درمان بیماری ایک و لکه های پوستی(ایک اتک)

درمان بیماری ایک و لکه های پوستی(ایک اتک)

کوردون

توضیح کوتاه

این محصول یک داروی درمانی با شرایط استفاده بسیار ساده است که به صورت ۱۰۰ درصد از مواد آلی طبیعی ساخته شده است. از این دارو می توانید برای درمان انواع بیماری های پوستی و خارجی بر روی بدن ماهی ها استفاده کنید. دامنه عملکرد و تاثیر گذاری بالا و عدم سمیت این دارو را به یک داروی موثر بدون نیاز به شرایط خاص برای درمان تبدیل کرده است. این دارو باعث متوقف شدن فعالیت انگل های خارجی و شروع فرایند ترمیم بافت های خارجی بر روی بدن شده و جلوی بروز علائم و بیماری های ثانویه را خواهد گرفت. در زمان کوتاهی استفاده از این دارو شما را از دامنه تاثیر آن در مبارزه با عوامل بیماری زا و بهبود ماهی ها متعجب خواهد کرد.

اشتراک مطلب

لیست قیمت

کد مدل توضیحات قیمت (تومان) تخفیف بن دریافتی اطلاع بده
2365 118 mL 4 fl. oz. - - - نا موجود
13024 473 mL 16 fl. oz. - - - نا موجود
13025 3.78 L 1 gallon - - - نا موجود

مـــــشـــخـــصـــات

مدل 118 mL 473 mL 3.78 L
حجم 118 ml 473 ml 3780 ml
مناسب برای گیاه بلی بلی بلی
مناسب برای آکواریم های تپه مرجانی بلی بلی بلی
مناسب برای آب شور بلی بلی بلی
مناسب برای آب شیرین بلی بلی بلی
شرکت سازنده Kordon Kordon Kordon
مناسب برای لاک پشت بلی بلی بلی
مناسب برای بی مهرگان بلی بلی بلی
مناسب برای برکه بلی بلی بلی

اطـلاعـات تـکمـیـلـی

تاثیرات داروی ایک اتک کوردون

  • یک درمان موثر برای بیماری های خارجی، خراش های پوستی و زخم هایی که بر اثر وجود تک یاخته ها، قارچ ها و یا تاژکداران ایجاد می شوند. اغلب برخی از این موارد با هم ترکیب شده که در این صورت این دارو یک درمان مناسب برای تمامی آنها است.
  • به عنوان یک داروی پیگیری از بیماری های ناشی از استرس برای مثال در طول فرایند قرنطینه
  • به عنوان یک بازدارنده بیماری در زمان گرفتن و جابجا کردن انواع آبزیان جدید مثل ماهی ها، دوزیستان و حتی خزندگان آبی مثل لاک پشت هاراهنمای استفاده

در آب شیرین، آب لب شور و یا آب شور

قبل از هر بار مصرف بطری را به خوبی تکان دهید. پیشنهاد می شود هر نوع ساختار فیلتراسیون شیمیایی بخصوص زغال اکتیو (کربن فعال) را از ساختار فیلتراسیون آکواریوم خود خارج کنید تا باعث کاهش اثرات دارو در آکواریوم شما نشود. استفاده از این دارو هیچگونه اختلالی با کارکرد پروتئین اسکیمر و یا فیلتر های استریل کننده UV ایجاد نمی کند. اما از آنجایی که پروتئین اسکیمر می تواند باعث خروج داروهای گیاهی طبیعی از آب شود بهتر است در دوره درمان با این دارو آن را در آکواریوم خود خاموش نگهدارید.

میزان مصرف استاندارد برای این دارو ۵ میلی لیتر به ازاء هر ۴۵.۵ لیتر از آب است. در حالت معمول لازم است دارو به صورت روزانه، ۳ تا ۴ روز بعد از مشاهده آخرین علایم بیماری مثل زخم های دهان، آبشش و علایم دیگر، ادامه پیدا کند. در زمان درمان در آب سرد لازم است درمان برای مدت بیشتری ادامه پیدا کند.

تعویض آب در طول درمان با این دارو لازم نبوده و حتی پیشنهاد نمی شود. بعد از تکمیل فرایند درمان می توانید ۲۰ درصد آب آکواریوم خود را تعویض کنید. پیشنهاد می شود از آب خالص (RO) برای تعویض آب استفاده کرده و یا داروهای مناسب را به آب شهری قبل از تعویض آب اضافه کنید تا از اثرات مضر مواد سمی درون آب کاسته شود.

بیماری های حاصل از وجود تک یاخته ها به صورت کامل با این دارو درمان می شوند، مثل بیماری سفیدک یا ایک که با به وجود آمدن نقطه های سفید بسیار کوچک بر روی بدن، باله ها و حتی در داخل دهان و آبشش ماهی شناسای می شود. دیگر بیماری های مربوط به تک یاخته ها و تاژک داران باعث تخریب بافت ها و اندام های مختلف مثل از دست دادن پولک ها و یا پدیدار شدن زخم بر روی پوست و مواردی از این دست می شود که این دارو می تواند در حذف عوامل بیماری زا و جلوگیری از بروی علائم بیماری های ثانویه موثر باشد.

