غذای مرجان ماکروور

غذای مرجان ماکروور

برایتول آکواتیکس

توضیح کوتاه

این محصول حاوی تخم سخت پوستان دریایی آمریکای شمالی به قطر 0.7 تا 1.2 میلی متر می باشد که با انواع آمینو اسید ها و ویتامین های مناسب جهت رشد آبزیان مختلف غنی سازی شده است. از این محصول می توانید برای تغذیه شقایق ها، مرجان های سخت سنگی با پلیپ های بزرگ، گورگانیا ها و انواع پلیپ های مرجانی و همچنین ماهی های پلانگتون خوار استفاده کنید. بهتر است تغذیه در زمان شب و همزمان با باز شدن تمامی بازوههای مرجان ها انجام شود.

اشتراک مطلب

لیست قیمت

کد مدل توضیحات قیمت (تومان) تخفیف بن دریافتی اطلاع بده
2407 250 mL - - - - نا موجود
2408 500 mL - - - - نا موجود
2409 2 L - - - - نا موجود

مـــــشـــخـــصـــات

مدل 250 mL 500 mL 2 L
حجم 250 ml 500 ml 2000 ml
مناسب برای گیاه بلی بلی بلی
مناسب برای آکواریم های تپه مرجانی بلی بلی بلی
مناسب برای آب شور بلی بلی بلی
مناسب برای آب شیرین بلی بلی بلی
شرکت سازنده Brightwell Aquatics Brightwell Aquatics Brightwell Aquatics

اطـلاعـات تـکمـیـلـی

توضیحات

یک غذای ماکرو عالی برای تغذیه انواع شقایق های دریایی، مرجان های سخت با پلیپ بزرگ و ماهی ها و بی مهرگان پلانکتون خوار.


مزایای استفاده

  • ترکیبی از تخم انواع سخت پوستان دریاهای آمریکای شمالی در اندازه های بین ۰.۷ تا ۱.۲ میلی متر.
  • غنی شده با فرم های پایه و آزاد آمینو اسید، ویتامین های مهم برای تقویت سیستم ایمنی، روغن های دریایی حاوی امگا۳ و المان های طبیعی جذاب برای تشویق کردن ماهی ها به خوردن غذا.
  • عنی شده با المان های لازم برای تشدید رنگدانه های طبیعی برای افزایش رنگ ماهی ها و بی مهره ها.
  • مناسب برای تغیذه شقایق های دریایی، مرجان های سخت پلیپ بزرگ، گورگانیا ها و پلیپ ها به خصوص در شب که تمامی پلیپ ها باز شده و آماده گرفتن غذا هستند.
  • تمامی ماهی های پلانکتون خوار از آن استقبال خواهند کرد.
  • مناسب برای تغذیه انواع ماهی های آب شیرین برای افزایش رنگ آنها و همچنین دیسکس ها.


اطلاعات فنی

درصد زیادی از آبزیان دریایی زینتی اصولا از انواع زئوپلانکتون های بزرگی تغذیه می کنند که حتی با چشم غیر مسلح نیز قابل رویت هستند. همچنین از تکه های بدن آبزیان دیگر که توسط شکارچیان بزرگ شکار می شوند نیز تغذیه می کنند. پس به جای استفاده از غذاهای آماده پولکی و یا گرانولی در آکواریوم شما می توانید این ترکیبات طبیعی را نیز برای یک رژیم غذایی کامل در آکواریوم خود در نظر بگیرید.

این محصول می تواند بیشتر نیاز تغذیه مربوط به آبزیان متحرک و ثابت را که اصولا از پلانکتون ها و تکه های مواد آلی در آب تغذیه می کنند براورده کرده و به حفظ سلامت، رشد و افزایش رنگ آنها کمک خواهد کرد. در این محصول طیف وسیعی از مواد مناسب برای بیشتر آبزیان پلانکتون خوار مثل گونه هایی از اسب دریایی وجود دارد. همچنین از این محصول می توانید برای تشویق ماهیان تازه وارد به آکواریوم خود به غذا خوردن استفاده کنید. کامل بودن این غذا نیاز شما را به استفاده زیاد از انواع غذاهای خشک کاهش داده و به حفظ کیفیت آب کمک خواهد کرد.

