فسفات گیر فوسگارد
فسفات گیر فوسگاردفسفات گیر فوسگارد

فسفات گیر فوسگارد

سیکم (سیچم)

توضیح کوتاه

این محصول به سرعت فسفات و سیلیکات را در آب آکواریوم های آب شور و شیرین از آب خارج می کند. این محصول برای استفاده در آکواریوم های آب شیرینی که نیاز به حضور فسفات دارند توصیه نمی شود. این محصول با ساختار متخلخل و شکل خاص خود بیشترین ظرفیت جذب را به همراه حرکت مناسب آب در بین مواد ایجاد می کند.

اشتراک مطلب

لیست قیمت

کد مدل توضیحات قیمت (تومان) تخفیف بن دریافتی اطلاع بده
2396 100 mL - - - - نا موجود
11967 250 mL - - - - نا موجود
11968 500 mL - - - - نا موجود
11969 1 L - - - - نا موجود
11970 2 L - - - - نا موجود
11971 4 L - - - - نا موجود

مـــــشـــخـــصـــات

مدل 100 mL 250 mL 500 mL 1 L 2 L 4 L
حداکثر اندازه آکواریم 235 liter 585 liter 1175 liter 2350 liter 4705 liter 9410 liter
حجم 100 ml 250 ml 500 ml 1000 ml 2000 ml 4000 ml
مناسب برای گیاه بلی بلی بلی بلی بلی بلی
مناسب برای آکواریم های تپه مرجانی بلی بلی بلی بلی بلی بلی
مناسب برای آب شور بلی بلی بلی بلی بلی بلی
مناسب برای آب شیرین بلی بلی بلی بلی بلی بلی
شرکت سازنده Seachem Seachem Seachem Seachem Seachem Seachem

اطـلاعـات تـکمـیـلـی

مزایای استفاده

  • حذف سیلیکات و فسفات
  • ساختار کروی برای حرکت بهتر آب
  • ایجاد ترکیبات پایدار با فسفات

جدول مقایسه محصولات جذب فسفات شرکت سیچم

اکسید آلومینیوم، آلومینیوم محلول و سمیت آن برای مرجان ها

در سال های اخیر، صحبت هایی در خصوص فسفات گیرهایی که بر پایه آلومینیوم ساخته می شوند در خصوص رها سازی آلومینیوم در آب و در نتیجه آسیب رسیدن به مرجان ها مطرح شده است.

در رابطه با حلالیت آلومینیوم در آب و سمیت آن لازم است در آکواریوم های آب شور و شیرین مطالبی بیان گردد. نتایج نشان داده است که در محیط های مرجانی که اصولا pH بالای ۸ نگهداشته می شود، هیچ مقداری از آلومینیوم به صورت محلول و از طریق حل شدن آلومینا در آب قابل اندازه گیری نمی باشد. در pH های بسیار پایین و در حضور مقادیر بسیار بالای آلومینا و در pH حدود ۵.۳ مقدار قابل اندازه گیری آلومینیوم محلول در آب در حدو ۰.۲ میلی گرم در لیتر بوده است.

لازم است اضافه کنیم که اکسید آلومینیوم نمی تواند به راحتی توسط سلول ها جذب شده تا تاثیر مخربی بر روی آنها داشته باشد. در یک آزمایش با حضور مقادیر بالای از این محصول سه برابر بیشتر از مقدار مشخص شده برای مصرف معمول حتی برای مرجان های نرم نیز مشکلی مشاهده نشده است.راهنمای استفاده

ممکن است در زمان اولین تماس این محصول با آب گرمای زیادی تولید شود پس بهتر است ابتدا این محصول با مقدار مناسبی از آب شیرین شستشو داده شود. برای گرفتن نتیجه بهتر لازم است این مواد در مسیر مناسب جریان آب قرار داده شود. بهتر است از این محصول در یک راکتور مخصوص فسفات و یا مواد شیمیایی استفاده شود. استفاده از کیسه فیلتر برای قرار دادن این محصول در مسیر جریان باز و یا فیلتر هاس سطلی لازم می باشد. ۸۵ میلی لیتر از این محصول برای هر ۲۰۰ لیتر از آب در آکواریوم های آب شور و هر ۴۰۰ لیتر از آب در آکواریوم های آب شیرین کافی است.

می توانید نتیجه کاهش میزان فسفات و سیلیکات را بعد از ۴ روز با تست مجدد آب مشاهده نمایید. در صورتی که مقادیر از ۰.۰۲ میلی گرم در لیتر کمتر نشد می توانید فسفات گیر خود را تعویض کنید. توجه داشته باشید در آکواریوم های مرجانی لازم است فسفات به صورت هفتگی آزمایش شود و زمانی که شروع به افزایش نمود لازم است مواد فسفات گیر تعویض گردد. زمانی که مقدار فسفات از کنترل خارج شده باشد نمی توانید شرایط را با مصرف مقادیر بیشتری از این محصول کنترل کنید و بهتر است همیشه طبق میزان مشخص شده اقدام به استفاده از این محصول نمایید. این محصول به هیچ عنوان فسفات و سیلیکات جذب شده را به آب بر نمی گرداند. بهتر است همیشه از مقادیر کم به جای مقادیر زیاد از این محصول و به صورت ادامه دار استفاده کنید.

کــلــمات کـلیــدی

نظـرات کاربـران

شما نیز می توانید نظر خود را در اینجا ثبت کنید.

متن نظر شما:
ثــــبــــت