محلول آلکالین ۸.۳ برای افزایش قلیائیت

محلول آلکالین ۸.۳ برای افزایش قلیائیت

برایتول آکواتیکس

توضیح کوتاه

محلول بسیار موثر در بالابردن میزان قلیائیت یا KH. این محلول به شما در افزایش میزان PH و پایدار نگهداشتن آن با افزایش میزان قلیائیت کمک می کند. این محصول با بالابردن میزان کربنات های مفید جهت رشد ساختار اسکلتی مرجان ها به شما در افزایش سختی کربنات کمک می کند. استفاده از این محصول را تا زمانی که میزان PH در آب آکواریوم شما برابر 8.3 باشد ادامه دهید. این محصول ۵۰ درصد موثرتر از محصولات مشابه دیگر در بازار عمل کرده و همچنین هیچ گونه فسفات و سیلیکاتی را به آب آکواریوم شما اضافه نمی کند.

اشتراک مطلب

لیست قیمت

کد مدل توضیحات قیمت (تومان) تخفیف بن دریافتی اطلاع بده
3983 250 ml - - - - نا موجود
3984 500 ml - - - - نا موجود
3985 2 L - - - - نا موجود
10197 20 L - - - - نا موجود

مـــــشـــخـــصـــات

مدل 250 ml 500 ml 2 L 20 L
حجم 250 ml 500 ml 2000 ml 20000 ml
مناسب برای آکواریم های تپه مرجانی بلی بلی بلی بلی
مناسب برای آب شور بلی بلی بلی بلی
شرکت سازنده Brightwell Aquatics Brightwell Aquatics Brightwell Aquatics Brightwell Aquatics

مــــــوارد مـــرتــــبــــــط

اطـلاعـات تـکمـیـلـی

توضیحات

کنسانتره بافر kH مناسب برای استفاده در انواع آکواریوم های آب شور و تپه مرجانی.

مزایای استفاده

  • با افزایش میزان بافرها در آب تاثیر موثری بر افزایش قلیاییت یا سختی در آب دارد.
  • با بالا بردن میزان بافرها و قلیائیت به ثابت نگهداشتن میزان pH در آب کمک خواهد کرد.
  • یک منبع مناسب کربناتی را برای استفاده انواع بی مهرگان و مرجان های صخره ساز را به صورت مداوم در اختیار آنها قرار می دهد.
  • با اضافه کردن این محلول میزان pH تا ۸.۳ افزایش پیدا می کند و در این نقطه ثابت مانده و از این پس میزان kH افزایش می یابد.
  • بیش از ۵۰ درصد قوی تر بیشتر محصولات مشابه در بازار عمل می کند.
  • ساختار و فرمول این محصول توسط دانشمندان اقیانوس شناسی تهیه و تایید شده است.اطلاعات فنی

قلیائیت به نوعی به میزان سختی کربنات و یا ظرفیت بافری یک محلول نیز اشاره می کند که اساسا پایه ثابت نگهداشتن pH در یک محلول آبی مثل آب آکواریوم است. قلیائیت از اهمیت بسیار زیادی در یک آکواریوم دریایی برخوردار است زیرا با توجه به المان های مختلفی که در این اکوسیستم ها می تواند بر روی pH تاثیر گذار باشند (مثلا، تغییرات میزان اکسيژن و دی اکسید کربن محلول در آب بر اثر تنفس آبزیان و تجزیه مواد آلی که به تدریج اسید های ضعیفی را در آب رها می کند) لازم است به صورت مناسبی جلوی تغییرات شدید pH بیش از ۰.۲ در شبانه روز را گرفت زیرا این تغییرات می تواند باعث بروز استرس در آبزیان و مرگ آنها شود. یک راه موثر برای کنترل میزان تغییرات pH بالا بردن میزان بافرها در آب و در نتیجه افزایش قلیائیت است. از طرف دیگر کربنات ها نیز توسط انواع آبزیان صخره ساز مثل مرجان های سخت و صدف ها مصرف می شود (در حدود ۶۰ درصد از اسکلت آنها از این مواد ساخته می شود) بنابراین وجود این مواد در آب برای رشد و حفظ سلامت آنها اهمیت زیادی دارد.

حفظ قلیائیت در یک آکواریوم آب شور بین ۷ تا ۱۲ و یا ۲.۵ تا ۴.۳ میلی اکی والان در لیتر به حفظ میزان pH در محدوده مناسب و جلوگیری از تغییرات شدید آن کمک خواهد کرد. از طرف دیگر سرعت تغییرات قلیائیت در یک آکواریوم آب شور به تراکم آبزیان صخره ساز مثل مرجان ها، نوع نورپردازی، میزان گردش آب، شرایط بیلوژیکی، فیزیکی و شیمیایی موجود در آکواریوم شما بستگی دارد. هر آکواریومی به میزان متفاوتی از کربنات ها برای حفظ میزان قلیائیت خود در حد استاندارد نیاز دارد. که بعد از مدتی اندازه گیری و استفاده می توان این میزان را با توجه به شرایط هر آکواریوم مشخص کرد. از طرف دیگر پیشنهاد می شود با انتخاب یک نمک مناسب و حفظ میزان شوری در محدوده لازم و از طرف دیگر حفظ میزان عناصر نادر در حد طبیعی می توانید میزان یون ها در آب آکواریوم خود را کنترل کرده و به بالانگهداشتن میزان قلیائیت و کم کردن تغییرات pH کمک کنید.

