زغال اکتیو کروی (ماتریکس کربن)
زغال اکتیو کروی (ماتریکس کربن)زغال اکتیو کروی (ماتریکس کربن)

زغال اکتیو کروی (ماتریکس کربن)

سیکم (سیچم)

توضیح کوتاه

این محصول یک کربن به معنای واقعی فعال و اکتیو می باشد. این محصول با فرم و شکل کروی و اندازه مناسب بهترین شرایط را برای حرکت آب در بین مواد فراهم می کند. ایجاد جریان مناسب بهترین سطح تماس ممکن بین آب و مواد را برای جذب بهتر مواد زائد فراهم می نماید. این محصول کمترین میزان خاکستر چوب را دارا می باشد و کمترین تاثیر ممکن را بر روی pH خواهد گذاشت. حتی زمانی که این محصول به اب مقطر اضافه شود مقدار pH کمتر از ۷ نخواهد شد. برخی از زغال ها دارای مقادیر قابل توجهی از فسفات هستند، این محصول دارای کمترین میزان فسفات قابل انتشار در آب بوده که این موضوع به راحتی توسط تست کیت های مناسب قابل اندازه گیری است. با توجه به ظرفیت بالای این محصول در جذب مواد آلی مضر و سرعت جذب بالا، می توان آن را به عنوان بهترین گزینه های موجود در بازار معرفی کرد.

اشتراک مطلب

لیست قیمت

کد مدل توضیحات قیمت (تومان) تخفیف بن دریافتی اطلاع بده
2395 100 mL - - - - نا موجود
11962 250 mL - - - - نا موجود
11963 500 mL - - - - نا موجود
11964 1 L - - - - نا موجود
11965 2 L - - - - نا موجود
11966 4 L - - - - نا موجود

مـــــشـــخـــصـــات

مدل 100 mL 250 mL 500 mL 1 L 2 L 4 L
حداکثر اندازه آکواریم 160 liter 400 liter 800 liter 1600 liter 3200 liter 6400 liter
حجم 100 ml 250 ml 500 ml 1000 ml 2000 ml 4000 ml
مناسب برای گیاه بلی بلی بلی بلی بلی بلی
مناسب برای آکواریم های تپه مرجانی بلی بلی بلی بلی بلی بلی
مناسب برای آب شور بلی بلی بلی بلی بلی بلی
مناسب برای آب شیرین بلی بلی بلی بلی بلی بلی
شرکت سازنده Seachem Seachem Seachem Seachem Seachem Seachem

اطـلاعـات تـکمـیـلـی

مزایای استفاده

  • کربن فعال کروی با تاثیر بالا
  • به دلیل وجود مقادیر بسیار پایین خاکستر تاثیر بسیار کمی در کاهش pH خواهد داشت.
  • پایین ترین میزان فسفات قابل انتشار در بین محصولات مشابه در بازار
  • ظرفیت حذف بالا و سطح بسیار وسیع

اصولا کربن فعال به عنوان یک فیلتراسیون شیمیایی شناخته می شود اما از دیدگاه مولکولی می توان این ماده را به عنوان یک فیلتراسیون فیزیکی در سطح مولکولی در نظر گرفت. از آنجایی که زغال فعال توانایی جذب مواد و یون های بسیار کوچک را دارد می توان از آن به عنوان یک فیلتر هوا مناسب مورد استفاده قرار داد و از آنجایی که توانایی جذب یون ها و مولکول های بزگتر را مثل ترکیبات نیتروژن دار را دارا می باشد از آن می تواند به عنوان یک فیلتر ایده‌آل در محیط های آبی نیز استفاده کرد.

اصولا کربن های فعال از ترکیب مواد مختلف جهت ایجاد قدرت جذب در سطح میکروسکوپیک و ماکروسکوپیک ساخته می شود. برای مثال از زغال پوسته نارگیل برای ایجاد خاصیت جذب میکروسکوپیک و از زغال بسموت برای ایجاد خاصیت جذب ماکروسکوپیک استفاده می شود. پایه این محصول بر اساس زغال بیسموت بوده و تنها محصول با شکل کروی در بازار است که می تواند بهترین میزان حرکت آب را بر روی سطح محصول تضمین نماید. اندازه دانه بندی های به گونه ای در نظر گرفته که سطح مناسب برای جذب مواد از آب فراهم شده و از طرف دیگر دانه ها از درون کیسه های فیلتر به بیرون نریزد. بیشترین زغال ها دارای فسفات هستید که دلیل آن وجود خاکستر های چوب موجود در آنها است نه روش شستن آنها زیرا در بیشتر موارد زغال ها به کمک اسید سولفوریک شسته می شوند. دلیل شستشوی زغال ها حذف بیشتر خاکستر موجود در آنها است که با توجه به ساختار میکروسکوپیک این محصول شستشو با اسید تاثیر بسیار بیشتر داشته و بخش بیشتر خاکستر را از درون آن خارج می کند. این محصول کمترین میزان فسفات را نسبت به محصولات مشابه در بازار از خود آزاد می کند.


راهنمای استفاده

۲۵۰ میلی لیتر از این محصول در ۴۰۰ لیتر از آب آکواریوم برای چندین ماه کافی می باشد. زغال ها را در کیسه های مخصوص ریخته و قبل از مصرف با آب شستشو دهید. برای گرفتن نتیجه مناسب مواد را در مسیر مناسب جریان آب قرار دهید و یا حتی بهتر است از راکتور های مناسب برای گرفتن بهترین نتیجه ممکن استفاده کنید.

کــلــمات کـلیــدی

نظـرات کاربـران

شما نیز می توانید نظر خود را در اینجا ثبت کنید.

متن نظر شما:
ثــــبــــت