داروی مس کوپرامین

داروی مس کوپرامین

سیکم (سیچم)

توضیح کوتاه

از این محصول می توانید برای درمان انگل های خارجی در ماهیان آب شور و شیرین مثل Oodinium، Cryptocaryon، Amyloodinium و Ichthyophthirius استفاده کنید. فرمول مس موجود در این محصول بسیار بهتر از سولفات، کلراید و سیترات مس عمل می کند و در عین حال غیر اسیدی بوده و سمیت کمتری برای ماهی ها دارد. این ترکیب ماندگاری بیشتری در حالت محلول در آب دارد و ساختار فیلتراسیون را آلوده نمی کند. ترکیب مس موجود در این محصول دارای بار الکتریکی بوده و به راحتی در درصد های پایین فعال شده و به راحتی توسط زغال اکتیو قابل حذف می باشد.

اشتراک مطلب

لیست قیمت

کد مدل توضیحات قیمت (تومان) تخفیف بن دریافتی اطلاع بده
4019 50 mL - - - - نا موجود
4020 100 mL - - - - نا موجود
4021 250 mL - - - - نا موجود
4022 500 mL - - - - نا موجود
12084 2 L - - - - نا موجود
12085 4 L - - - - نا موجود

مـــــشـــخـــصـــات

مدل 50 mL 100 mL 250 mL 500 mL 2 L 4 L
حجم 50 ml 100 ml 250 ml 500 ml 2000 ml 4000 ml
مناسب برای گیاه خیر خیر خیر خیر خیر خیر
مناسب برای آکواریم های تپه مرجانی خیر خیر خیر خیر خیر خیر
مناسب برای آب شور بلی بلی بلی بلی بلی بلی
مناسب برای آب شیرین بلی بلی بلی بلی بلی بلی
شرکت سازنده Seachem Seachem Seachem Seachem Seachem Seachem

اطـلاعـات تـکمـیـلـی

مزایای استفاده

  • درمان مس برای انگل های خارجی
  • موثر در مقادیر پایین برای درمان های غیر فوری
  • وجود پیوند مس با آمین ها باعث می شود که برای ماهی ها سمی نباشد
  • این محصول را می توانید به صورت کامل با استفاده کربن و یا جذب کننده مس Cuprisorb از آب جدا کنید
ساختار مس استفاده شده در این محصول یک فاصله قابل توجه بین کمترین میزان مناسب برای درمان یعنی حدود ۰.۲ میلی گرم در لیتر را با مقدار سمی برای ماهی ها یعنی در حدود ۰.۸ میلی گرم در لیتر را برای استفاده مطمئن از این محصول در اختیار شما قرار می دهد. این دارو به راحتی توسط فیلتراسیون شیمیایی قابل حذف بوده و برای استفاده در آب شیرین و آب شور کاملا مطمئن و موثر می باشد.

انواع مختلف بیماری های قابل درمان با این دارو


راهنمای استفاده

قبل از درمان

ابتدا ماهی بیمار را به تانک قرنطینه منتقل کرده و یا تمامی بی مهرگانی را که درون تانک مورد نظر برای درمان وجود دارند از تانک خارج کنید. زیرا بی مهرگان نسبت به مقادیر بسیار پایین مس نیز بسیار حساس هستند. فیلتر UV و تزریق کننده ازن و تمامی انواع مواد مخصوص فیلتراسیون شیمیایی را از ساختار فیلتراسیون خود خارج کنید. به هیچ عنوان از این دارو به همراه داروهای دیگر استفاده نکنید. نباید از هیچ نوع ماده اصلاح کننده و بهبود دهنده شرایط آب مثل حذف کننده آمونیاک در طول دوره استفاده از این دارو، استفاده کنید.

درمان

اگر از بطری های دارای قطره چکان استفاده می کنید می توانید ۲۰ قطره را به ازاء هر ۴۰ لیتر برای روز اول به آب تانک مورد نظر اضافه کنید. برای ۴۸ ساعت منتظر بمانید و دوز را دوباره تکرار کنید. اگر از بطری های بدون قطره چکان استفاده می کنید ۱ میلی لیتر از این محصول را برای هر ۴۰ لیتر آب در نظر بگیرید و توجه داشته باشید که میزان مصرف را در آکواریوم های آب شیرین نصف مقدار پیشنهادی در نظر بگیرید. در نهایت باید مقدار مس به حدود ۰.۵ میلی گرم در لیتر برای درمان ماهیان آب شور و در حدود ۰.۲۵ میلی گرم در لیتر برای درمان ماهیان آب شیرین برسد. برای مدت ۱۴ روز شرایط را به همین ترتیب نگهدارید. در صورت نیاز بعد از تست دقیق مس دوز را تکرار کرده تا همیشه مقدار مس با توجه به نوع آکواریوم به مقدار مورد نظر برسد. در صورتی که قبلا از داروهای مس یونی مشابه در تانک استفاده کرده اید حتما قبل از استفاده از این محصول مقدار مس را اندازه گیری نمایید. بسیاری از ماهی ها می توانید مس را تا حدود ۰.۸ میلی گرم در لیتر تحمل نمایند اما پیشنهاد می شود همیشه مقدار مس کمتر از ۰.۶ میلی گرم در لیتر نگهداشته شود.

