مرین بافر (بافر افزایش دهنده pH)

مرین بافر (بافر افزایش دهنده pH)

سیکم (سیچم)

توضیح کوتاه

با استفاده از بافر دریایی با خیال راحت می توانید pH را تا محدوده 8.3 در آکواریوم های آب شور افزایش دهید. مزیت این محصول این است که اگر سهوا بیش از حد استفاده شود pH را بالاتر از محدوده 8.3 افزایش نمی دهد. مرین بافر یک محصول ترکیبی است و فقط از بی کربنات سدیم یا کربنات سدیم تشکیل نشده است، به همین دلیل معمولاً به عنوان یک جایگزین به فروش می رسد. این محصول حاوی سدیم، منیزیم، کلسیم، استرانسیم و پتاسیم کربنات، بی کربنات، کلرید، سولفات و بورات است.

اشتراک مطلب

لیست قیمت

کد مدل توضیحات قیمت (تومان) تخفیف بن دریافتی اطلاع بده
16827 50 g - - - - نا موجود
16828 250 g - - - - نا موجود
16829 500 g - - - - نا موجود
16830 1000 g - - - - نا موجود
16831 4000 g - - - - نا موجود

مـــــشـــخـــصـــات

مدل 50 g 250 g 500 g 1000 g 4000 g
وزن 50 g 250 g 500 g 1000 g 4000 g
مناسب برای آکواریم های تپه مرجانی بلی بلی بلی بلی بلی
مناسب برای آب شور بلی بلی بلی بلی بلی
شرکت سازنده Seachem Seachem Seachem Seachem Seachem

مــــــوارد مـــرتــــبــــــط

اطـلاعـات تـکمـیـلـی

توضیحات

کل خصلت قلیایی اندازه گیری مقدار سه یون اصلی است: کربنات، بی کربنات و بورات. در آب شور، بی کربنات میزان pH را به سمت 7.8 هدایت می کند، کربنات pH را به سمت 9.1 می برد و بورات pH را به سمت 9.5 یا بیشتر می برد. به دلیل ساختار شیمیایی سیستم های بافر، هرچه pH را به pK یک سیستم بافر نزدیک تر می کنید، تغییر pH برای آن سخت تر است. بنابراین، اگر یک بافر را مخلوط کنید به طوری که محصول ترکیبی، pH را به سمت 8.3 هدایت کند، هرچه بیشتر استفاده کنید، pH پایدارتر می شود. این یک قانون در بافر دریایی است. نتیجه این راه حل به ظاهر ساده این است که اکثر مخلوط های نمکی حاوی مقادیر قابل توجهی نمک بی کربنات هستند. این تغییر pK سیستم بافر را به سمت 7.8 تغییر می دهد و بافر که به 8.3 هدایت می شود هرگز به این مقدار نمی رسد. بنابراین، pK دریایی بافر در واقع کمی بالاتر از 8.3 به منظور مقابله با نفوذ بی کربنات در هر تغییر آب است. بافر دریایی اولین بافر موجود در بازار است که حاوی نمک بورات (که یک سیستم بافر آب شور را با ثبات تر می کند) است، و بافر دریایی موثرترین بافر pH در بازار آکواریوم های دریایی است.

روش استفاده

5 گرم (1 قاشق چایخوری) از بافر را برای هر 80 لیتر در یک فنجان آب شیرین حل کنید. برای دوز دقیق، از مقیاس قاشق دیجیتال Seachem استفاده کنید. این دوز همچنین باعث افزایش خصلت قلیایی در حدود 1 مگابیت در لیتر می شود. روزانه این محلول را اضافه کنید تا pH در 8.3 تثبیت شود. بسته به pH و میزان آلکالیتی اصلی، این تغییر از یک روز تا یک هفته طول خواهد کشید. پس از آن، هر دو هفته یا ماهانه برای حفظ pH 8.3 استفاده کنید.

کــلــمات کـلیــدی

نظـرات کاربـران

شما نیز می توانید نظر خود را در اینجا ثبت کنید.

متن نظر شما:
ثــــبــــت