کنترلر هوشمند دما
کنترلر هوشمند دماکنترلر هوشمند دماکنترلر هوشمند دما

توضیح کوتاه

ثابت نگاه داشتن دما در آکواریوم های آب شور یکی از کلیدی ترین شرایط برای تضمین سلامت آبزیان است. کنترلر هوشمند دما مدل HAT-01 یک ابزار دقیق و حرفه ای است که برای تنظیم دما در انواع اکواریوم های آب شور و شیرین طراحی شده است.
با تنظیم این کنترلر هوشمند در دمای خاص می توانید دمای آکواریوم خود را کنترل نمایید. این کنترلر دارای دو خروجی با سطح ولتاژ برق شهری می باشد که انواع تجهیزات گرمایشی و سرمایشی را پشتیبانی می کند. با اتصال تجهیز گرمایشی به خروجی گرم و تجهیز سرمایشی به خروجی سرد کنترلر به سادگی می توانید دمای آب اکواریوم خود را مدیریت نمایید. کار با این محصول بسیار ساده می باشد و تمامی تنظیمات با یک کلید قابل انجام است. به منظور دسترسی به دقت بالا، سنسور های استفاده شده در این محصول از نوع دیجیتال انتخاب شده است.

اشتراک مطلب

لیست قیمت

کد مدل توضیحات قیمت (تومان) تخفیف بن دریافتی اطلاع بده
15322 HAT-01 - - - - نا موجود

مـــــشـــخـــصـــات

اطـلاعـات تـکمـیـلـی

چکیده

کنترلر هوشمند HAT-01 نمونه ی مشابه ترموستات ساموان می باشد که در کل کار با آن بسیار ساده تر بوده و هم چنین مشکلات ترموستات سام وان و دیگر برندها در این نمونه مرتفع شده است.از این قبیل مشکلات می توان به سنسور های استیل برند های دیگر که به خصوص در آب شور بسیار مشکل ساز می باشد اشاره کرد. این ترموستات دارای دو خروجی می باشد و نیازی به تغییر وضعیت از مود گرما به سرما و برعکس را ندارد , و کافیست تنها هیتر و فن را به خروجی مربوطه متصل و از آن استفاده کنید.
سنسور مورد استفاده در این دستگاه کاملا دیجیتال بوده و در برابر نویز های محیطی بسیار مقاوم می باشد.هم چنین بدنه ی سنسور از جنس شیشه بوده که با چسب و رزین مخصوص ضد آب شده است و هیچ فلزی در ان به کار نرفته است بنابراین مشکل زنگ زدگی در تانک های آب شور وجود نخواهد داشت. هم چنین سنسور دیجیتال به بدنه دستگاه متصل بوده و نیازی به تهیه جداگانه و نصب مجدد نیست. دقت دستگاه یک دهم درجه سانتی گراد است و با کنترل دقیق دما , یکی از عوامل ایجاد استرس در تانک حذف خواهد شد.
توان مصرفی این دستگاه بسیار کم بوده و در حدود نیم وات می باشد که بسیار ناچیز می باشد.

قطعات دستگاه

.یک عدد صفحه نمایش برای نمایش دما و مقادیر تنظیمات
.یک عدد ال ای دی دورنگ درقسمت سمت چپ نمایشگر که نمایانگر وضعیت عملکرد دستگاه است.
.یک عدد دکمه سمت راست نمایشگر جهت انجام تنظیمات.
.سنسور دما متصل به دستگاه با طول کابل 90 سانتی متر
.کابل برق به طول 90 سانتی متر
.دو عدد خروجی اتصال برق سمت چپ (مود گرم کننده) و سمت راست (مود سرد کننده) با ولتاژ خروجی 220

