کیت تست سیلیکات

توضیح کوتاه

این کیت تست با دقت بسیار بالایی امکان اندازه گیری مقدار سیلیکات را در اختیار شما قرار می دهد. این تست با دقت بسیار بالایی به شما در اندازه گیری مقدار سیلیکات در انواع آکواریوم های آب شور و شیرین کمک می کند. این تست امکان اندازه گیری سیلیکات را در دو دامنه مختلف در اختیار شما قرار می دهد که دامنه پایین مخصوص آکواریوم های آب شور تپه مرجانی است که حتی مقادیر بسیار پایین سیلیکات نیز می تواند در سلامت مرجان ها تاثیر بگذارد و دامنه بالا مناسب برای آکواریوم های آب شیرین است. سیلیکات می تواند باعث شکوفایی رشد جلبک های قهوه ای به خصوص جلبک های دیاتومه در آکواریوم های تازه شود و از طرف دیگر در آکواریوم های تپه مرجانی می تواند جلوی تاثیرات مثبت عناصری مثل وانادیوم و مولیبدیوم را که برای سلامت و رشد مرجان های ضروری هستند را بگیرد. این تست می تواند برای تشخیص میزان سیلیکات در آب شهری و خروجی فیلتر اسمز معکوس شما هم کاربرد داشته و شما را از صحت کارکرد سیستم فیلتراسیون آب شهری مطمئن کند. این تس برای انجام حدود ۶۰ تست مناسب بوده و دامنه قابل قبول سیلیکات برای انواع آکواریوم های آب شور و شیرین بین ۰.۰۶ تا ۶ میلی گرم در لیتر است.

اشتراک مطلب

لیست قیمت

کد توضیحات قیمت (تومان) تخفیف بن دریافتی اطلاع بده
4991 - - - - نا موجود

مـــــشـــخـــصـــات

اطـلاعـات تـکمـیـلـی

راهنمای استفاده

  • به کمک سرنگ ۱۰ میلی لیتر از آب آکواریوم را به ظرف نمونه اضافه کنید. برای اندازه گیری با دقت پایین تنها ۱ میلی لیتر از آب آکواریوم کافی است.
  • ۴ قطره از معرف سیلیکات شماره ۱ را به ظرف نمونه اضافه کرده و آن را به مدت ۱۰ ثانیه به آرامی تکان دهید و برای ۵ دقیقه صبر کنید. توجه کنید برای اندازه گیری با دقت پایین تنها ۲ قطره از این معرف کافی است.
  • ۴ قطره از معرف سیلیکات شماره ۲ را به ظرف نمونه اضافه کرده و برای ۳۰ ثانیه به آن را به آرامی تکان دهید. توجه داشته باشید برای اندازه گیری با دقت پایین ۲ قطره از معرف کافی است.
  • یک قاشق از پودر شماره ۳ سیلیکات را به ظرف نمونه وارد کرده و برای ۲۰ ثانیه ظرف نمونه به آرامی تکان دهید.

ظرف نمونه را بر روی جدول رنگ به شکلی قرار دهید که ته ظرف بر روی بخش سفید رنگ کارت قرار بگیرد و از بالا به ظرف و جدول نگاه کنید و عدد مربوط به رنگ متناظر با نمونه را قرائت کنید. در صورتی که تست را با دقت پایین انجام داده اید عدد بدست آمده را در ۱۰ ضرب کنید.

عدد بدست آمده مقدار اکسید سیلیس را نمایش می دهد برای بدست آوردن میزان سیسلیکات بر حسب ppm لازم است عدد قرائت شده را در ۲.۱ ضرب کنید.

توجه داشته باشید که در صورتی که آب شهری شما دارای بیش از ۲ میلی گرم در لیتر سیلیکات است لازم است قبل از استفاده آن را با فیلتر RO تصفیه کنید. در ضمن باید همیشه مقادیر سیلیکات در آکواریوم شما پایین تر از مقادیر قابل اندازه گیری توسط این تست باشد.توجه

  • دور از دسترس اطفال نگهداری شود.
  • برای مصرف خوراکی مناسب نمی باشد.

کــلــمات کـلیــدی

نظـرات کاربـران

شما نیز می توانید نظر خود را در اینجا ثبت کنید.

متن نظر شما:
ثــــبــــت