محلول از بین برنده کلر ایریز CL

محلول از بین برنده کلر ایریز CL

برایتول آکواتیکس

توضیح کوتاه

این محلول قابلیت ازبین بردن کلر، کلرامین، آمونیاک و نیتریت موجود در آب شهری را دارد. از طرفی توانایی خنثی کردن خاصیت سمی ید را در مواقعی که میزان نامناسب آن مصرف شده باشد دارا می باشد. می توانید از این محصول به صورت مستقیم در آکواریوم استفاده کنید به شرط اینکه دز مصرفی را به دقت رعایت کنید.

اشتراک مطلب

لیست قیمت

کد مدل توضیحات قیمت (تومان) تخفیف بن دریافتی اطلاع بده
2353 125 ml - - - - نا موجود
2354 250 ml - - - - نا موجود
2355 500 ml - - - - نا موجود
10204 2 L - - - - نا موجود
10205 20 L - - - - نا موجود

مـــــشـــخـــصـــات

مدل 125 ml 250 ml 500 ml 2 L 20 L
حجم 125 ml 250 ml 500 ml 2000 ml 20000 ml
مناسب برای آکواریم های تپه مرجانی بلی بلی بلی بلی بلی
مناسب برای آب شور بلی بلی بلی بلی بلی
شرکت سازنده Brightwell Aquatics Brightwell Aquatics Brightwell Aquatics Brightwell Aquatics Brightwell Aquatics

مــــــوارد مـــرتــــبــــــط

اطـلاعـات تـکمـیـلـی

توضیحات

از این محصول می توانید برای حذف کلرین، کلرامین و آمونیاک در انواع آکواریوم های آب شور و شیرین استفاده کنید.


مزایای استفاده


  • توانایی حذف کلرین، کلرامین، آمونیاک و نیترات در آب شهری و یا آب انواع آکواریوم ها.
  • از این محصول می توان برای خنثی کردن مقادیر زیاد ید در آب آکواریوم در صورت بروز خطا در اضافه کردن محلول ید اضافه کرد.
  • این محلول را می توان به صورت مستقیم در انواع آکواریوم های آب شور و شیرین استفاده کرد.
  • بدون فسفات و سیلیکات.
  • ساختار و فرمول این محصول توسط دانشمندان اقیانوس شناسی تهیه و تایید شده است.

اطلاعات فنی

از این محصول ممکن است برای آماده سازی آب شهری برای استفاده در آکواریوم و یا تعویض و اضافه کردن آب تبخیری هم استفاده شود. همچنین این محصول برای زمان هایی که میزان آمونیاک و یا نیتریت در آب آکواریوم برای مدت زمان زیادی در محدوده نا مناسب قرار می گیرد می توان از این محصول برای کاهش این مواد در آب نیز استفاده کرد. اگر چه نباید و نمی توان از این محصول به صورت طولانی مدت و به جای یک فیلتر بیولوژیک مناسب در آکواریوم استفاده کرد. در یک آکواریوم پایدار اصولا میزان تولید آلاینده با میزان مصرف آنها در سیستم بیولوژیک برابر است ولی در صورتی که تغییراتی در یک آکواریوم رخ دهد مثلا صخره های زنده جدیدی به آکواریوم اضافه شود و یا مواد فیلتراسیون تعویض شود و یا حتی تغییراتی در رژیم غذایی ممکن تعادل موجود در آکواریوم را به هم بزند و برای مدتی میزان آمونیاک و یا نیتریت افزایش پیدا کند. به هر صورت باید به سیستم زمان لازم داده شود تا به مرور زمان به حالت پایدار برگردد ولی در صورتی که تا رسیدن سیستم به شرایط پایدار میزان آمونیاک بیش از اندازه مناسب باشد می توان از این محصول برای کاهش آمونیاک تا سطح قابل تحمل برای آبزیان استفاده کرد و نه بیشتر. در صورتی که از این محصول بیش از حد در آکواریوم استفاده شود با مصرف غذای مربوط به باکتری های ساکن در فیلتر بیولوژیک به مرور زمان ظرفیت این سیستم کاهش پیدا کرده و آکواریوم شما در معرض خطر قرار می گیرد. در حد صفر نگه داشتن میزان آمونیاک و نیتریت برای حیات آبزیان در انواع آکواریوم ها بسیار ضروری است.

