ریف کربنات

توضیح کوتاه

ریف کربنات یک غلظت ۴۰۰۰ میلی اکی والان بر لیتر است که ترکیبی بهینه از نمک های کربنات و بی کربنات است که برای بازیابی و حفظ خاصیت قلیایی موجود در آکواریوم مرجانی طراحی شده است. کلسیم و کربنات ها برای رشد مرجان‌ها ضروری هستند. در صورت کمبود هریک از این دو مورد ، رشد مرجان متوقف می شود و به دنبال آن سلامت مرجان به خطر می افتد. برای جلوگیری از این موضوع، شما باید کربنات‌ها ( Reef Carbonate) و کلسیم (Reef Advantage Calcium ™ یا Reef Complete®) تهیه کنید. در حالی که محصولات رقیب به سادگی از بی کربنات سدیم استفاده می کنند، ریف کربنات با ترکیبی از نمک های کربنات و بی کربنات ساخته می شود. این ترکیب نمک منجر به مقدار کلسیم تقریباً ۹ pK در آب شور (بالاتر از محصولات رقیب) در ریف کربنات می شود.

اشتراک مطلب

لیست قیمت

کد مدل توضیحات قیمت (تومان) تخفیف بن دریافتی اطلاع بده
16797 100 - - - - نا موجود
16798 250 - - - - نا موجود
16799 500 - - - - نا موجود
16800 2000 - - - - نا موجود
16801 4000 - - - - نا موجود

مـــــشـــخـــصـــات

مدل 100 250 500 2000 4000
حجم 100 ml 250 ml 500 ml 2000 ml 4000 ml
مناسب برای آکواریم های تپه مرجانی بلی بلی بلی بلی بلی
شرکت سازنده Seachem Seachem Seachem Seachem Seachem
مناسب برای برکه بلی بلی بلی بلی بلی

اطـلاعـات تـکمـیـلـی

توضیحات

در یک آکواریوم، تعداد زیادی از ارگانیک های تولید شده توسط ساکنین آکواریوم تمایل دارند که pH را به سمت پایین بیاورند ،اما مزیت pK بالاتر ریف کربنات، تثبیت pH در حدود ۸.۳-۸.۴ است. فرمولاسیون محصولات رقیب باعث عدم توانایی چنین ادعایی می شود ، بنابراین pH همیشه زیر سطح مطلوب یک آکواریوم مرجانی قرار می گیرد.

ریف کربنات، کلسیم ، منیزیم یا استرانسیوم را که معمولاً با افزایش سختی متلاشی می شوند از بین نمی برد. سختی صخره باید در 5-6 مگاوات بر لیتر (8-17 dKH) حفظ شود. سختی نباید اجازه دهد زیر 2 مگاوات بر لیتر واقع شود.

مبتدی

1 بار (5 میلی لیتر)در هر 80 لیتر (20 گالن ایالات متحده) 1 بار در هفته استفاده کنید. بهتر است در یک فنجان آب شیرین رقیق شود ، سپس اضافه شود. هر 2 هفته میزان سختی را بررسی کنید و مقدار یا فرکانس را بر این اساس تنظیم کنید.

پیشرفته

میزان سختی را بررسی کنید(چند تست PH دریایی و سختی برای بررسی سطوح سختی استفاده کنید)، سپس دستور اضافه شده در بالا را دنبال کنید تا اینکه سختی به 4/5 meq / L تنظیم شود.

هر میلی لیتر حاوی حداقل 4 مگاوات سختی است. هر 5 میلی لیتر بر 80 لیتر حدود 0.25 مگاوات بر لیتر سختی را بالا می برد. مقدار یا فرکانس قابل تنظیم است ، اما از 20 میلی لیتر / 80 لیتر در روز تجاوز نمی کند. پس از آن ، به عنوان مورد نیاز برای حفظ سختی استفاده کنید.

متخصص

پس از تعیین میزان مصرف سختی ، یک سیستم قطره ای مداوم را تنظیم کنید. از فرمول زیر استفاده کنید تا تعیین کنید که چقدر می توانید به آب بالای مصرف خود اضافه کنید: m = va / 4 (m = mL ، m میلی لیتر محصول برای افزودن آب به بالای آن ، حجم = مخزن در لیتر ، a = مقدار برای افزایش سختی در مگاوات بر لیتر. به عنوان مثال ، اگر می خواهید میزان سختی را به میزان 1 مگاوات بر لیتر در مخزن 200 لیتری افزایش دهید ، می توانید (200x1) / 4 = 50 میلی لیتر را به آب بالای سطح اضافه کنید. [برای مرجع: 1 گالن = 3.8 لیتر.

یادداشت

بهتر است به تدریج در نزدیکی حرکت آب قوی ریخته شود. برای سر ریز مایعات و یا دیگر مناطق تغییرات آب آرام اضافه نکنید. چند تست استفاده کنید:PH دریایی و سختی برای اندازه گیری جمع سختی یا وضعیت صخره منیزیم ،کربنات و بورات برای اندازه گیری سختی کربنات

بیش از حد استفاده نکنید: سختی بیش از حد ممکن است از بین رفتن کلسیم ، منیزیم و استرانسیوم را تقویت کند. به طور مستقیم با هیچ مکمل کلسیم ، منیزیم یا استرانسیوم مخلوط نشود. بهترین کار این است که افزودنیهای کلسیم و کربنات در روزهای متناوب یا حداقل 30 دقیقه از هم اضافه شوند.

کــلــمات کـلیــدی

نظـرات کاربـران

شما نیز می توانید نظر خود را در اینجا ثبت کنید.

متن نظر شما:
ثــــبــــت