نحوه انجام تنظیمات

1. ابتدا دکمه SET روی دستگاه را فشار دهید.با فشار کلید سه خط چین نمایش داده می شود و وارد تنظیمات خواهید شد.
2.اولین مقدار نمایش داده شده مقدار کالیبراسیون است.این مقدار می تواند بین )-2( تا )+2( باشد. برای مثال: اگر یک مرجع دما دارید که دما 25.5 را نشان می دهد و دستگاه عدد 25 را نشان می دهد این مقدار را 0.5 لرار دهید.(توجه شود که دستگاه توسط سازنده کالیبره شده است و در صورتی که مرجع دقیق دما ندارید این تنظیم را تغییر ندهید.) با هربار فشار کلید SET مقدار عددی تنظیمات تغییر می کند.
3. با تنظیم مقدار کالیبراسیون با 5 ثانیه تاخیر 3 عدد خط چین نمایش داده شده و وارد تنظیم دمای مورد نظر خودتان خواهید شد.این دما همان دمایی است که میخواهید دمای محفظه تانک در آن تنظیم شود.مثلا برای تانک های مرجانی این عدد بین 25 تا 27 و برای تانک های ماهی بین 27 تا 29 می باشد.شما می توانید با دقت 0.1 درجه این مقدار را تنظیم کنید.(به صورت پیش فرض کارخانه این عدد را 25 درجه تنظیم کرده است.) با هربار فشار کلید SET مقدار عددی تنظیمات تغییر می کند.
4. با 5 ثانیه تاخیر , دستگاه با نشان دادن 3 خط چین وارد تنظیم زمان تاخیر می شود.عدد تنظیم شده در این قسمت مقدار زمانی می باشد که دستگاه پس از تشخیص کوچکترین خارج شدن محفظه از دمای تنظیمی در مرحله 2 , خروجی مربوطه را در حالت روشن قرار می دهد.برای مثال: در صورتی که دمای تنظیمی 25 باشد و این مقدار 200 باشد , با اولین تشخیص دمای کمتر از این مقدار( 24.9 ) خروجی گرم کنده توسط دستگاه روشن می شود و این خروجی به مدت 200 ثانیه روشن می ماند و در صورتی که پس از 200 ثانیه دما تنظیم شده باشد خروجی گرم کننده خاموش می شود. در صورتی که شما مقدار این عدد را خیلی زیاد تنظیم کنید منجر به نوسان دمایی می شوید که دستگاه این موضوع را تشخیص داده و خود این مقدار را کاهش می دهد.این مقدار را می توانید بین 1 تا 999 تنظیم کنید.پیشنهاد طراحان دستگاه عددی بین 150 تا 600 می باشد که با توجه به سایز محفظه و قدرت سرد کننده و گرم کننده می تواند متغیر باشد. (به صورت پیش فرض کارخانه این عدد را 150 تنظیم کرده است.) با هربار فشار کلید SET ممدار عددی تنظیمات تغییر می کند.
5. تنظیم آخر دستگاه نیز با 5 ثانیه تاخیر پس از تنظیمات قبلی با نشان دادن 3 خط چین شروع می شود. در برخی کاربرد ها دلت 0.1 درجه نیاز نبوده و برای مثال کاربر دلت 1درجه را نیز می تواند بپذیرد.در اینصورت با تنظیم این عدد برروی ( 1 ) کاربر دلت 1 درجه را برای دستگاه تنظیم میکند.این بدین معنی است که اگر دمای تنظیمی 25 باشد و این مقدار 1 باشد دمای تانک تا زمانی که به 26 نرسد موجب روشن شدن خروجی سرد کننده و تا زمانی که به 24 نرسد موجب روشن شدن گرم کننده نخواهد شد.(در صورتی که در اکواریوم از این دستگاه استفاده می کنید و یا در محیطی استفاده می کنید که نباید نوسان دما زیاد باشد این مقدار را 0.0 قرار دهید.) پس از این 4 تنظیم دستگاه 3 خط چین نشان داده و تنظیمات ذخیره شده و دستگاه وارد عملکرد معمولی خود می شود.