در آکواریوم های تپه مرجانی لازم است از محلول های مختلف برای بالابردن سطح ید در آب استفاده شود اما باید در نظر گرفته شود که استفاده بیش از حد ید بسیار خطرناک بوده و ممکن است باعث مرگ تمامی آبزیان موجود در آکواریوم و یا از بین رفتن سختار فیلتر بیولوژیک شود. در صورتی که از محلول ید به اشتباه بیش از اندازه لازم در آکواریوم استفاده شود می توان از این محصول برای کاهش میزان ید در آکواریوم استفاده کرد.

راهنمای استفاده

حجم آکواریوم(لیتر):

برای آماده سازی آب شهری

۵ میلی لیتر از این محصول را به ازاء ۱۸۹ لیتر از آب شهری می توانید برای حذف کلرین، کلرامین و آمونیاک استفاده کنید. این میزان می توانند تا ۶ ppm از کلرین، ۳ ppm از کلرامین یا ۱ ppm از آمونیاک موجود در آب را از بین ببرد.

برای اصلاح شرایط آب آکواریوم

در صورت تست آمونیاک و مشاهده میزان بالای این ماده در آب آکواریوم می توانید از ۵ میلی لیتر از این محصول به ازاء هر ۱۸۹ لیتر از آب آکواریوم برای کاهش ۱ ppm از آمونیاک استفاده کنید. لازم است برای گرفتن نتیجه نهایی ۱۰ دقیقه صبر کنید و دوباره میزان آمونیاک را اندازه گیری کرده و در صورت نیاز این مراحل را تکرار کنید تا میزان آمونیاک کمتر از حد خطرناک در آب آکواریوم شما باشد.

نکته

در صورت استفاده از این محصول برای کاهش میزان آمونیاک باید از اندازه گیری میزان آمونیاک آکواریوم خود به صورت دقیق مطمئن شوید برخی از روش های اندازه گیری آمونیاک به خصوص در آکواریوم های آب شور میزان آمونیاک را همیشه بیش از میزان واقعی آن گزارش می کنند پس همیشه در استفاده از این محصول در رابطه با آمونیاک به این نکته توجه داشته باشید.

برای حذف ید بیش از حد مصرف شده

در صورتی که متوجه مصرف بیش از اندازه ید در آکواریوم خود شدید می توانید ۱۰ میلی لیتر از این محصول را به ازاء هر 151 لیتر از آب آکواریوم خود استفاده کنید. دقت کنید که محلول را در مسیر جریان شدید آب در آکواریوم بریزید تا به سرعت و کامل با آب آکواریوم شما ترکیب شود. این محصول فقط باعث حذف ید آزاد در آب می شود و تاثیری بر روی یدید و یا یدیت و هر نوع ترکیب دیگری از ید ندارد.

به هر صورت باید از استفاده از این محصول در آکواریوم هايي که در حال کامل کردن چرخه نیتروژن خود هستند بسیار دقت شود و همیشه در استفاده از این محصول به هیچ عنوان عجله نداشته باشید. همیشه حداقل ۱۰ تا ۱۵ دقیقه با توجه به سرعت جریان آب به آکواریوم خود وقت دهید و باز در صورت نیاز از این محصول استفاده کنید همانطور هم که قبلا گفته شد استفاده زیاد از این محصول می تواند به سیستم فیلتراسیون بیولوژیک آکواریوم شما آسیب برساند. داشتن این محصول برای کسانی که از محلول های ید استفاده می کنند بسیار واجب است و باید در هنگام استفاده از ید به این نکته نیز توجه داشته باشید که میزان ید کل در آکواریوم شما نیاید بیش از ۰.۱ ppm باشد.

دور از دسترس کودکان نگهداری شود. این محصول برای مصارف انسانی مناسب نیست و در صورت بلعیده شدن حتما به پزشک مراجعه شود.

ترجمه و تحقیق: مهندس پژمان اسلامی

منبع

سایت Brightwell Aquatics

کــلــمات کـلیــدی

نظـرات کاربـران

شما نیز می توانید نظر خود را در اینجا ثبت کنید.

متن نظر شما:
ثــــبــــت