افزایش pH

توضیح کوتاه

محلول افزایش PH در آکواریوم های آب شور و شیرین. قابل استفاده در آکواریوم هایی که سطح KH در آنها مناسب می باشد ولی همچنان مقدار PH پایین تر از حد مورد قبول قرار دارد. می توانید استفاده از این محصول را تا زمان رسیدن به PH مناسب طبق دستورالعمل ادامه دهید.

اشتراک مطلب

لیست قیمت

کد مدل توضیحات قیمت (تومان) تخفیف بن دریافتی اطلاع بده
2541 250 mL - - - - نا موجود
2542 500 mL - - - - نا موجود
2543 2 L - - - - نا موجود

مـــــشـــخـــصـــات

مدل 250 mL 500 mL 2 L
حجم 250 ml 500 ml 2000 ml
مناسب برای گیاه بلی بلی بلی
مناسب برای آکواریم های تپه مرجانی بلی بلی بلی
مناسب برای آب شور بلی بلی بلی
مناسب برای آب شیرین بلی بلی بلی
شرکت سازنده Brightwell Aquatics Brightwell Aquatics Brightwell Aquatics

مــــــوارد مـــرتــــبــــــط

اطـلاعـات تـکمـیـلـی

توضیحات

این محصول برای افزایش میزان pH در کنار محصولاتی مثل Alkalin 8.3 می تواند در انواع آکواریوم های آب شور و شیرین به شما کمک کند.


مزایای استفاده

  • افزایش pH در آکواریوم های آب شور فقط ماهی و تپه مرجانی.
  • می توانید از این محصول در آکواریوم هایی که به هر دلیل میزان pH در آنها پایین است به صورت دوره ای استفاده کنید تا زمانی که دلیل اصلی این کاهش مشخص و رفع گردد.
  • این محصول بسیار قوی تر از محصولات مشابه است.
  • تهیه شده در آب تصفیه شده با استفاده از موادی با کیفیت بسیار بالا.
  • فرموله شده توسط دانشمندان و بیولوژیست های دریایی.


اطلاعات فنی

اندازه گیری pH یک راه حل مناسب برای اندازه گیری میزان اسیدی بودن یک محلول آبی مثل آب آکواریوم است. میزان pH در دریا و اقیانوس ها در حدود 8.2 تا 8.4 است، به هر صورت حفظ pH در آکواریوم های آب شور بین 8.1 تا 8.5 هیچ تاثیر منفی بر روی آبزیان نخواهد گذاشت. برای ثابت نگهداشتن pH در این دامنه لازم است میزان سختی کربنات در محدوده ۷ تا ۱۲ dKH نگهداشته شود. در آکواریوم هایی که گردش آب داخلی آنها به خصوص در سطح، بسیار پایین است که باعث انباشته شدن گاز دی اکسید کربن می شود و یا در آنها از راکتور های کلسیم استفاده شده و در نتیجه گاز دی اکسید کربن به آب تزریق می شود، وجود این گاز باعث افت pH شده و این محصول می تواند این مشکل را بر طرف نماید.

استفاده مستقیم از این محصول می تواند میزان pH را تا 8.5 بالا ببرد. تغییرات ناگهانی pH به عنوان یک عامل استرس زا به خصوص بر روی گونه های حساس شناخته شده است و لازم است این تغییرات به تدریج اعمال شود. البته به صورت طبیعی نرخ pH در روز شب بین 8.1 تا 8.4 در شرایط یک آکواریوم نرمال به دلیل افزایش و کاهش میزان فتوسنتز تغییر می کند به خصوص در آکواریوم هایی که دارای حجم بالایی از جلبک های شناور هستند.

یک روش مناسب برای کنترل این تغییرات pH در شبانه روز استفاده از یک رفیوجیوم است که برنامه روشنایی آن مخالف برنامه روشنایی در آکواریوم اصلی باشد (جهت کسب اطلاعات بیشتر به مقاله رفیوجیوم ها و مزایای استفاده از آنها مراجعه نمایید) در این روش چراغ های رفیوجیوم در شب زمانی که چراغ ها در آکواریوم اصلی خاموش است روشن هستند، ولی بهتر است یک همپوشانی یک ساعته برای انتقال تغییرات pH در نظر گرفته شود. نتیجه این است که می توانید نرخ فتوسنتز را در طول روز و شب بالا نگه داشته و میزان تغییرات pH را کاهش دهید. در صورتی که میزان pH با توجه به کنترل میزان سختی همچنان در وضعیت نا مناسبی قرار داشت می توانید با افزایش میزان گردش آب به خصوص در سطح تا حدی این مشکل را بهبود ببخشید. این کار نرخ خروج گاز دی اکسید کربن از آب را افزایش می دهد که این امر میزان تشکیل اسید های ضعیفی را که با وجود حل شدن این گاز در آب تشکیل می شود کاهش می دهد.

راهنمای استفاده

pH همیشه چند ساعت بعد از خاموش کردن چراغ ها در پایین ترین حد خود و چند ساعت بعد از روشن کردن چراغ ها در بالاترین حد خود قرار می گیرد و لازم است همیشه بین 8.1 تا 8.5 تنظیم شود. قبل از تنظیم pH مطمئن شوید که میزان سختی بین ۷ تا ۱۲ dKH است و میزان گردش آب کافی در سطح آب آکواریوم شما وجود دارد. به کمک یک تست دقیق میزان pH و سختی را در آب آکواریوم خود اندازه گیری کرده. اگر میزان سختی پایین تر از حد مجاز بود ابتدا با اضافه کردن محصولات مناسب مثل Alkalin 8.3 آن را اصلاح کرده و ۲۴ ساعت صبر کنید و دوباره میزان pH را اندازه گیری کنید و بعد از آن در صورت لزوم از +pH استفاده کنید.

در بیشترین میزان مصرف می توانید ۵ میلی گرم از این محصول را به ازاء ۷۵ لیتر از حجم آکواریوم در هر ۲۴ ساعت به آب اضافه کنید. میزان pH اصولا ۲ ساعت بعد از استفاده از این محصول پایدار می شود. به هر صورت هیچ آبزی نباید در ۲۴ ساعت در معرض تغییرات pH بیش از 0.2 قرار بگیرد. پس توجه داشته باشید هیچ گاه بیش از حد از این محصول استفاده نکنید و همیشه میزان تغییرات مجاز در ۲۴ ساعت را مد نظر قرار دهید.

حجم آکواریوم(لیتر):

این محصول حاوی نمک کربنات است و نباید خورده شود. در صورت خورده شدن باید مقدار زیادی آب خورد و سریعا به پزشک مراجعه کرد. این محصول در تماس با چشم و پوست ممکن است باعث سوزش شود. در صورت تماس با چشم لازم است چشم خود را ۱۵ دقیقه با آب شستشو داده و به پزشک مراجعه کنید و در صورت تماس با پوست محل را با آب به صورت کامل شستشو دهید. دور از دسترس کودکان قرار دهید. برای مصرف انسان مناسب نیست.

گارانتی

این محصول در خصوص داشتن حداقل 50.633 میلی گرم در لیتر کربنات از طرف کارخانه سازنده گارانتی شده است.

ترکیبات

آب خالص، نمک کربنات آزمایشگاهی با کیفیت بالا

ترجمه: مهندس پژمان اسلامی

منبع

سایت brightwellaquatics.com

کــلــمات کـلیــدی

نظـرات کاربـران

شما نیز می توانید نظر خود را در اینجا ثبت کنید.

متن نظر شما:
ثــــبــــت