متریال بیلوژیک نیترات (دینیترات)
متریال بیلوژیک نیترات (دینیترات)متریال بیلوژیک نیترات (دینیترات)

متریال بیلوژیک نیترات (دینیترات)

سیکم (سیچم)

توضیح کوتاه

این محصول یک ماده متخلخل طبیعی و اقتصادی است که سطح وسیعی را برای پروش انواع باکتری های هوازی در چند میلیمتری سطح مواد و باکتری های بی هوازی در درون هسته این ماده را فراهم می نماید. این محصول در حجم ارائه شده دارای سطح بسیار وسیعی بوده و حجم بالایی از باکتری ها می توانند بر روی آن ساکن شوند. این ماده همچنین توانایی جدب نیترات مشابه رخی از رزین ها و زئلیت ها را دارا می باشد اما این روش حذف نیترات در این ماده محدودیت داشته و روش اصلی حذف نیترات ایجاد محیط مناسب برای زیست باکتری های بی هوازی است.

اشتراک مطلب

لیست قیمت

کد مدل توضیحات قیمت (تومان) تخفیف بن دریافتی اطلاع بده
2397 100 mL - - - - نا موجود
11948 250 mL - - - - نا موجود
11949 500 mL - - - - نا موجود
11950 1 L - - - - نا موجود
11951 2 L - - - - نا موجود
11952 4 L - - - - نا موجود

مـــــشـــخـــصـــات

مدل 100 mL 250 mL 500 mL 1 L 2 L 4 L
حداقل اندازه آکواریم 20 liter 50 liter 100 liter 200 liter 400 liter 800 liter
حداکثر اندازه آکواریم 40 liter 100 liter 200 liter 400 liter 800 liter 1600 liter
حجم 100 ml 250 ml 500 ml 1000 ml 2000 ml 4000 ml
مناسب برای گیاه بلی بلی بلی بلی بلی بلی
مناسب برای آکواریم های تپه مرجانی بلی بلی بلی بلی بلی بلی
مناسب برای آب شور بلی بلی بلی بلی بلی بلی
مناسب برای آب شیرین بلی بلی بلی بلی بلی بلی
شرکت سازنده Seachem Seachem Seachem Seachem Seachem Seachem

اطـلاعـات تـکمـیـلـی

مزایای استفاده

  • حذف کننده نیترات، نیتریت، آمونیاک و مواد ارگانیک
  • مدیای بیولوژیک بسیار متخلخل
  • اندازه بسیار مناسب برای زیست باکتری های بی هوازی
  • با توجه به ساختار و پایه این مواد که از جنس گوگرد می باشد جلوی تشکیل سلفید هیدروژن در شرایط کمبود اکسیژن گرفته می شود.

صخره های زنده و صخره های مرجانی نیز اصولا با ایجاد فضای مناسب برای زیست باکتری های بی هوازی نیترات را کاهش می دهند. این محصول به روشی کاملا مشابه باعث حذف نیترات از آکواریوم می شود. می توانید این فرایند را با ایجاد جریان مناسب آب از بین مواد سرعت ببخشید.

از این مواد می توانید به عنواد یک مدیای بیلوژیک برای چرخه نیتروژن نیز در انواع مختلف ساختار های فیلتراسیون، فیلتر های سطلی، سامپ و راکتور ها استفاده کنید. وجود جریان های بسیار بالا در حدود ۴۰۰ لیتر در ساعت به بالا این مواد را به یک متریال بیولوژیک هوازی عالی تبدیل می کند و در نظر گرفتن جریان هایی کمتر از ۲۰۰ لیتر در ساعت باعث می شود این مواد به عنوان مواد فیلتراسیون بیلوژیک برای باکتری های هوازی و بی هوازی عمل نمایند.


راهنمای استفاده

برای گرفتن نتیجه بهتر لازم است این مواد در مسیر مناسب جریان آب قرار داده شود برای مثال می توانید از راکتور های مناسب استفاده کنید. توجه داشته باشید که نباید میزان شدت جریان آب از ۲۰۰ لیتر در ساعت بیشتر باشد زیرا در این صورت این مواد تنها قادر به پرورش باکتری های هوازی بوده و در این صورت بهتر است از مواد بیلوژیکی مثل Matrix استفاده شود. بهتر است قبل از مصرف با آب سرد شستشو داده شود. در شرایط معمول چند روز بعد از استفاده از این مواد باید میزان نیترات در آکواریوم شما کاهش پیدا کرده و در حدود ۴ تا ۵ میلی گرم در لیتر ثابت باقی بماند. مشاهده افزایش مقدار نیترات در آب آکواریوم نشان دهنده از کار افتادن مواد حذف کننده نیترات و زمان تعویض آنها است.

هر ۵۰۰ میلی لیتر از این محصول برای آکواریومی با ظرفیت ۱۰۰ تا ۲۰۰ لیتر با توجه به میزان آبزیان درون آکواریوم مناسب می باشد. در حقیقت بهترین روش برای مشخص کردن میزان مواد در آکواریوم شما رسیدن به نقطه ای است که میزان نیترات تولید شده با میزان نیترات حذف شده توسط این مواد برابر باشد.


نکته

در صورتی که میزان نیترات در آب آکواریوم شما بسیار بالا باشد (بالاتر از ۲۰ میلی گرم در لیتر) ابتدا لازم است با تعویض آب مقدار آن را تا زیر ۲۰ میلی گرم درلیتر کاهش داده و بعد از آن اقدام به استفاده از این محصول نمایید.

کــلــمات کـلیــدی

نظـرات کاربـران

شما نیز می توانید نظر خود را در اینجا ثبت کنید.

متن نظر شما:
ثــــبــــت