن به صورت کامل برقرار باشد و شرایط آب پایدار است. پایین بودن کیفیت آب مهمترین دلیل برای بیماری ماهیان است و استفاده از دارو زمانی که شرایط آب مناسب نباشد اصلا خوب نیست و کمی نخواهد کرد.

میزان مصرف

۱ پیمانه (در بسته بندی موجود است) برای هر ۴۰ لیتر از آب آکواریوم کافی است. لازم است این مقدار هر ۷۲ ساعت یکبار و برای مدت ۲ هفته به آب اضافه شود. در صورتی که بعد از دو هفته هنوز نشانه های بیماری بر روی بدن ماهی وجود داشت می توانید هر سه روز یکبار دوز را تکرار کنید. از این دارو می توانید در زمان قرنطینه ماهی جدید قبل از معرفی به سیستم در هر شرایطی برای دو هفته جهت پیشگیری و اطمینان استفاده کنید.

بعد از درمان

زمانی که دوره درمانی به پایان رسید می توانید به سادگی داروی موجود در آب را از طریق زغال اکتیو مثل ماتریکس کربن حذف کنید. این دارو در بستر و در بین مواد فیلتراسیون شما بخصوص فیلتراسیون بیلوژیک باقی نمی ماند.


بیماری های ماهی رایج قابل درمان با این دارو

دم خوره

عفونت باکتریایی

دم و باله ها ریش ریش، خورده شده و لبه لبه می شوند. این بیماری ممکن است با مشکلاتی که از درگیر بین ماهی ها بر روی باله های آنها ایجاد می شود اشتباه گرفته شود. این بیماری منشاء باکتریایی دارد و نه قارچی.

دوره درمان پیشنهادی

۷ روز و یا تا زمانی که نشانه های بیماری از بین برود

نکات خاص

این بیماری در بسیاری از مواقع به عنوان یک عفونت ثانویه بعد از اینکه ماهی دچار بیماری دیگری بوده است ظاهر می شود. لازم است قبل از درمان از تشخیص درست بیماری مطمئن شوید.


زخم های دهانی

Columnaris

تخریب باله ها، ایجاد حفره های در بدن و زرد شدن بافت آبشش ها و در نهایت ایجاد زخم های شدید بر روی سر و اطراف دهان از نشانه های اصلی این بیماری است. این بیماری بسیار وحشتناک به نظر می رسد اما به سادگی قابل درمان است. بسیار معمول است که قارچ هایی در اطراف دهان و بر روی زخم های به وجود آمده مشاهده شود. لازم است این بیماری به سرعت تشخیص داده شده و درمان شود تا جلوی ایجاد زخم های شدید و غیر قابل ترمیم گرفته شود.

دوره پیشنهادی درمان

دو هفته و یا تا زمانی که نشانه های بیماری از بین برود

نکات خاص

این بیماری بسیار مسری است و در صورت امکان باید ماهی مریض از ماهیان دیگر جدا شده و در تانک قرنطینه و بیمارستان درمان شود.


ایک (سفیدک)

آب شیرین (Ichthyophthirius) / آب شور (Cryptocaryon)

شبیه دانه های پاشیده شده نمک بر روی باله و بدن ماهی به نظر می رسد. معمولا به همراه خارش، حرکت های سریع، استرس و تنفس سریع دیده می شود. چندین انگل بیماری زا بیماری با نشانه هایی کاملا مشابه را می توانند در بدن ماهی ها ایجاد کنند. سفیدک راجترین بیماری در بین ماهیان است و با کمی حوصله و تلاش و از طرفی توجه به کیفیت آب قابل درمان است.

دوره درمان پیشنهادی

دو هفته

نکات خاص

در زمان مبارزه با این انگل بسیار مهم است که درمان پیوسته انجام شده و طول دوره درمان به صورت کامل طی شود. قطع و یا ایجاد فاصله در درمان می تواند باعث چند برابر شدن تعداد انگل ها و برگشت دوباره بیماری به شکل گسترده تری می شود.


بیماری Hemorrhagic Septicemia

Aeromonas hydrophilia

بروز خط های باریک و قرمز خونی نزدیک به باله ها و سطح بدن ماهی که بیشتر در ماهی های گلد فیش و کوی دیده می شود. این بیماری در این ماهی بخصوص در زمانی که میزان استرس بسیار بالا باشد به وجود می آید و البته ممکن است توسط برخی از ویروس ها نیز ایجاد شود.

دوره درمان پیشنهادی

برای ۲ هفته و یا تا زمانی که نشانه های بیماری از بین برود


قارچ ها

حالتی شبیه که پارچه کتانی با تارهای سفید رنگ. اغلب به عنوان یک بیماری ثانویه (بعد از اینکه ماهی از یک بیماری جان سالم به در برده و ظاهرا درمان شده است) ظاهر می شود. اصولا بیماری های قارچی بر خلاف ظاهر ناخوشایندی که دارند به سرعت برای ماهی خطر آفرین نمی شوند

دوره درمان پیشنهادی

۱ هفته و یا تا زمانی که نشانه های قارچ از بدن ماهی حذف شود.

نکات خاص

بیماری های قارچی اصولا به سادگی درمان می شوند و کمتر باعث مرگ ماهی می شوند. این بیماری ها اصولا به عنوان بیماری ثانویه ظاهر می شود و این موضوع بسیار خطرناک است زیرا در این زمان ماهی ها ضعیف هستند و مقاومت کمتری دارند.


نکته کوچک در رابطه با عفونت های باکتریایی

بیشتر عفونت ها و زخم های باکتریایی با کیفیت پایین آب و یا بعد از یک جراحت دیگر بروز می کنند. بهتر است همیشه کیفیت آب بررسی شده و با تعویض آب و استفاده از تجهیزات مناسب فیلتراسیون، کیفیت آب در حد مطلوب حفظ شود. بسیار مهم است که قبل از درمان ابتدا از کیفیت آب مطمئن شده و در صورت نیاز آن را بهبود دهید.


کــلــمات کـلیــدی

نظـرات کاربـران

رضا جوانمرد (1397/10/23  22:03): 1+

با سلام به مدیریت محترم سایت لطفا در خصوص مقدار مصرف دارو یک پیمانه برای چه مقدار آب محاسبه میگردد؟
با تشکر

فرید نجات بخش پاسخ داد(1397/10/24  01:35): 1+

سلام
۱ پیمانه (در بسته بندی موجود است) برای هر ۴۰ لیتر از آب آکواریوم کافی است.

شما نیز می توانید نظر خود را در اینجا ثبت کنید.

متن نظر شما:
ثــــبــــت