قارچ ها اصولا به صورت بافت هایی لزج و پوشش مانند بر روی سطح پوست ماهی رشد می کنند که اصولا سفید و یا زرد تا قهوه ای هستند. در شرایط بسیار پیشرفته وجود این قارچ ها می تواند باعث از بین رفتن ماهی شود و اصولا از جمله بیماری هی ثانویه می باشد که بعد از درمان یک بیماری دیگر در صورت رسیدگی و بهبود کامل ماهی ممکن است بر روی بدن آن پیدار شود.

در صورتی که می خواهید از این دارو برای درمان ایک یا سفیدک (Ichthiophthirius) استفاده کنید، لازم است دارو به صورت روزانه حتی بدون یک بار وقفه تا زمانی تمامی نشانه ها و نقاط سفید از روی بدن ماهی به صورت کامل پاک شود و حتی تمامی انگل های نابالغ درون تانک از بین بروند، استفاده شود. ممکن است هفته ها طول بکشد که تمامی تخم های انگل ها باز شوند و تا زمانی که از تخم خارج نشده و بر روی بدن ماهی قرار نگرفته اند و یا به صورت آزاد شنا نکنند، این دارو بی اثر خواهد بود.


برای پیشگری از بیماری

درمان را برای مدت ۱ هفته و یا در صورت نیاز برای ماهیان که هنوز دچار استرس هستد برای مدت لازم ادامه دهید. توجه داشته باشید که همیشه علائم بیماری به راحتی قابل مشاهده نیستند و در برخی موارد لازم است ماهی از نزدیک و با دقت زیاد بررسی شده و تمامی رفتارهای آن بررسی شود.


برای شرایطی با بیماری شدید

می توانید در شرایط خاص میزان مصرف را دو برابر کنید و تا زمانی که بیماری از بین نرفته است، درمان را ادامه دهید. پیشنهاد می شود برای دو برابر کردن مقدار مصرف روزانه یک دوز را در ابتدای صبح و یک دوز را در اواخر روز به آکواریوم اضافه کنید. بسیاری از گونه های عامل بیماری زای سفیدک تنها چند ساعت در طول دوره زندگی در وضعیت شنای آزاد قرار می گیرند که در این دوره تاثیر این دارو بسیار بیشتر است و برای اطمینان از کشته شدن تمامی عوامل بیماری زا در طول شنبانه روز بهتر است دو بار در روز این دارو به آکواریوم اضافه شود.

هیچ یک از مراحل درمان را فراموش نکنید. در بیماری سفیدک هر یک از نقاط سفید رنگ می تواند تا ۲۵۰ عدد (در آب شور) یا تا ۱۰۰۰ عدد (در آب شیرین) تخم انگل را دوباره تولید کند. اگر در زمانی که در حال درمان بیماری سفیدک هستید و در حالی که دو بار در روز از این دارو استفاده کرده و باز هم شاهد برگشت و زیاد شدن نقاط سفید رنگ می باشید می توانید این دارو را تا ۳ بار در روز هم استفاده کنید.


استفاده در سیستم های چندگانه

زمانی که چندین آکواریوم با کمک یک فیلتراسیون مرکزی نگهدای می شوند و یکی یا چند تانک درگیر بیماری سفیدک و ما بقی بدون نشانه هایی از بیماری هستند باز می توانید از این دارو برای درمان و پیشگیری از گسترش بیماری استفاده کنید. این داور هیچگونه آسیبی به ماهی ها، بی مهرگان و یا گیاهان نمی رساند. استفاده از این دارو می تواند جلوی گشترس و انتقال عوامل بیماری زا از این تانک به تانک دیگر را بگیرد.چند بار در روز لازم است از این دارو استفاده شود؟

در مطالب قبلی به این سوال به صورت کامل پاسخ داده شده است. اما به صورت خلاصه میزان مصرف استاندارد این دارو یک بار در روز است. اما اگر عامل بیماری زا از گونه ای باشد که کمتر از یک روز به صورت شناور در آب می ماند بهتر است دو بار در روز این دارو یک بار در ابتدای روز و یک بار در اواخر روز استفاده شود. اما در صورتی که عامل بیماری زا از گونه های بسیار خاصی بوده که دارای دوره شناوری کمتر از ۱۲ ساعت هستند لازم است این دارو سه بار در روز استفاده شود، ابتدای روز، اواسط روز و اواخر روز.

به طور حتم راه تشخیص گونه بدون استفاده از تجهیزات آزمایشگاهی بسیار مشکل است. یک راه ساده برای تشخیص اینکه به چه تعداد دوره درمان در طول روز نیاز دارید این است که به خوبی ماهیان خود را بررسی کرده و اگر بعد از درمان با یک بار در روز هنوز شاهد افزایش تعداد نقاط سفید بر روی بدن ماهی بودید لازم است تعداد درمان را به دو بار در روز افزایش دهید.

اگر بعد از افزایش میزان درمان باز هم شاهد بیشتر شدن نقاط سفید بر روی بدن ماهی بودید لازم است تعداد درمان را تا سه بار در روز افزایش دهید.


درمان لازم است تا زمانی که تمامی نقاط سفید به صورت کامل از بین رفته و بیماری دیگر امکان بازگشت را نداشته باشد ادامه پیدا کند. بهترین حالت این است که ماهی به دقت به صورت روزانه بررسی شود و زمانی که آخرین نشانه های بیماری از تمامی بخش های بدن ماهی به صورت کامل بر طرف شد درمان حداقل برای سه روز ادامه پیدا کند.

کــلــمات کـلیــدی

نظـرات کاربـران

شما نیز می توانید نظر خود را در اینجا ثبت کنید.

متن نظر شما:
ثــــبــــت