کیت تست استرانسیم

توضیح کوتاه

عنصر استرانسیم نقش بسیار مهمی در رشد جلبک های مرجان های سخت بازی می کند در حقیقت نقش این عنصر به همراه کلسیم در رشد کلی مرجان بسیار حیاتی است. در حقیقت اصولا مواقعی که میزان کلسیم در محدوده مناسبی باشد میزان استرانسیم نیز مناسب براورد می شود. میزان مناسب این عنصر در آکواریوم های تپه مرجانی برابر ۵ تا ۲۰ میلی گرم در لیتر است. متاسفانه انجام تست استرانسیم بسیار مشکل است ولی ممکن است در سال های آینده روش های آسان تری برای تست ابداع شود. ولی انجام این تست به صورت دوره ای برای آکواریوم ها لازم نیست و تنها لازم است هر چند ماه یکبار این تست انجام شود و اصولا زمانی که آکواریوم داران از محلول های مناسب استرانسیم و یا کلسیم در آکواریوم خود استفاده می کنند میزان این عنصر در محدوده مناسب قرار می گیرد. شرکت سالیفرت اولین شرکتی است که اقدام به تولید محصولی برای اندازه گیری این عنصر می کند که این محصول می تواند میزان استرانسیم آزاد و ترکیبات دیگر استرانسیم را برای شما با دقت ۵ میلی گرم در لیتر اندازه گیری کند. با این محصول می توانید تا ۲۵ تست استرانسیم را انجام دهید.

اشتراک مطلب

لیست قیمت

کد توضیحات قیمت (تومان) تخفیف بن دریافتی اطلاع بده
4993 - - - - نا موجود

مـــــشـــخـــصـــات

اطـلاعـات تـکمـیـلـی

راهنمای استفاده

  • ۵ میلی لیتر از آب را به وسیله سرنگ در ظرف نمونه بریزید.
  • ۱۲ قطره از معرف استرانسیم را به ظرف نمونه اضافه کرده و به آرامی آن را برای مدت ۱۰ ثانیه تکان دهید.(توجه کنید که به هیچ عنوان پوست شما با این معرف تماس پیدا نکند)
  • یک قاشق مخصوص از پودر استرانسیم شماره ۲ را به محلول اضافه کرده و به آرامی آن را برای مدت ۵ ثانیه تکان دهید. تا اینجا باید رنگ محلول به قرمز یا صورتی تغییر کرده باشد.
  • دقیقا به اندازه یک میلی لیتر از معرف شماره ۳ استرانسیم را به کمک سرنگ به ظرف تست اضافه کرده و ظرف را به آرامی برای مدت ۲۰ ثانیه تکان دهید. رنگ نمونه باید به رنگ آبی تغییر رنگ دهد. این رنگ آبی با توجه به مقدار کلسیم موجود در آب ممکن است برای مدت ۳۰ ثانیه باقی بماند و دوباره محلول به رنگ اولیه خود برگردد.
  • دوباره به اندازه ۱ میلی لیتر از معرف شماره ۳ استرانسیم را با سرنگ بردارید و اینبار آن را به صورت قطره قطره به ظرف آزمایش اضافه نمایید. بعد از اضافه کردن هر قطره ظرف را به آرامی برای چند ثانیه تکان دهید. با اضافه کردن هر قطره رنگ نمونه به آبی تغییر می کند و لازم است حداقل ظرف را برای مدت ۱۵ ثانیه تکان داده و این کار را تا زمانی که دیگر با اضافه کردن هر قطره رنگ تغییر نکند ادامه دهید. زمانی که با اضافه کردن آخرین قطره دیگر رنگ تغییر نکرد یک قطره دیگر نیز اضافه کرده و ظرف نمونه را برای ۱۵ ثانیه به آرامی تکان دهید.
  • سرنگ را به حالت عمودی نگهداشته و مقدار مصرف شده از معرف شماره ۳ را از روی سرنگ قرائت کنید و با توجه به جدول زیر مقدار ضریب تصحیص کلسیم را بدست آورید.
  • به کمک سرنگ ۱ میلی لیتری با برچسب زرد دقیقا به میزان ۰.۵ میلی لیتر از معرف شماره ۴ استرانسیم را به ظرف نمونه اضافه کرده و ظرف را به آرامی برای مدت ۱۰ ثانیه تکان دهید. در این مرحله دوباره رنگ محلول به رنگ قرمز یا صورتی تغییر پیدا می کند.
  • به اندازه دو قاشق مخصوص از پودر معرف شماره ۵ استرانسیم را به ظرف نمونه اضافه کرده و به آرامی و تا زمانی که تمام پودر حل شود ظرف را تکان دهید. ۱۲ تا ۱۵ دقیقه صبر کنید.
  • یک میلی لیتر از معرف شماره ۳ استرانسیم را با کمک سرنگ ۱ میلی لیتری با برچسب زرد رنگ بردارید. قطره قطره از این معرف به ظرف نمونه اضافه کنید و بعد از هر قطره ظرف را برای مدت ۲۰ ثانیه به آرامی تکان دهید. (دقت کنید که این حرکت نباید کمتر از ۲۰ ثانیه انجام شود) این کار را تا زمانی که رنگ محلول به آبی تغییر پیدا کند و بعد از ۲۰ ثانیه دیگر رنگ محلول تغییر نکند ادامه دهید.
  • سرنگ را به صورت عمودی نگهداشته و مقدار معرف موجود در آن را به دقت بخوانید. حال می توانید به کمک جدول زیر مقدار استرانسیم را در آب آکواریوم خود مشخص کنید.

کــلــمات کـلیــدی

نظـرات کاربـران

شما نیز می توانید نظر خود را در اینجا ثبت کنید.

متن نظر شما:
ثــــبــــت