توضیحات تکمیلی

* این دستگاه بصورت اختصاصی برای تانک آبزیان طراحی شده است ولی با توجه به دلت بالا و کنترل دما د ر محدوده 0 تا 100 درجه سانتی گراد , می تواند برای موارد دیگر هم کاربرد داشته باشد.
***** به سبب وجود تنها 1 دکمه برروی دستگاه ممکن است این سوال در ذهن شما ایجاد شود که اگر با هر بار فشار این دکمه ممدار تنظیمی 1 واحد افزایش پیدا کند برای کاهش آن چه باید کرد؟
کافیست برای تغییر جهت حرکت در تنظیمات دکمه SET را فشرده و به مدت حدود 4 ثانیه نگه دارید (در حالت فشرده شدن هیچ عددی نباید برروی نمایشگر نمایش داده )با رها کردن دکمه جهت شمارش برعکس خواهد شد.
* در صورتی که شما گرم کننده متناسب تانک خود تهیه نکرده باشید دستگاه لادر نخواهد بود در مدت زمان مناسب (حدود 2 ساعت) دمارا به ممدار ایده آل شما برساند و خطای E-H را هر بیست ثانیه به مدت ده ثانیه بر روی نمایشگر نشان خواهد داد.(البته دستگاه به روند معمولی خود ادامه می دهد و این error صرفا جهت آگاه سازی شما از وضعیت گرم کننده شما می باشد.)
* در صورتی که شما سرد کننده متناسب محفظه خود تهیه نکرده باشید دستگاه قادر نخواهد بود در مدت زمان مناسب دمارا به مقدار ایده آل شما برساند و خطای E-C را هر بیست ثانیه به مدت ده ثانیه بر روی نمایشگر نشان خواهد داد. (البته دستگاه به روند معمولی خود ادامه می دهد و این error صرفا جهت آگاه سازی شما از وضعیت سرد کننده می باشد.)
** با روشن شدن خروجی گرم کننده ال ای دی قرمز کنار صفحه نمایشگر روشن می شود.هم چنین با روشن شدن سرد کننده ال ای دی آبی در این قسمت روشن می شود.در صورتی که دما در رنج مورد نظر باشد هیچ کدام از خروجی ها روشن نبوده و ا ین ال ای دی نیز خاموش خواهد بود.(این ال ای دی شما را از صحت عملکرد دستگاه مطم ئن خواهد کرد.)
*** در دو حالتی که ارور های E-C , E-H نشان داده می شود , مشکلی در روال عملکرد دستگاه پیش نخواهد آمد و این خطاها صرفا برای اطلاع شما از وضعیت , وسیله های سرمایش و گرمایش شما می باشد.برای رفع این خطاها می توانید دستگاه های گرم کننده یا سردکننده مورد نظر خود را قوی تر کنید و یا مقدار تنظیم ذکر شده در لسمت 5 را بیشتر کنید(اگر دقت برایتان مهم است پیشنهاد نمی شود ) و یا درصورت امکان
دمای تنظیمی ذکر شده در قسمت 3 را به دمای محیطی که محفظه در آن قرار دارد نزدیکتر کنید.
***** هر خروجی قادر به اتصال به گرم کننده و یا سرد کننده با توان حدود 600 الی 800 وات می باشد.
* برای راحتی مصرف کننده پشت دستگاه چسب دوطرفه تعبیه شده تا خریدار بتواند دستگاه را به سطح مورد نظر خود بچسباند.
* از باز کردن دستگاه جدا خودداری کنید.
در صورت بروز هر مشکلی با نمایندگی های ما در کشور مشکل را در میان بگذارید تا هرچه سریع تر پی گیری شود.در صورت باز شدن دستگاه توسط افراد غیر مسئول شرکت هیچ مسئولیتی ندارد.
* در صورت افتادن دستگاه بر روی زمین و یا در آب و یا شکستن سنسور شرکت مسئولیتی ندارد.
* دستگاه به مدت 1 هفته مهلت تست دارد و در صورت مشاهده هرگونه اشکال می توانید آن را به نمایندگی های ما مراجعه و دستگاه خود را تعویض کنید و همچنین یک سال گارانتی تعمیر دارد.

کــلــمات کـلیــدی

نظـرات کاربـران

شما نیز می توانید نظر خود را در اینجا ثبت کنید.

متن نظر شما:
ثــــبــــت