آروانا جاردینی

توضیح کوتاه

ماهی آروانا جاردینی یکی از گونه های بزرگ و بسیار جذاب با بدنی به رنگ نقره ای است که در بین ماهیان آکواریوم های خانگی دیده می شود. این ماهی ها معمولا در سراسر استرالیا، گینه‌نو و بخش‌هایی از کشور اندونزی یافت می شوند و تمایل به سکونت در آب های کم عمق و آرام را دارند. آروانای جاردینی شناگران قدرتمند و مهاجم تر از لحاظ خلق و خو نسبت به دیگر هم خانواده‌های خود یعنی آرواناهای آمریکای جنوبی هستند. اگر چه این گونه یکی از گونه های کوچک از خانواده آروانا به‌حساب می‌روند ولی می‌توانند به سرعت رشد کنند و نیاز به یک آکواریوم بسیار بزرگ دارند. طول این ماهی در بزرگ سالی تا ۶۰ سانت رشد کرده ولی بعضی اوقات تا ۱۰۰ سانتیمتر هم مشاهده شده اند. این ماهی یک شکارچی در سطح آب بوده و در طبیعت از حشرات و ماهی های موجود در زیستگاه خود تغذیه کرده و در آکواریوم بیشتر غذاهای شناور در تانک را قبول کرده و از آنها تغذیه می کند. ماهی آروانا جاردینی یک ماهی شکارچی و پرخاشگر است و می تواند براحتی به دیگر ماهیان آکواریوم حمله کند و بهتر است از این ماهی بصورت تک و یا با دیگر ماهیان سایز بزرگتر از خود در تانک نگهداری شود.

اشتراک مطلب

لیست قیمت

کد سایز حدود اندازه توضیحات قیمت (تومان) تخفیف بن دریافتی اطلاع بده
16688 S 8 to 12 - - - - نا موجود
16689 M 13 to 18 - - - - نا موجود
16690 L 19 to 25 - - - - نا موجود

مـــــشـــخـــصـــات

حداقل اندازه آکواریم 950 liter
سختی نگهداری متوسط
رفتار نیمه مهاجم
حداکثر اندازه 60 cm
فرم رنگی سفید، نقره ای
رژیم غذایی گوشت خوار
مبدا استرالیا، گینه نو، اندونزی
مناسب برای تازه کارها خیر
پرورشی پرورشی
خانواده گونه Osteoglossidae
نام علمی Scleropages jardinii
شرایط آب 6-7 PH / 1-8 dKH / 24-28 °C / چگالی -

اطـلاعـات تـکمـیـلـی

شکل عمومی بدن:

بدن بسیار مسطح از دو جانب به صورتی که وقتی از بالا به آن نگاه کنید ماهی بسیار لاغر به نظر می‌رسد. نمای بالا به پایین بدن دارای عمق زیاد است. باله‌ مخرجی بسیار بلند و باله کمری کوتاه و از مرکز به سمت دم ادامه پیدا کرده‌اند.
دهان بسیار بزرگی دارند که مثل درب تله از آرواره پایینی باز می شود. دو سیبیلک چنگالی شکل که در لب پایینی قرار دارد و در نرها در بالای آرواره بالایی قرار گرفته است. ماده‌های بالغ خیلی بزرگتر از نرها هستند و باله مخرجی کوتاه‌تری نسبت به نرها دارند.

کــلــمات کـلیــدی

نظـرات کاربـران

شما نیز می توانید نظر خود را در اینجا ثبت کنید.

متن نظر شما:
ثــــبــــت