کت فیش L333

توضیح کوتاه

کت فیش L333 یکی از محبوب ترین و چشمگیر ترین گونه های کت فیش زبرا است که از خانواده کت فیش یا گربه ماهی‌های مکنده بومی آمریکای جنوبی است. تمام بدن آن به رنگ نوارهای مشکی و سیاه و سفید یا زرد پوشانده شده است و یک ماهی بسیار جالب برای آکواریوم پلنت یا آکواریوم های نانو است. مانند بسیاری از کت فیش ها کت فیش L333 که به نام کت فیش کینگ تایگر هم مشهور است، بطور کلی رفتار صلح آمیز داشته و انتخاب خوبی برای آکواریوم داران برای نگهداری در انواع آکواریوم های آب شیرین است.

اشتراک مطلب

لیست قیمت

کد سایز حدود اندازه توضیحات قیمت (تومان) تخفیف بن دریافتی اطلاع بده
16691 S 3 to 5 - - - - بـه زودی
16692 M 6 to 9 - - - - بـه زودی
16693 L 10 to 12 - - - - بـه زودی

مـــــشـــخـــصـــات

حداقل اندازه آکواریم 150 liter
سختی نگهداری متوسط
رفتار صلح طلب
نورپردازی متوسط
مکان قرارگیری پایین
حداکثر اندازه 15 cm
رژیم غذایی همه چیز خوار
مبدا آمریکای جنوبی
سمی خیر
مناسب برای پاکسازی بلی
پرورشی ترکیبی
مناسب برای گیاه بلی
نام علمی HYPANCISTRUS SP
شرایط آب 5.5-7.5 PH / 6-10 dKH / 26-28 °C / چگالی 1.023-1.025

اطـلاعـات تـکمـیـلـی

مشخصات و رفتار ها:

کت فیش L333 بر عکس خیلی از کت فیش های دیگر که تا سایز حدود 50 سانتیمتری رشد میکنند، تنها تا 15 سانت رشد کرده و این اندازه کوچکتر آن نسبت به کت فیش های دیگر باعث شده خواهان بیشتری در بین آکواریوم دارن خانگی بعلت راحتی نگهداری در سایزهای مختلف تانک ها و کمتر کثیف کردن آب بعلت سایز کوچک و نیاز به تغذیه کمتر بتواند علاقه مندان بیشتری پیدا کند. ماهی نر این کت فیش ممکن است با سایر نرهای گونه خود مقداری درگیر شود، اما معمولاً با داشتن قلمرو کافی و مکانهای برای مخفیگاه برای هر ماهی مشکلی برای نگهداری همزمان چندین نر از این ماهی در کنار یکدیگر وجود نخواهد داشت. بطور کلی حلزونها و میگوها و دیگر بی مهرگان توسط این ماهی خورده یا از بین نمی روند و تهدیدی برای آنها از سمت این کت فیش وجود ندارد. به این نکته توجه داشته باشید که این ماهی نسبت به بسیاری از ماهیان دیگر و بی مهرگان به دمای قابل توجه بیشتری (گرمتر) نیاز دارند و گزینه مناسبی برای نگهداری در تانک های میگو که برای تخم ریزی نیاز به دمای پایین تری دارند مناسب نبوده و در دمای پایین از بین خواهند رفت.

تغذیه:

این کت فیش نیاز به یک رژیم غذایی مناسب از نظر پایه گوشتی و گیاهی ، از جمله وجود پوسته یا شاخه و تنه های گیاهی با کیفیت بالا و انواع جلبک در محیط تانک دارد و گذاشتن جلبک های ورقه ای ، و گرانول ها در صورت کمبود جلبک و فیلم های زیستی موجود بر روی چوبها برای تغذیه آنها نیاز است. همچنین آنها میتوانند از برخی سبزیجات تازه مانند نخود فرنگی ، اسفناج ، کدو سبز و خیار تغذیه کنند . حتما از غذاهای گوشتی مانند کرم های خونی به ویژه در مقایسه با برخی دیگر از گونه های "کت فیش ها" برای تغذیه این گونه استفاده کنید تا نیاز به پروتین را برای آنها تامین کنید. همچنین برای تکثیر این گونه نیاز به یک آکواریوم مناسب و با حجم آب متوسط تا حجم زیاد نیاز است. این کت فیش زیبا حداکثر از 13 تا 15 سانتیمتر رشد خواهد کرد و این ماهی به بیشتر گیاهان صدمه نمی رساند و از بیشتر غذاهای باقی مانده ماهی ها که در کف تانک انباشته می شوند تغذیه کرده و اضافه غذاها را از بین برده و از بالا رفتن آمونیاک و نیتریت و سمی شدن آب جلوگیری می کند.

کــلــمات کـلیــدی

نظـرات کاربـران

شما نیز می توانید نظر خود را در اینجا ثبت کنید.

متن نظر شما:
ثــــبــــت