غذای مرجان برفی (ریف اسنو)

غذای مرجان برفی (ریف اسنو)

برایتول آکواتیکس

توضیح کوتاه

یک ترکیب کامل کربناتی شامل عناصر نادر، پروتئن ها و چربی های مناسب برای رشد مرجان ها متناسب با نسبت موجود در بافت های مرجانی است. این محصول به صورت همزمان مواد مغذی آلی و غیر آلی مورد نیاز برای رشد انواع مرجان های سنگی و نرم همچنین صدفها، کرم های لوله ای، اسفنج ها و سایر بی مهرگان دریایی را فراهم می کند. در حالت ایده آل بهتر است از این غذا در شب هنگامی که مرجان ها تمامی بازوهای خود را باز کرده اند استفاده شود.

اشتراک مطلب

لیست قیمت

کد مدل توضیحات قیمت (تومان) تخفیف بن دریافتی اطلاع بده
3964 125 ml - - - - نا موجود
3965 250 ml - - - - نا موجود
3966 500 ml - - - - نا موجود
3967 2 L - - - - نا موجود

مـــــشـــخـــصـــات

مدل 125 ml 250 ml 500 ml 2 L
حجم 125 ml 250 ml 500 ml 2000 ml
مناسب برای گیاه خیر خیر خیر خیر
مناسب برای آکواریم های تپه مرجانی بلی بلی بلی بلی
مناسب برای آب شور بلی بلی بلی بلی
مناسب برای آب شیرین خیر خیر خیر خیر
شرکت سازنده Brightwell Aquatics Brightwell Aquatics Brightwell Aquatics Brightwell Aquatics

اطـلاعـات تـکمـیـلـی

توضیحات

این محلول برای تغذیه انواع مرجان ها و دیگر موجودات دریایی فیلتر کننده مناسب می باشد.

مزایای استفاده

  • شامل کربنات های لازم برای رشد بی مهرگان، مواد معدنی، عناصر نادر و به میزان مناسب از انواع پروتئین های دریایی و لیپید های لازم برای رشد مرجان ها
  • به صورت همزمان تمامی مواد آلی و معدنی مورد نیاز انواع مرجان های سخت، مرجان های نرم، پلیپ ها، مرجان های گورگانیا، انواع صدف ها، کرم های لوله ای، اسفنج ها و دیگر بی مهرگان فیلتر کننده را در اختیار آنها قرار می دهد که هم برای رشد بافت نرم و هم اسکلت آنها مناسب است.
  • بهترین زمان استفاده شب ها است که مرجان های تمامی بازوهای خود را برای شکار و تغذیه باز می کنند.
  • فرموله شدن توسط زیست شناسان دریایی

این محصول در حقیقت ترکیبی ایده آل از محصولاتی مثل liquid Reef و Microvore است.
اطلاعات فنی

برف دریا در حقیقت برای توصیف یک رویداد طبیعی در دریا که شامل حرکت مجموعه عظیمی از ذرات آلی و غیر آلی به سمت بستر است استفاده می شود. این مواد تا حد زیادی از باقی مانده انواع فیتوپلانکتون های بزرگ و زئوپلانکتون های مرده است. این مواد به صورت معمول توسط باکتری های مختلفی در دریا تجزیه شده و دوباره به چرخه زیستی برگردانده می شوند. حرکت این ذرات در ستون آب در دریا ها و اقیانوس ها مشابه بارش برف است و از این رو به آن برف دریا Marine snow گفته می شود. تحقیقات نشان داده است که این رویداد در تپه های مرجانی نیز اتفاق افتاده که باعث رسیدن مواد غذایی و معدنی زیادی به بی مهرگان ساکن تپه های مرجانی می شود. این محصول می تواند این شرایط را به صورت مصنوعی برای مرجان های آکواریوم شما شبیه سازی کرده و باعث رشد بیشتر انواع مرجان ها در آکواریوم شما شود.