برای نگهداری از این محصول لازم نیست الزاما از یخچال استفاده شود و فقط کافی است آن را در فضای تاریک و خنک نگهداری کنید. اما قرار دادن آن در یخچال می تواند طول مدت استفاده از آن را افزایش دهد.

راهنمای استفاده

لازم است قبل از مصرف بطری را خوب تکان دهید. برای مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه حتما پروتئن اسکیمر خود را خاموش کرده و تمامی فیلتر های فیزیکی خود را از مدار خارج کنید.

برای تغذیه مرجان ها

برای تغذیه مرجان ها بهتر است از این روش استفاده شود. برای این منظور می توانید از یک سرنگ، پیپت و یا قطره چکان استفاده کنید. مقدار مناسب از این غذا را با وسیله مورد نظر خود برداشته و در فاصله ۵ تا ۸ سانتی متری از بالای هر کلنی مرجانی بر روی آن خالی کنید. این کار را بر روی تمامی کلنی های مرجانی یا بی مهره های خود تکرار کنید. بعد از آن وسیله مورد استفاده خود را به صورت کامل با آب شیرین شستشو دهید تا بتوانید برای موارد بعدی از آن استفاده کنید. عدم شستشوی مناسب ممکن است باعث به وجود آمدن آلودگی در آکواریوم شما شود. در ضمن به این نکته نیز توجه داشته باشید که بیشترین میزان غذای مصرفی در هر وعده را با توجه به وضعیت آکواریوم خود که در روش بعدی توضیح داده شده است محاسبه کرده و به هیچ عنوان بیش از مقدار مشخص شده از این محصول استفاده نکنید.

برای تغذیه شقایق ها بهتر است به صورت روزانه با مقادیر بسیار کم این کار را انجام دهید. این کار می تواند شرایط را به شرایط طبیعی نزدیک تر کرده و سلامت آبزیان شما را تضمین کند. بیشتر مرجان ها بازوهای خود را در شب برای شکار باز می کنند و این زمانی است که بیشتر ماهیان پلانکتون خوار در خواب هستند و میزان پلانکتون ها و مواد آلی معلق در ستون آب افزایش پیدا می کند. بنابراین بهتر است همیشه در این زمان مرجان های خود را تغذیه کنید یعنی ۱ تا ۲ ساعت بعد از خاموش گردن چراغ های آکواریوم. می توانید برای گرفتن نتایج بهتر ۵ تا ۱۰ دقیقه قبل از تغذیه از محلول CoralAmino استفاده کنید.

برای تغذیه ماهی ها

برای تغذیه ماهی ها و بی مهرگان ساکن در آکواریوم می توانید کار را با ۲.۵ میلی گرم به ازاء هر ۱۸۹ لیتر از آب آکواریوم خود شروع کنید و این کار را یه صورت یک روز در میان برای ۴ هفته ادامه دهید. البته می توانید این میزان را بعد از ۴ هفته با توجه به میزان آبزیان درون آکواریوم خود به تدریج تا ۲ برابر افزایش دهید. توجه داشته باشید که این محصول در حقیقت یک غذا می باشد و استفاده از آن بار بیولوژیکی سنگینی را به سیستم فیلتراسیون آکواریوم شما تحمیل می کند و لازم است از مقادیر کم شروع کرده و کم کم مقدار استفاده شده را بر اساس نیاز آکواریوم خود افزایش دهید.

حجم آکواریوم(لیتر):

دور از دسترس کودکان نگهداری شود. این محصول برای مصارف انسانی مناسب نیست.

ترجمه و تحقیق: مهندس پژمان اسلامی

منبع

سایت Brightwell Aquatics

کــلــمات کـلیــدی

نظـرات کاربـران

شما نیز می توانید نظر خود را در اینجا ثبت کنید.

متن نظر شما:
ثــــبــــت