پایان درمان

سفیدک، مخملک و دیگر انگل های خارجی دارای دوره زندگی طولانی در شکل ها و حالت های مختلف هستند که در دوره های غیر انگلی خود در میان بستر آکواریوم و یا در کف تانک مخفی می شوند. توجه داشته باشید که لازم است همیشه دوره درمان را کامل کنید حتی اگر نشانه ای از بیماری بر روی بدن ماهی خود مشاهده نمی کنید.

بعد از درمان

می توانید به کمک کربن و یا CupriSorb مس موجود در آب آکواریوم را از آب جدا کنید و حتما بعد از چند هفته استفاده از مواد جذب کننده مس مقدار آن را در آب آکواریوم خود اندازه گیری کرده تا از حذف کامل آن از آکواریوم خود مطمئن شوید.


درمان بیماری های رایج با این محصول

ایک (سفیدک)

Ichthyophthirius (آب شیرین) / Cryptocaryon (آب شور)

ظاهری شبیه به دانه های نمک پاشیده شده بر روی پوست و باله های ماهی از نشانه های بارز این بیماری است. این علايم معمولا به همراه خاراندن بدن، حرکت های سریع و نشانه های مختلفی از بالابودن استرس و نا آرامی در ماهی همراه می شود. بسیاری از بیماری ها ممکن است با این نشانه ها همراه شوند اما بیماری سفیدک از همه شایع تر است. سفیدک یا ایک از شایع ترین بیماری ها در بین ماهیان است که خوشبختانه درمان آن ممکن و با حفظ کیفیت آب می توان از بروز آن جلوگیری کرد.

دوره درمان پیشنهادی

۱۴ روز در غلظت کامل یعنی ۰.۲۵ میلی گرم در لیتر در آکواریوم های آب شیرین و ۰.۵ میلی گرم در لیتر در آکواریوم های آب شور باید در نظر گرفته شود.

نکات ویژه

در طول دوره درمان بسیار مهم است که مقدار مس در حد لازم حفظ شود. در صورت کاهش غلظت مس انگل ها دوباره فعال شده و به ماهی غلبه می کنند. کاملا طبیعی است که علامت های ظاهری در ماهی دقیقا قبل از پایان درمان به شدت افزایش یابد. اما توجه داشته باشید که لازم است درمان را تا زمانی که تمامی علایم ظاهری از روی بدن ماهی پاک شده و دوره درمان کامل شود، ادامه دهید. حتی در صورت مشاهده شرایط بدتر درمان را ادامه دهید.


مخملک

Piscinoodinium (آب شیرین) / Amyloodinium (آب شور)

بسیار شبیه به ایک یا سفیدک است اما اندازه دانه ها کوچکتر بوده و رنگ آنها خاکستری مایل به طلایی است. این بیماری بیشتر در ماهیان آب شور دیده می شود. این بیماری به نسبت سفیدک کمتر شایع می باشد ولی درمان آن بسیار مشابه بیماری ایک می باشد. توجه داشته باشید که درمان این بیماری نسبت به سفیدک سختر بوده و نیاز به دقت و توجه بیشتری دارد.

دوره درمان پیشنهادی

۱۴ روز در غلظت کامل یعنی ۰.۲۵ میلی گرم در لیتر در آکواریوم های آب شیرین و ۰.۵ میلی گرم در لیتر در آکواریوم های آب شور باید در نظر گرفته شود.

نکات ویژه

توجه داشته باشید که بسیاری از بیماری ها علایمی مشابه با بیماری های سفیدک و مخملک را از خود نشان می دهند و که درمان آنها بهتر است از این محصول استفاده نشود. برای مثال بیماری های Flukes و Lymphocystis نشانه هایی بسیار مشابه دارند که بهتر است برای درمان آنها از داروی ParaGuard استفاده شود. همیشه قبل از درمان راجب به بیماری ماهی خود تحقیق کرده و ابتدا از تشخیص خود مطمئن شده و حتی در صورت لزوم با افراد حرفه ای مشورت کنید.

کــلــمات کـلیــدی

نظـرات کاربـران

شما نیز می توانید نظر خود را در اینجا ثبت کنید.

متن نظر شما:
ثــــبــــت