دقت کنید برای نگهداری از این محصول لازم نیست آن را در یخچال قرار دهید. فقط قرار دادن آن در مکان سرد و تاریک کافی است اما به هر صورت نگهداری از آن در یخچال بعد ار باز شدن درب بطری می تواند طول مدت زمان استفاده از آن را افزایش دهد.

راهنمای استفاده

قبل از استفاده از محصول لازم است بطری را به خوبی تکان دهید. به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه پروتئن اسکیمر ها و تمامی فیلتر های فیزیکی آکواریوم خود را خاموش کنید. بیشتر مرجان ها بازوهای خود را در شب برای شکار باز می کنند و این زمان مناسبی برای تغذیه مرجان هاست. پس بهتر است این محصول را ۲ تا ۳ ساعت بعد از خاموش کردن لامپ های آکواریوم و زمانی که اتاق نیز تاریک است استفاده کنید می توانید از یک لامپ دیمر دار بسیار کوچک برای دیدن استفاده کنید. بعد از استفاده از این محصول آب کمی تیره شده که بعد از حل شدن مواد معدنی در آب این مشکل نیز حل خواهد شد.

روش پیشنهادی برای تغذیه

تغذیه تک تک کلونی های مرجانی و بی مهرگان موجود در آکواریوم به صورت موردی بهترین روش برای استفاده از این محصول است. می توانید از یک سرنگ، قطره چکان و یا پیپت برای استفاده از این محصول استفاده کنید. استفاده از پیپت می تواند بهتر و راحتر باشد زیرا هم طول بلندی داشته و به شما امکان می دهد محصول را در محل مناسب خالی کنید و هم امکان برداشت میزان دقیقی از محصول را در اختیار شما قرار می دهد. می توانید بعد از برداشتن مقدار مناسبی از این محصول آن را ۵ تا ۱۰ سانتی متر بالاتر از سطح آبزی مورد نظر خود در آب تزریق کنید و این کار را برای تمامی کلونی های خود انجام دهید. بهتر پیپت یا قطره چکان را چند بار در آب آکواریوم خالی و پر کنید و بعد از اتمام کار آن را به خوبی با آب شیرین بشویید. در ادامه بیشتریم میزان قابل استفاده در آکواریوم برای شما مشخص شده است توجه داشته باشید هیچگاه بیش از میزان مجاز از محصول در آکواریوم خود استفاده کنید.

استفاده عمومی

می توانید ۲.۵ میلی لیتر از این محصول را به ازاء هر ۱۹۰ لیتر از آب آکواریوم در محل مسیر اصلی جریان آب به آب آکواریوم اضافه کنید. مثلا می توانید آن را در جلوی موج ساز های خود تزریق کنید و این کار را یک رو در میان برای ۴ هفته انجام دهید. این میزان را می توانید در صورتی که میزان مرجان های شما در آکواریوم زیاد است بسته به نیاز آکواریوم خود افزایش دهید.

نکته: این محصول در حقیقت یک غذا می باشد و نباید بیش از اندازه در آکواریوم مورد استفاده قرار بگیرد زیرا می تواند بار بیولوژیک آکواریوم شما را افزایش داده و باعث تولید آمونیاک و نهایتا نیترات بسیار زیاد در آکواریوم شما شود. به هیچ عنوان نمی توانید بیش از ۵ میلی لیتر از این محصول را به ازاء ۱۹۰ لیتر از آب آکواریوم خود استفاده کنید به خصوص در ۴ هفته اول استفاده تا زمانی که بی مهرگان و مرجان های شما به استفاده از این غذا عادت کرده و همچنین سیستم فیلتراسیون آکواریوم شما ظرفیت لازم برای دریافت این میزان از مواد آلی را پیدا کند.

حجم آکواریوم(لیتر):

دور از دسترس کودکان نگهداری شود. این محصول برای مصارف انسانی مناسب نیست.

ترجمه و تحقیق: مهندس پژمان اسلامی

منبع

سایت Brightwell Aquatics

کــلــمات کـلیــدی

نظـرات کاربـران

شما نیز می توانید نظر خود را در اینجا ثبت کنید.

متن نظر شما:
ثــــبــــت