همه مکمل های مایع مخصوص نگهداری از آکواریوم ساخت شرکت Brightwell با استفاده از آب خالص و مواد مناسب با کفیت و خصوص بالا تهیه شده است و فرمول های مربوط به این محصولات با توجه به داده های تجربی و استفاده از مشاهدات و اندازه گیری ها تهیه و کامل شده است و تنها بر داده ها و فرمول های تئوری اکتفا نشده است.

راهنمای استفاده

قبل از استفاده بطری را به خوبی تکان دهید.

استفاده ساده

می توانید از این محصول با بالاترین میزان ممکن یعنی ۵ میلی لیتر به ازاء هر ۱۱۳ لیتر به صورت روزانه استفاده کنید تا زمانی که میزان سختی در آکواریوم شما به اندازه مناسب یعنی ۷ تا ۱۲ dKH برسد. بعد از آن هم می توانید این کار را به صورت هفتگی تکرار کنید. توجه داشته باشید از یک بطری ۲۵۰ میلی لیتری می توانید برای یک آکواریوم با ظرفیت ۵۶۷۸ لیتر برای یک بار استفاده کنید.

حجم آکواریوم(لیتر):

استغاده حرفه ای

ابتدا به کمک یک تست میزان سختی آب آکواریوم خود را اندازه گیری کنید. توجه کنید که هر میلی گرم از این محصول می تواند میزان سختی را به اندازه ۳ واحد dKH در ۳.۸ لیتر افزایش دهد. در صورتی که میزان سختی در اکواریوم شما پایین تر از حد مجاز است می توانید ۵ میلی لیتر از محلول را به ازاء ۱۱۳ لیتر از آب آکواریوم خود به صورت روزانه استفاده کنید تا زمانی که میزان سختی به حد مناسب در آکواریوم شما افزایش پیدا کند. از این به بعد لازم است میزان مصرف هفتگی یا روزانه آکواریوم خود را مشخص کنید. همیشه سعی کنید تغییرات درجه سختی در آکواریوم شما بیشتر از ۱ درجه dkH نباشد. برای اندازه گیری میزان مصرف به صورت روزانه لازم است برای مدت یک تا دو هفته میزان سختی را در یک زمان مشخص در طول روز اندازه گیری کرده و در یک جدول ثبت کنید. بعد از آن میزان متوسط تغییرات سختی در هر روز را برای مصرف روزانه و یا تغییرات در هر هفته را برای مصرف به صورت هفتگی مشخص کنید. میزان متوسط کاهش را بر حسب dKH به ۳.۱ تقسیم کنید و عدد بدست آمده را در اندازه کل آب آکواریوم خود ضرب کنید. حاصل در صورتی که تغییرات روزانه باش میزان مصرف روزانه بر حسب میلی لیتر و در صورتی که تغییرات به صورت هفتگی باشد میزان مصرف را به صورت هفتگی برای شما مشخص می کند. (توجه داشته باشید که در صورتی که میزان سختی را بر حسب میلی اکی والان بر لیتر محاسبه می کنید میزان تغییرات را بر ۱.۱ تقسیم کنید)

نکته

در صورتی که با توجه به مصرف کامل و درست این محصول و افزایش سختی تا دامنه مناسب همچنان میزان pH در آکواریوم شما پایین بود لازم است میزان تبادلات گازی در آکواریوم خود را افزایش داده و یا از محصولات مربوطه مثل pH+ استفاده کنید.

این محصول شامل کربنات و نمک بی کربنات است و برای مصارف انسانی مناسب نیست. در صورتی که به اشتباه خورده شود لازم است مقادیر زیادی آب نوشیده شود و فورا به پزشک مراجعه شود. در صورت تماس با چشم بهتر است چشم را ۱۵ دقیقه با آب شسشو کرد و به پزشک مراجعه شود و در صورت تماس با پوست دست نیز لازم است محل تماس به خوبی با آب شستشو داده شود. دو از دسترس کودکان نگهداری شود.

گارانتی

میزان سختی حداقل این محصول برابر ۱۱۷۶۰ dKH می باشد.

کــلــمات کـلیــدی

نظـرات کاربـران

شما نیز می توانید نظر خود را در اینجا ثبت کنید.

متن نظر شما:
ثــــبــــت