مالتی تست مس

توضیح کوتاه

با مالتی تست مس سیکم به راحتی می توانید انواع ترکیبات مس را تا کمتر از ۰/۰۱ میلی گرم بر لیتر اندازه گیری نمایید. علاوه بر این با استفاده از صفحه دارای چندین حفره این محصول می توان شش تست را به صورت همزمان انجام داد. برای اطمینان از دقت تست ها نمونه مرجع برای اعتبار سنجی تست نیز به همراه محصول ارائه می شود. این تست برای برای آب شور و آب شیرین مناسب می باشد.

اشتراک مطلب

لیست قیمت

کد مدل توضیحات قیمت (تومان) تخفیف بن دریافتی اطلاع بده
15368 75 Tests - - - - نا موجود

مـــــشـــخـــصـــات

اطـلاعـات تـکمـیـلـی

مالتی تست مس

⦁ اندازه گیری انواع ترکیبات مس تا کمتر از 0.01 میلی گرم بر لیتر
⦁ صفحه دارای چندین حفره به منظور انجام تا 6 تست هم‌زمان
⦁ به همراه نمونه مرجع برای اعتبار سنجی تست
⦁ مناسب برای آب شور و آب شیرین

کیت‌های تست اغلب دو نوع هستند: روش کامپلکسیمتریک یا بر اساس تیتراسیون. بعضی از کیت‌های تست فقط مس یونی و نوع دیگر تست‌‌ها هر دو نوع یونی و نوع پیچیده را اندازه گیری می‌کنند. این کیت تست از روش بسیار حساس کاتالیستی بر اساس روش کامپلکسیمتریک برای اندازه گیری همه انواع مس تا کمتر از 0.01 میلی گرم بر لیتر در آب شور و آب شیرین استفاده می‌کند.
مالتی تست مس قابلیت انجام 75 تست دارد و شامل یک نمونه مرجع برای اعتبارسنجی است.

⦁ بازه اندازه گیری 0 تا 0.08 میلی گرم بر لیتر
⦁ تغییرات قابل مشاهده در جدول رنگ با افزایش 0.025 و 0.0025 میلی گرم بر لیتر

نمونه مرجع

برای استفاده از این تست اجرای تست مرجع اهمیت ندارد. اگرچه می‌توان عملکرد صحیح تست را با اجرای تست مرجع مثل حالت عادی اعتبار سنجی کرد، با این تفاوت که به جای استفاده از نمونه آب آکواریوم از نمونه مرجع استفاده می‌شود. از تست مرجع در صورتی که احساس می‌کنید نتیجه تست نادرست است استفاده کنید.

جدول رنگ

همه مالتی تست ها به همراه یک جدول رنگی با قابلیت خواندن آسان عرضه می‌شوند که شامل یک پنجره 5 سانتیمتری برای جداسازی رنگ و مطابقت دهی به نزدیک‌ترین رنگ نمونه است.

صفحه تست مات دارای چندین حفره

همه کیت‌های تست مالتی تست دارای یک صفحه تست سفید مات هستند. جدول رنگ مدرج به همراه صفحه تست دارای 6 حفره خواندن آسان و مقایسه چندین نمونه هم زمان را ارایه می‌کند.

روش استفاده

⦁ پیپت نمونه را تا زیر سطح حباب پر کرده و در یکی از حفره‌های صفحه تست بریزید. این کار را دوباره تکرار کنید و در همان حفره بریزید.
⦁ از معرف شماره 2 دو قطره اضافه کنید.
⦁ میله همزن خشک را در ظرف معرف شماره 1 قرار دهید تا غبار بسیار سبکی از معرف شماره 1 سطح میله را پوشش دهد. به آرامی میله را به دیواره ظرف بزنید تا مقدار اضافه معرف مس شماره 1 بریزد. میله پوشیده شده با معرف مس شماره 1 را وارد حفره تست کنید و کمی به هم بزنید.
⦁ هنگامی که رنگ آبی به بیشترین حد خود رسید (حدودا 4 دقیقه پس از به هم زدن) آن را با جدول رنگ مقایسه کنید. در صورتی که مس پیچیده را تست می‌کنید، پس از 15 یا 25 دقیقه مقایسه را انجام دهید. (Cupramine™ از نوع پیچیده نیست.)
⦁ بی وقفه محلول تست انجام شده را با گرفتن حفره تست زیر آب جاری شستشو دهید. در صورتی که صفحه تست دارای لکه شد، با استفاده از محلول رقیق سفید کننده آن را بشویید، سپس به خوبی با آب شستشو دهید.

انجام تست مرجع

برای استفاده از این تست اجرای تست مرجع اهمیت ندارد. اگرچه می‌توان عملکرد صحیح تست را با اجرای تست مرجع مثل حالت عادی اعتبار سنجی کرد، با این تفاوت که به جای استفاده از نمونه آب آکواریوم از نمونه مرجع استفاده می‌شود. از تست مرجع در صورتی که احساس می‌کنید نتیجه تست نادرست است استفاده کنید.
برای انجام تست مرجع از مس مرجع به عنوان نمونه تست مس استفاده کنید. غلظت مرجع 0.5 میلی گرم بر لیتر است. در هنگام انجام تست مرجع از 3 قطره از معرف مس شماره 2 در مرحله 2 استفاده کنید.
نکته: در صورتی که غلظت بیش از 0.8 میلی گرم بر لیتر باشد، باید با استفاده از آب مقطر با نسبت 1:1 رقیق سازی انجام دهید و دوباره تست را انجام دهید. مقدار به دست آمده را در 2 ضرب کنید.

توضیح

آب دریای طبیعی حاوی 0.003 میلی گرم بر لیتر مس است. در آکواریوم‌های مرجانی یا سایر آکواریوم‌های دریایی، غلظت مس باید غیر قابل شناسایی باشد. در مورد آب شیرین مس از اهمیت کمتری برخوردار است، اما باید کمتر از 0.05 میلی گرم بر لیتر باشد. لوله‌های مسی به کار رفته در لوله کشی آب شیرین می‌توانند منبع مس موجود در آب باشند.


ترجمه: داوود علیدوستی

کــلــمات کـلیــدی

نظـرات کاربـران

شما نیز می توانید نظر خود را در اینجا ثبت کنید.

متن نظر شما:
ثــــبــــت