ویدیو با کیفیت از مراحل رشد مرجان آکورپورا به صورت تایم لپس

۳ مرداد ۱۳۹۷ - ترجمه پژمان اسلامی


ویدیو تایم لپس از مراحل رشد مرجان آکورپورا


یک ویدیو تایم لپ که به صورت ماکرو از رفتار یک مرجان آکروپورا در نور مناسب تهیه شده است. از آنجایی که مرجان ها مشابه دیگر جانوران قادر به حرکت و جابجا شدن نیستند و واکنش آنها نسبت به شرایط محیطی با ما بسیار متفاوت است، برای ما بسیار مشکل است که بتوانیم رفتار ها و فعالیت های مرجان ها را درک کنیم.

اما می توانیم نکات بسیار زیادی را با عکس برداری پی در پی در یک ویدیو تایم لپس از رفتار مرجان ها یاد بگیریم. در این ویدیو که به صورت ماکرو از یک مرجان آکروپورا شاخه ای گرفته شده است می توانید نحوه رشد، رنگ آمیزی، الگوی رشد اسکلت آهکی و تشکیل پلیپ ها و واکنش های آنها به تغییرات محیطی را مشاهده کنید.

ویدیو زیر به صورت دقیق فرایند تشکیل ساختار های کربنات کلسیم را توسط پلیپ های مرجانی نشان می دهد. همچنین می توانید فرایند تشکیل شاخه های جدید را از شاخه اصلی در این تصاویر مشاهده کنید.در ویدیوی تایم لپس زیر می توانید اتفاقاتی که در فرایند رشد یک مرجان SPS زمانی که با استرس حرارتی مواجه می شود را مشاهده کنید. ما می دانیم که با افزایش دما مرجان زوگزانتلاهای (جلبک های قهوه ای همزیست) خود را از دست داده و به رنگی بسیار درخشان دیده می شود و در نهایت سفید می شود. در این کیلیپ می توانید تمامی فرایند هایی که در این مراحل اتفاق می افتد را مشاهده کنید. در این ویدیو مشخص است که با افزایش دما به چه شکل بافت های مرجان تحلیل رفته و پلیپ ها کوچکتر و کوچکتر می شوند تا زمانی که به صورت کامل از بین بروند.

امیدوار هستیم که شما به هیچ عنوان شاهد این فرایند در مرجان های خود نباشید اما این ویدیو به شما نشان خواهد داد که اندازه و باز شدن پلیپ های مرجان ها به چه ترتیب می تواند یک مشخصه خوب برای سلامت مرجان ها بخصوص در مرجان های سخت پلیپ کوچک SPS باشد.


کــلــمات کـلیــدی

نظـرات کاربـران

شما نیز می توانید نظر خود را در اینجا ثبت کنید.

متن نظر شما:
ثــــبــــت