سولفا پلکس

توضیح کوتاه

یک داروی مطمئن و موثر در درمان بسیاری باکتری ها، قارچ ها و تک یاخته ها در بین ماهیان آکواریومی. در حالی که این دارو هم در آب شیرین و هم در آب شور قابل استفاده است اما به صورت ویژه می تواند در مقابل بسیاری از باکتری ها و قارچ های رایج در آب شیرین عمل کند. از طرف دیگر این دارو می تواند برای ماهیانی که تحت استرس بال قرار دارند مورد استفاده قرار بگیرد. این دارو به سادگی توسط فیلترهای کربن فعال قابل حذف از آب است و بر روی چرخه نیتروژن تاثیری نمی گذارد.

اشتراک مطلب

لیست قیمت

کد مدل توضیحات قیمت (تومان) تخفیف بن دریافتی اطلاع بده
13052 5 g - - - - نا موجود
13053 100 g - - - - نا موجود

مـــــشـــخـــصـــات

مدل 5 g 100 g
وزن 5 g 100 g
مناسب برای آب شور بلی بلی
مناسب برای آب شیرین بلی بلی
شرکت سازنده Seachem Seachem

اطـلاعـات تـکمـیـلـی

مزایای استفاده

  • درمان بسیاری از بیماری های باکتریایی، قارچی و یا بیماری های که بر اثر حمله تک یاخته های مختلف به وجود می آیند.
  • دامنه وسیع عملکرد داروی آنتی بیوتیک و ضد قارچ
  • بسیار موثر تر از داروی های پایه سولفا در آب شور
  • قابل جذب از طریق آبشش ها
انواع مختلف بیماری های قابل درمان با این دارو


راهنمای استفاده

اضافه کردن به آب

تمامی بی مهرگان را خارج کنید زیرا نسبت به دارو بسیار حساس هستند. فیلتر های UV و ازن را خاموش کنید و تمامی مواد فیلتراسیون شیمیای مثل زغال را از سیستم خارج کنید. ۲ تا ۳ پیمانه (در جعبه محصول موجود است) از داور به ازاء هر ۴۰ لیتر از آب آکواریوم کافی است. لازم است دوز مصرفی هر ۷۲ ساعت تکرار شود و در نهایت برای ۳ هفته ادامه داده شود.


اضافه کردن به غذا

این دارو در صورت اضافه شدن به آب بسیار موثر است اما می توانید آن را به غذای ماهی نیز اضافه کنید. برای این کار یک پیمانه از سولفا پلکس به همراه ۱ پیمانه فوکوس را به یک قاشق غذا خوری از غذای خشک گرانولی و یا غذای یخ زده اضافه کنید. در صورتی که از غذای خشک استفاده می کنید بهتر است برای ترکیب بهتر چند قطره آب به ترکیب اضافه کنید. جهت تشویق بیشتر ماهی ها به خوردن غذا می توانید از محصولات اشتها آور و یا عصاره سیر کمک بگیرید. لازم است از این ترکیب به صورت روزانه برای تغذیه ماهی ها خود تا زمانی که نشانه های بیماری از بین برود تا در نهایت ۳ هفته استفاده کنید.


بعد از درمان

زمانی که دوره درمان به پایان رسید. می توانید به راحتی داروی باقی مانده در آب را به کمک زغال اکتیو مثل ماتریکس کربن از آب جدا کنید. این دارو در ساختار بستر و یا مدیای بیلوژیک سیستم فیلتراسیون شما باقی نمی ماند.

درمان بیماری های رایج با این محصول

خوردگی باله (دم خوره)

عفونت باکتریایی

ظاهر باله ها به صورت ریش ریش و یا خورده شده به نظر می رسد و از بین رفته باله ها و دم از نشانه های بارز این بیماری است.

دوره درمان پیشنهادی

۳ هفته و یا تا زمانی که نشانه های بیماری از بین برود


بیماری Hemorrhagic Septicemia

Aeromonas hydrophilia

بروز خط های باریک و قرمز خونی نزدیک به باله ها و سطح بدن ماهی که بیشتر در ماهی های گلد فیش و کوی دیده می شود. این بیماری در این ماهی بخصوص در زمانی که میزان استرس بسیار بالا باشد به وجود می آید و البته ممکن است توسط برخی از ویروس ها نیز ایجاد شود.

دوره درمان پیشنهادی

۳ هفته و یا تا زمانی که نشانه های بیماری از بین برود


زخم های دهانی

Columnaris

تخریب باله ها، ایجاد حفره های در بدن و زرد شدن بافت آبشش ها و در نهایت ایجاد زخم های شدید بر روی سر و اطراف دهان از نشانه های اصلی این بیماری است. این بیماری بسیار وحشتناک به نظر می رسد اما به سادگی قابل درمان است. بسیار معمول است که قارچ هایی در اطراف دهان و بر روی زخم های به وجود آمده مشاهده شود. لازم است این بیماری به سرعت تشخیص داده شده و درمان شود تا جلوی ایجاد زخم های شدید و غیر قابل ترمیم گرفته شود.

دوره پیشنهادی درمان

۳ هفته و یا تا زمانی که نشانه های بیماری از بین برود

نکات خاص

این بیماری بسیار مسری است و در صورت امکان باید ماهی مریض از ماهیان دیگر جدا شده و در تانک قرنطینه و بیمارستان درمان شود.


قارچ ها

حالتی شبیه که پارچه کتانی با تارهای سفید رنگ. اغلب به عنوان یک بیماری ثانویه (بعد از اینکه ماهی از یک بیماری جان سالم به در برده و ظاهرا درمان شده است) ظاهر می شود. اصولا بیماری های قارچی بر خلاف ظاهر ناخوشایندی که دارند به سرعت برای ماهی خطر آفرین نمی شوند

دوره درمان پیشنهادی

۳ هفته و یا تا زمانی که نشانه های قارچ از بدن ماهی حذف شود.

نکات خاص

بیماری های قارچی اصولا به سادگی درمان می شوند و کمتر باعث مرگ ماهی می شوند. این بیماری ها اصولا به عنوان بیماری ثانویه ظاهر می شود و این موضوع بسیار خطرناک است زیرا در این زمان ماهی ها ضعیف هستند و مقاومت کمتری دارند.


بیماری کت خزه ای

تغییر رنگ بافت ها به رنگ خاکستری و قهوه ای بر روی سطح بدن. ماهی ضعیف و لاغر شده و اشتهای خود را از دست می دهد. این بیماری بسیار به ندرت اتفاق می افتد و بیشتر ماهیان فایتر بتا را درگیر می کند.

دوره درمان پیشنهادی

۳ هفته و یا تا زمانی که نشانه های بیماری از بدن ماهی حذف شود.

نکات خاص

این بیماری به سرعت پیشرفت می کند و لازم است در اسرع وقت برای درمان اقدام شود. این بیماری به دلیل پایین بودن کیفیت و دمای آب در تانک های نگهداری ماهیان فایتر بتا اتفاق می افتد.


بسیاری از موارد به دلیل کاهش کیفیت آب در طول درمان ممکن است ماهی به بیماری های دیگری نیز مبتلا شود که به آن بیماری های ثانویه گفته می شود. پس بسیار مهم است که با کیت های تست کیفیت آب به صورت منظم بررسی شده و در صورت نیاز با تعویض آب کیفیت آب در حد مطلوب حفظ شود.


کــلــمات کـلیــدی

نظـرات کاربـران

شما نیز می توانید نظر خود را در اینجا ثبت کنید.

متن نظر شما:
ثــــبــــت