ماسه طبیعی دریایی

توضیح کوتاه

بستر های ماسه ای به خصوص ماسه های طبیعی به شما در حذف بهتر و سریع تر موادی مثل آمونیاک، نیتریت و نیترات و پایدار شدن شرایط شیمیایی آب آکواریوم کمک می کند و به خصوص به شما در ثابت نگهداشتن مقدار PH با بالابردن ظرفیت بافری آب کمک خواهد کرد. در بیشتر موارد با قرار دادن مقدار مناسبی از ماسه های دریایی طبیعی در بستر به مورور زمان مقادیری از استرانسیم، کبالت، زینک و مولیبدیم در آب آزاد می شود. توجه داشته باشید بستر های ماسه ای در آکواریوم های معمولی نباید کمتر از ۷ سانتی متر و در آکواریوم های تپه مرجانی کمتر از ۱۵ سانتی متر، در ضمن در آکواریوم های خاصی که در آنها برخی از گونه های راس ها و یا مارماهی های باغی نگهداری می شود بهتر است که عمق ماسه ها حداقل ۲۰ سانتی متر در نظر گرفته شود.

اشتراک مطلب

لیست قیمت

کد مدل توضیحات قیمت (تومان) تخفیف بن دریافتی اطلاع بده
5026 1 kg - - - - نا موجود

مـــــشـــخـــصـــات

کــلــمات کـلیــدی

نظـرات کاربـران

علی برزگری (1396/10/01  20:32): 0+

با سلام
در بخش مربوط به ماسه و بستر، بستر با ماسه چه تفاوتی با هم دارند، و بهترین سایز ماسه برای ماهی ها و حلزونهایی که زیر ماسه می خوابند و یا تغذیه میکنند چه سایزی هست؟

پژمان اسلامی پاسخ داد(1396/10/02  13:15): 0+

با سلام و احترام

بستر ساختار ها و مدل های متفاوتی دارد که یک نوع بستر انواع ماسه می باشد. برای نگهداری از آبزیانی که محیط های ماسه ای وابسته هستند لازم است حتما ماسه بسیار ریز با دانه بندی کمتر از ۲ میلی متر استفاده شود.
برای آکواریوم های مرجانی بخصوص آکواریوم هایی که مرجان های زیادی بر روی بستر قرار داده می شوند بهتر است سایز ماسه ها به شکلی انتخاب شود که با جریان های داخلی حرکت نکرده و بر روی مرجان ها قرار نگیرند.

شاد باشید

شما نیز می توانید نظر خود را در اینجا ثبت کنید.

متن نظر شما:
ثــــبــــت