محلول استرانسیم

محلول استرانسیم

برایتول آکواتیکس

توضیح کوتاه

محلول ین استرانسوم با غلظت بالا. این عنصر توسط انواع مرجان های سخت، صدف ها و دیگر موجودات صخره ساز جهت ساخت اسکلت آهکی مصرف می شود. این محصول شامل هیچ گونه مواد غیر اورگانیک نمی باشد. این محصول ۵۰ درصد موثرتر از محصولات مشابه عمل می کند. در این محلول هیچگونه فسفات و یا سیلیکاتی وجود ندارد.

اشتراک مطلب

لیست قیمت

کد مدل توضیحات قیمت (تومان) تخفیف بن دریافتی اطلاع بده
3980 250 ml - - - - نا موجود
3981 500 ml - - - - نا موجود
3982 2 L - - - - نا موجود

مـــــشـــخـــصـــات

مدل 250 ml 500 ml 2 L
حجم 250 ml 500 ml 2000 ml
مناسب برای گیاه خیر خیر خیر
مناسب برای آکواریم های تپه مرجانی بلی بلی بلی
مناسب برای آب شور بلی بلی بلی
مناسب برای آب شیرین خیر خیر خیر
شرکت سازنده Brightwell Aquatics Brightwell Aquatics Brightwell Aquatics

مــــــوارد مـــرتــــبــــــط

اطـلاعـات تـکمـیـلـی

توضیحات

کنسانتره مکمل استرانسیم برای استفاده در انواع آکواریوم های آب شور و تپه مرجانی.

مزایای استفاده

  • این محلول یک کنسانتره با کیفیت عالی از ین استرانسیم می باشد.
  • این ین از مواد معدنی لازم برای تشکیل و ساخت اسکلت انواع بی مهرگان صخره ساز مثل مرجان ها، صدف ها و کرم های لوله ای است.
  • بیش از ۵۰ درصد قوی تر از نمونه های مشابه موجود در بازار.
  • این محصول عاری از هر گونه ترکیبات غیر ارگانیک مثل EDTA، گلوکونات یا پلی گلوکونات می باشد.
  • بدون فسفات، سیلیکات و یا هر گونه ماده ارگانیک غیر ضروری.
  • فرموله شدن توسط زیست شناسان دریایی

در ادامه لیست محصولات مشابه یا محصولاتی که به همراه این محصول می توانید برای گرفتن نتیجه بهتر از آنها استفاده کنید آورده شده است:

اطلاعات فنی

عنصر استرانسیم در استخوان ماهی و ساختارهای اسکلتی و پوسته بیشتر بی مهره های صخره ساز مثل مرجان ها، صدف ها و کرم های لوله ای یافت می شود. میزان ساختار های مختلف استرانسم در ساختار اسکلت بی مهره های صخره ساز در حدود ۰.۷۵ تا ۱ درصد می باشد و همچنین این عنصر به افزایش نرخ رشد اینگونه ساختار ها کمک می کند. میزان غلظت استرانسیم در آب دریا در حدود ۸ میلی گرم در لیتر است که این موضوع نشان دهنده اهمیت زیاد این عنصر در اکوسیستم های دریایی است.

میزان مصرف استرانسیم در آب آکواریوم شما بستگی به المان های مختلف مثل میزان بار بیولوژیک آکواریوم، میزان رشد آبزیان به خصوص مرجان ها، میزان نور و در آخر وضعیت فیزیکی و شیمایی آب آکواریوم شما دارد. پس می توان نتیجه گرفت که هر آکواریومی نیاز به میزان متفاوتی از این محلول دارد. به مرور زمان و با بررسی دقیق وضعیت آبزیان می توانید میزان مناسب استفاده از این محصول را در آکواریوم خود مشخص کنید. توصیه می شود برای رسیدن به نتیجه مناسب از نمکی با کیفیت بالا برای راه اندازی آکواریوم استفاده شود و همواره نسبت عناصر و ین ها در آب آکواریوم مشابه نسبت های دریایی حفظ شود.

حفظ سلامت و رشد مناسب بی مهرگان بخصوص مرجان ها به حفظ وضعیت فیزیکی و شیمیایی آب در شرایط ایده آل بستگی دارد. کنترل میزان کلسیم، منیزیم و استرانسیم مشابه شرایط طبیعی آب دریا و حفظ میزان سختی بین ۷ تا ۱۲ dKH می تواند اولین قدم برای رسیدن به این هدف باشد.

تمامی محصولات شرکت Brightwell با استفاده از مواد اولیه با کیفیت بسیار بالا تهیه شده و فرمول های مربوطه با توجه به داده های تجربی و برگرفته از اطلاعات علمی ساخته و تکمیل شده است.

راهنمای استفاده

قبل از مصرف بطری را به خوبی تکان دهید.

روش پایه و ساده

می توانید ۵ میلی لیتر از این محصول را به ازاء هر 76 لیتر از آب آکواریوم به صورت یک روز در میان به آب اضافه کنید تا زمانی که میزان استرانسیم بین ۸ تا ۱۲ میلی گرم در لیتر شود.

حجم آکواریوم(لیتر):

روش پیشنهادی و حرفه ای

ابتدا لازم است میزان استرانسیم را در آب آکواریوم خود به کمک یک کیت تست مناسب اندازه گیری کنید. هر میلی گرم از این محصول برای افزایش میزان استرانسیم Sr2+ به میزان ۸ میلی گرم در لیتر در ۳.۸ لیتر آب کفایت می کند. در صورتی که میزان استرانسیم در آب آکواریوم شما کمتر از ۸ میلی گرم در لیتر باشد می توانید این محصول را با بالاترین میزان قابل استفاده یعنی ۱۰ میلی گرم به ازاء هر ۷۶ لیتر آب آکواریوم خود به صورت روزانه استفاده کنید تا زمانی که میزان استرانسیم برابر ۸ تا ۱۲ میلی گرم در لیتر در آکواریوم شما شود. از این پس می توانید با توجه به دستورالعمل های بعدی میزان مصرف روزانه یا هفتگی را برای ثابت نگهداشتن میزان استرانسیم محاسبه کنید. در صورتی که امکان استفاده از تست را ندارید بهتر است از این محصول با میزان ۵ میلی لیتر به ازاء هر ۷۶ لیتر آب آکواریوم به صورت ۲ روز در میان استفاده کنید و سعی کنید که همیشه میزان تغییرات این ین در آکواریوم شما کمتر از ۲ میلی گرم در لیتر باشد.

حجم آکواریوم(لیتر):

برای محاسبه میزان مصرف روزانه یا هفتگی این محصول می توانید ابتدا به مدت ۱ تا ۲ هفته میزان استرانسیم را در آب آکواریوم خود به صورت رزانه و در یک ساعت خاص اندازه گیری کنید. حالا می توانید متوسط میزان کاهش استرانسیم را در آب آکواریوم خود بدست آورید. میزان دقیق آب موجود در آکواریوم را محاسبه کنید. میزان کاهش روزانه را برای بدست آوردن مصرف روزانه و میزان کاهش هفتگی را برای بدست آوردن میزان هفتگی بر عدد ۸ تقسیم کرده و حاصل را در حجم واقعی آب آکواریوم خود ضرب کنید. میزان بدست آمده میزان مصرف روزانه یا هفتگی محلول استرانسیم را در آکواریوم شما مشخص می کند. توجه داشته باشید که مصرف روزانه نتایج بسیار بهتری نسبت به مصرف هفتگی خواهد داشت و شرایط شیمیایی آب آکواریوم شما را پایدار تر می کند.

دور از دسترس کودکان نگهداری شود. این محصول برای مصارف انسانی مناسب نیست.

گارانتی

کمترین میزان استرانسیم در این محصول برابر ۳۰۳۸۰ میلی گرم در لیتر می باشد.

ترجمه و تحقیق: مهندس پژمان اسلامی

منبع

سایت Brightwell Aquatics

کــلــمات کـلیــدی

نظـرات کاربـران

شما نیز می توانید نظر خود را در اینجا ثبت کنید.

متن نظر شما:
ثــــبــــت